Тому вирішила поділитися із вами рецептом піци.
"Від Тамари" Спочатку хочу пригадати читачам приказку: "Хліб святий", тому й тісто, із якого він зроблений, теж святе, бо воно росте, дихає, годує нас, вимагає поваги та бережного ставлення.
Старі люди казали: "Коли місиш тісто, не можна вживати лайливі слова, грюкати дверима і, навііть, думати про погане, не можна поспішати. На кухні, під час приготування тіста, не повинно бути протягів та жінок із "критичними днями". Не знаю, як пояснити деякі "не можна", але завжди стараюся їх дотримуватися і тісто завжди вдається , мов живе. Але знаю, що всяка робота приносить радість, якщо вона робиться із любов"ю.
Назвала так мою піцу тому, що ніколи не використовувала ніякі рецепти, пробуючи пекти її багато разів та удосконалюючись із кожним приготуванням. Зараз частенько запрошую друзів на піцу. Завжди готую багато тіста, щоб було чотири-п"ять жаровень. Поки гості їдять першу, готується 15-20 хвилин друга. Круглу не роблю, тому, що розкачую тісто на усю жаровню, тоді ріжу прямокутними кусочками.
То ж почнемо:
[img][/img]
Наливаю у миску приблизно 0,5 теплої води, добавляю солі за смаком і трішки цукру(так вона смачніша, як на мене). У цій суміші розбавляю свіжі пивні дріжжі (розміром із невеличкий квадратик 1/3 сірникової коробки, дивитися фото — маленький жовтенький кубик), дві столові ложки олії, муки (приблизно 1 кг.). Добре вимісити м”яке тісто, поки не відставатиме від рук. Потім ставлю у тепле місце на годину. Щоб було швидше, можна поставити тісто в духовку і увімкнути її на звилинку, щоб там підігрілося повітря)
У цей час готую начинку:
До моєї піци кладу усе, що подобається тим, хто її їстиме, але найголовніше — томат і бринза, або моцарела. Ріжу кусочками сосиски, цибулю, ковбасу, оливки, можна ще й свіжі помідори, рибу, гриби та інше. За цей час тісто підростає. Перемащую жаровню олією і розкачую тоненько (товщиною як на пиріжки) тісто, щоб не рвалося, намотую його на качалку у “рулончик” і потім розгортаю обережно на жаровню.
[img][/img]
Якщо не бажаєте піци, то можна робити запіканки (дивитися фото), із тих самих продуктів вийде зовсім інша страва, навіть за смаком. Тільки тоді треба чекати поки тісто у формочках підросте знову. Перед тим, як класти на жаровню готові рулети чи пиріжки, перемащуйте їх олією, щоб потім не злипалися і не кладіть тісно, бо вони повинні "підрости".
На розтелене тонке тісто намазую рідку томатну пасту, посипаю дрібними кусочками бринзи чи моцарели, зверху кладу усе, що подобається із переліченого вище. Можна половину піци зробити із ковбасою, а другу із грибами, зверху посипати цибулею, тонко порізаними кружечками помідор чи оливок, грибів, усе залежить від смаку та фантазії кухара.
[img][/img]
Потім знову чекаю з пів-години.
Розігріваю духовку до 180 градусів і кладу туди жаровню із піцою. Не раджу класти відразу дві піци, бо у однієї піджариться верх, а у іншої низ.
Двадцять хвилин і перша піца готова.
[img][/img]
Смачного Вам.