ПОЕТИЧНИЙ ФОРУМ

RSS    Правила форума   Чт, 25.04.2024, 10:10
 
Поновлені теми
 
        

пошук по сайту:

 

 
НОВІ СТОРІНКИ ТВОРІВ:

Сергій МОСТЮК
Руслан БАРКАЛОВ
Василь КОРОТКИЙ

 
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
форум сайту Анумо знову віршувать! » Поезія - це завжди неповторність » Архів розділу » Хвиля асоціасій... (Експеримент)
Хвиля асоціасій...
Atom    Date: Ср, 11.11.2009, 15:47 | Message # 1
    ПРОФІЛЬ

Надіслати приват

Не в мережі
Група:
Реєстровці
 
Повідомлень:
11
Ця тема допоможе мені з моєю роботою про відсутність натхнення. Мені цікаві ваші думки.
Для мене натхнення - це хвиля асоціацій, що виникають при погляді на предмет, явище. Ці асоціації, у свою чергу, викликають почуття. Отже, натхнення можливо викликати штучно. А якщо їх можливо викликати, то кожен в змозі написати вірш. Я хочу показати людям, що поезія - зовсім не дар. Це наука зі своїми формулами.
Візьмемо, наприклад, чашку. Моя чашка надщерблена.

Надщерблений край -
то образа
на господарів моїх
що понищили
мій рід
у картонних
коробках
при переїзді.

А що ви бачите в чашці?
P.S.
Римувати я не люблю, тож цікаво подивитися на римовані відповіді. Якщо все буде гаразд, то теми для експериментів будемо вигадувати всі.

Post edited by Atom - Ср, 11.11.2009, 16:16
 


Medbrat    Date: Ср, 11.11.2009, 21:22 | Message # 2
    ПРОФІЛЬ

Надіслати приват

Не в мережі
Група:
Управляючі
 
Повідомлень:
15
Атом:
Моя рима не корова...
щоб доїти тричі в день,
Якщо штучна -то сурова...
Й мізки їдуть набікрень.
Щодо чашки-тут біда,
її бачити потрібно,
чашка біла?чи руда?
а чи може чаша з срібла?
Ну надщерблена...це ж твОя...
рима йде із нікуди...
правда дука лише мОя-
висновки собі роби:)


Зруйнуй суспільства Алькатрас,
Тікай з примарної тюрми,
світогляд створює не нас
світогляд творимо всі ми...
 


Atom    Date: Ср, 11.11.2009, 22:20 | Message # 3
    ПРОФІЛЬ

Надіслати приват

Не в мережі
Група:
Реєстровці
 
Повідомлень:
11
Medbrat, Як у вас біля комп'ютера немає чашки?
 


Medbrat    Date: Ср, 11.11.2009, 22:42 | Message # 4
    ПРОФІЛЬ

Надіслати приват

Не в мережі
Група:
Управляючі
 
Повідомлень:
15
У мене піали та медицинський спирт tongue tongue tongue

Зруйнуй суспільства Алькатрас,
Тікай з примарної тюрми,
світогляд створює не нас
світогляд творимо всі ми...
 


Atom    Date: Ср, 11.11.2009, 23:07 | Message # 5
    ПРОФІЛЬ

Надіслати приват

Не в мережі
Група:
Реєстровці
 
Повідомлень:
11
то напиши про них...
 


virchi    Date: Чт, 12.11.2009, 16:09 | Message # 6
    ПРОФІЛЬ

Надіслати приват

Не в мережі
Група:
Адміни
 
Повідомлень:
1704
НЕ можу з Вами погодитись, Atom. Хоч бажання є та й натхнення часом аж "по вінця" а от не віршується. А от Medbrat у своєму міні-творі правий - "рима - не корова" yes

... Дивуєшся, чому не йде
Апостол правди і науки?
 


Atom    Date: Чт, 12.11.2009, 18:26 | Message # 7
    ПРОФІЛЬ

Надіслати приват

Не в мережі
Група:
Реєстровці
 
Повідомлень:
11
Я вже зрозумів і працюю над цим. Але ж це вже результат.. На уроках літератури в школі нас змушують зрозуміти твір так як написано в наукових книгах, а коли почав я писати, то ті символи про які я пишу трактують не правильно, і зрозумів, що суть віршу автор створює підсвідомо. Якщо над цим твором трохи попрацювати, то цікава думка виходить: "Ну надщерблена...це ж твОя... ", замінивши в творі Medbrat слово "чашка" на слово "душа"? Що виходить? Прибравши грубу форму твору, то маємо дуже цікаву річ. Що ви думаєте, virchi?
 


virchi    Date: Сб, 14.11.2009, 11:25 | Message # 8
    ПРОФІЛЬ

Надіслати приват

Не в мережі
Група:
Адміни
 
Повідомлень:
1704
А таки вийде вельми добре. Тобто вірш про душу. А щодо школи, чесно кажучи шкода наших учнів, які стільки непотрібного вивчають, аж страшно!

... Дивуєшся, чому не йде
Апостол правди і науки?
 


guska    Date: Сб, 06.02.2010, 14:41 | Message # 9
    ПРОФІЛЬ

Надіслати приват

Не в мережі
Група:
Друзі
 
Повідомлень:
88
Та звісно ж рима - не корова. Зі мною трапляється так, що більше половини того, що пишу - вірші на замовлення. Це не означає, що у мене рима - корова.Можливо тому, що з часом навчилась входити в той стан, перебуваючи в якому починає жвавіше працювати мозок і тоді - я просто приймач, що ловить певну мелодію. Наче потрапив у інший вимір. Гадаю, що написати вірш зі змістом і римою можливо, але не забувайте, що він несе певну енергетику, як і музика - її складає багато людей, але не все - шедеври. Звісно, що "кострубатість" - це "хвороба", з часом вона проходить, якщо працювати над собою, або переростає у хронічну. Віршування - прекрасне тренування для мозку.Успіхів у віршуванні.

semper tiro
 


Medbrat    Date: Ср, 10.02.2010, 13:29 | Message # 10
    ПРОФІЛЬ

Надіслати приват

Не в мережі
Група:
Управляючі
 
Повідомлень:
15
Ну по-моєму якщо вірш іде на замовлення-то він уже не ваш.Ви лише втілили в життя чиюсь ідею.
На такому етапі вірш уже не вияв емоцій,а якась робота(не можу правильно підібрати слова)...
Але це лише моя субЄктивна точка зору mellow


Зруйнуй суспільства Алькатрас,
Тікай з примарної тюрми,
світогляд створює не нас
світогляд творимо всі ми...
 


hopelesscase    Date: Чт, 11.02.2010, 12:18 | Message # 11
    ПРОФІЛЬ

Надіслати приват

Не в мережі
Група:
Реєстровці
 
Повідомлень:
2
Шановні, дозвольте втрутитися. Тема, правда стара, як цей доволі вже підтоптаний світ та менше з тим. Medbrat, якщо художнику замовляють портрет, то хіба у ньому не буде душі, а лише чужа ідея? І потім, поет не переживає абсолютно всього, про що пише. На те і є таке поняття, як "ліричний герой". Я може теж не дуже вдало підбираю слова, але мені здається, що все (як і у актора, наприклад) залежить, так би мовити, від ступеню пропускання теми, ідеї (назвіть, як вам подобається) через власне Я.

Fare thee well and if forever still forever fare thee well
 


Medbrat    Date: Вт, 16.02.2010, 14:03 | Message # 12
    ПРОФІЛЬ

Надіслати приват

Не в мережі
Група:
Управляючі
 
Повідомлень:
15
Отож бо й воно,якщо художнику замовляюють портрет-це уже не його ідея,а просто заробіток...Чи не так?
Поет не переживає абсолютно всього,але тимпаче він пише тЕ що йому прийшло на думку...а якщо вірш на замовлення???(не думаю)Тобто це уже не висвітлення своєї думки.
Але це лише моя суб'єктивна точка зору tongue


Зруйнуй суспільства Алькатрас,
Тікай з примарної тюрми,
світогляд створює не нас
світогляд творимо всі ми...
 


guska    Date: Вт, 18.05.2010, 19:45 | Message # 13
    ПРОФІЛЬ

Надіслати приват

Не в мережі
Група:
Друзі
 
Повідомлень:
88
Вибачте, але написати вірш - це не теж саме, що написати реферат. Тому, хоча ідея і чужа, але втілення моє. Так само, як і втілення думки у скульптуру, а чи всі уміють так створити? Так все ж зі сторони видніше. Не буду примазуватись до чужої слави. Не тільки такі прості люди, як я писали на замовлення, але й віртуози слова цієї роботи не цуралися. Якщо ви вважаєте, що мої вірші нікуди не годні - це не означає, що я їх викину, бо це частина мене самої. Бажаю Вам визнання у Вашій творчості.

semper tiro
 


allagrabinska    Date: Вт, 18.05.2010, 20:42 | Message # 14
    ПРОФІЛЬ

Надіслати приват

Не в мережі
Група:
Управляючі
 
Повідомлень:
23
Хочу і я вставити свої п\ять копійок.Рима-це не поезія. На початку зародження комп\юторів була така мода - вчити римувати машину - А поезія - це дитя натхнення. І не важливо, як те дитя народилося, на замовлення когось, чи на замовлення власного Я ... А що таке натхнення? Мені здається, що це щось ,,З ГОРИ,, Це особливо відчувається, коли супроти твоєї волі виникають такі повороти сюжету і знаходяться слова, які наче самі лягають на папір. Це напевно і є натхнення!

Алла Грабинська
 


Atom    Date: Ср, 26.05.2010, 01:07 | Message # 15
    ПРОФІЛЬ

Надіслати приват

Не в мережі
Група:
Реєстровці
 
Повідомлень:
11
Що до віршів на замовлення. Тут грає роль, які рамки ставить замовник. Якщо, наприклад, як у школі - "твір на тему...", то, що ж у вірші буде чужого? Інколи, навіть, дякуєш замовнику, що той наштовхнув на якусь думку. А от, коли тебе просят у вірші прославити того, кого ти зневажаєш, то треба вміти написати так, щоб у тих вихваляннях, хтось, та зміг прочитати твою зневагу. Тут теж спасибі замовнику - він змушує навчатись новому..
Ще один плюс *віршам на замовлення" - замовили, значить в попиті, значить ця тема цікава, значить будуть читати, а можливо і вчити... А що толку в тому, що напишеш і покладеш в шухляду?
 


форум сайту Анумо знову віршувать! » Поезія - це завжди неповторність » Архів розділу » Хвиля асоціасій... (Експеримент)
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук:



 
     
Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz