Маріє, вірш настроєвий.Відчувається філософська підоснова,але.. "Передзимовий шелест лине містом, що бачить сни мінорні восени, ОХОПЛЕНЕ холодним падолистом, що жовті розстеляє скрізь лани." - тут виникає питання: щос саме (охоплене)? ..................................................................... "й майнути вверх, " тут складно читається (Й-М)ь ........................................................................... "Невільники його летять за вітром. (Чи тут ідеться про шелест? Чиї невільники?) Не те, щоби махнути враз крильми й майнути вверх, де світло сьози витре! (щоб вгору зринуть... світло сльози витре...!)- може так ? А ми... Не оминути й нам зими. Це, звичайно, моя суб"єктивна думка, але здється треба трішечки підправити.
Роксолано, дякую за коментар! Спасибі за те, що висловили свою думку. Не з усім погоджуюся. Чому незрозуміло, що охоплене? У двох рядках, що передують цьому дієприкметнику, є тільки одне слово середнього роду - "місто(м)". Тож, як на мене, зв'язок очевидний. Що ж до "й" перед "майнути, то воно тут якраз за тими правилами сучасної української літературної мови, якими забезпечено її милозвучність: після голосного ("крильмИ") перед приголосним. А ось інші Ваші зауваження приймаю. Як прояснити рядок про "невільників" подумаю. Виправлю. Ще раз Вам дякую!
Маріє, я вдячна Вам, що відгукнулися на мій коментар.Тепер я вже зрозуміла, що йдеться про місто.Просто якби було в такому варіанті: Передзимовий шелест лине в (місто), що бачить сни мінорні восени, (тоді логічніше звучить, що воно охоплене) охоплене холодним падолистом, що жовті розстеляє скрізь лани." Але, мабуть, і так може бути. ................................................................................. ..................... Поза всім я вдячна Вам за цю чудову осінню замальовку. Натхнення Вам!
Падолист розстеляє жовті лани, тобто листя. Я подумаю над Вашим зауваженням. Дякую, Софіє, за коментар!
Додати коментар:
Для незареєстрованих користувачів є можливість додавати коментарі до основних, що є на сайті. Для активації форми увійдіть, натиснувши на позначку відповідної соцмережі
ОСТАННІ 5 КОМЕНТАРІВ до
ПОЕЗІЇ та ПРОЗИ і до новин
(50 коментарів Ви можете переглянути на
сторінці
"НАШ
ТОП ++")