Мені здалось, хоч я і не поет і не розумію, можливо, для вірша було краще змінити для читабельності так два рядки: Щасливе серце - тебе Я відчуваю Душею й серденьком тебе Я чую
Хоча можливо я ще не так щось прочитав) Ви автор і вам вирішувати і розуміти як він би мав бути)
Шановна пані Іванно, різниця в 25 років це суттєво, але для епохи традицій ніщо. Колядки пішли не від радянської влади,навіть не від християнства...я щасливий був мати дідів і прадів котрі прожили більше 90 років і поспілкуватися із ними. Поспілкуватися із тими сім'ями де рідних влада закрила у "дурку" або Сибір за те що вони трималися своїх традицій чи віросповідання. Тому мій вік тут не перешкода.
На що я хотів звернути вашу увагу, що це просто уцерковлювання язичництва у них свого, у нас свого.
Якщо Ви, так цікавитеся традиціями то як я вище писав можна читати Веди і сповідувати язичництво бо це насправд дляі нас більш рідніше ніж щось інше. І так ці індійські свята ближчі вам ніж будь що інше
Бо якщо досліджувати тіж слов'янські Веди то вони древніші від індійських Тай взагалі то було одне плем'я котре розділилося пізніше.
У нас ці свята просто маркетинг. Навіть наші свята маркетинг, або ж язичництво. Можливо для вас це дуже суміжне поняття: молитва в храм, Різдво, кутя і дідух, але насправді це не так. Потрібно розуміти що це "ритуальна страва для спіритизму" померлих предків, морозу, де христоянство, де Різдво? Тай саме Різдво немає майже нічого спільного із Біблією. Поцікавтеся.
Для мене ж особисто ні американські свята, ні індійські, навіть "українські" немають особливого значення. Це просто ще один привід відпочити з коханими і найближчими людьми. А чому не святкують? Зазвичай якщо вчите чогось змалечку то це залишається на все життя, тут може наша похибка. Що не навчили як так шануєм самі.
Банально, але це так. "День усіх святих- язичницький новий рік". Але повірте наше свято і прикрашення ялинки має не менший язичницький початок і бруд. Що почалось із кривавих жертв і з прийняттям християнства перейшло просто в менш криваву форму - символізм. Доречі навіть танок, хоровод довкола ялинки це був просто ритуал де чекали поки жертва(дівчина) замерзне. Тому Різдво і Новий рік у нас теж якби традиція не зовсім наша. Так що можна одразу вивчати "слов'янські Веди" і сповідувати язичництво.
"Що безсоромна ліс посміє роздягать." Цей рядок буквально смакую. Часто таке спостерігаю що те за що вели боротьбу старші покоління, менші не те що не цінують а просто не усвідомлюють для чого, і не уявляють що було інакше.
Реальзм це круто і серйозно, але слід пам'ятати що ваші думки вкінці створять ваш настрій, хоча буває настає час для "contra spem spero" та я вірю, що це хвилинна слабкість.
Як писав А. Фет у вірші "к смерти" що поки б'ється серце, ми силі рівні і це не більше ніж думка...і перемога на його боці! В кожній жінці має бути загадка! Хай це буде вашою і головною загадкою
Як про мене. Але планувати треба на рік навіть якщо живеш тільки сьогодні.. Від нас часто залежні не тільки ми самі а наші близькі і рідні. Тому треба непідвести самого себе в цьому питанні.
Фіранку ніжно огорнусь... Ммм досить інтимно, яб додав у вірш ще б категорію вірші про жінок. Останній стопчик гарний початок того самого майбутнього Щастя вам.
Цікавий вірш, але більше схоже на настанову молодшим поколінням.... Я більше схиляюсь до того що вона віддала життя за єдину мить своїх відчайдушних мрій і бажань. Зпопеліти від почуттів... Щось в тому дусі. Але ваш погляд теж цікавий..але все-таки чим старші зазвичай люди тим більше вони егоїсти ось і я собі такий)
Ммм так. Згідний з вами. Іноді деякі люди наскільки забруднили себе і свою мову що майже кожне слово то прокльони. Немає бажання спілкуватися, або ж жаліються завжди і на все. Хоча і нам без того відомо що життя складне, краще приносити більше посмішок, або справжніх сліз...тільки не бездіяльний писимізм.