Весни, українськи весни, жити б людині та жити Заліз зрані хлоп на черешню не хоче звітам злазєти Шнурок взяв та щей мило, плює на людей, склинае Жінка кричит голосливо, руки до Неба здіймає Люди вдвар'єют писки, кліпают з дива вочима Щося стало з хлописком, щося стало з людинов? Привезли ксєндза на фірі, ксендз став молитву творити Не йме хлоп ксєндзові віри, не хоче з черешні злазєти А плів хлоп коші й на базарі їх продавав потихеньку Мав деяку копійку, марки складав та доляри Та дурна баба на сповіді ляпнула про тоті марки Приїхав рекіт зи Львова, хапнули хлопа за барки Били нещасного гумов по голові і по єйцях Лишився хлописко розуму, не радий був тій копійці Гроші в старім виходку сховав, виходок перевернули Гаркнув Форд, хлопа димом обдав і ті до Львова подули І каже хлоп ксєндзови: впири, то ж ти кричав пакі-пакі* Коли мені рекітири приклали желізко до сраки А людям: йдіть звідти люди, лишіть мене жінко й діти Тут мені ліпше буде, не хочу на світі жити Зрані як сонечко встало, хлопи драбину шукали Діти заплакані в сінях стояли, хлопа з черешні здиймали.
Думаю, вірші треба все-таки писати літературною українською мовою. А діалектизми потрібно вклинювати у мову лише як засіб чіткішої передачі ідеї вірша ( у прямій мові, наприклад).
Пів століття живу в Казахстані. Говорити по українськи вже не можу, а тілки можу складати вірши на тій мові котра лишилася в моїй генезії або на тій, на котрій почав говорити. Мар'ян.
Додати коментар:
Для незареєстрованих користувачів є можливість додавати коментарі до основних, що є на сайті. Для активації форми увійдіть, натиснувши на позначку відповідної соцмережі
ОСТАННІ 5 КОМЕНТАРІВ до
ПОЕЗІЇ та ПРОЗИ і до новин
(50 коментарів Ви можете переглянути на
сторінці
"НАШ
ТОП ++")