Коментувати також можна з та

Вт, 17/09/19, 02:35
Меню сайту
Категорії каталогу
Свята православної церкви [136]
Свята християнської православної церкви
Події православного життя [66]
Події, які стосуються православних церков
Православні традиції [2]
Православна поезія та проза [350]
Твори тільки релігійного змісту
Опитування для Вас:
Де Ви друкували поезію?
Всего ответов: 418

І як без статистики?
загрузка...
ШЛЯХ до ТВОРУ:  

         
Вірші/статті категорії та розділи української поезії, українська проза
    Православна віра категорії та розділи української поезії, українська проза Події православного життя
 

На крилах материнської молитви
Весна багата на жіночі свята – і офіційні, і церковні. 8 Березня, День матері, свято жінок-мироносиць, численні іменини… Жінки варті уваги, варті цих не таких уже й частих свят за щоденну невсипущу працю, за розуміння, за красу, яку несуть світові.
А якою мірою виміряти й оцінити силу і благодатність молитви за своїх дітей, в якій схиляє мати голову перед Богом? Недарма в народі кажуть: «Материнська молитва з дна моря піднімає, з пазурів смерті вириває». Хтозна, чи не тому так багато нині біди в світі, що в сучасних матерів молитва не належить до невідкладних щоденних справ?
Практика материнської молитви відродилася в парафії УГКЦ Різдва Пресвятої Богородиці міста Ірпеня. Жінки організували групу «Матері в молитві», яка вже четвертий рік регулярно збирається, щоб помолитися за дітей і нагальні потреби родини. Щонеділі у притихлій після богослужіння каплиці Святої Анни жінки читають молитви за дітей, за християнські родини, просять благословення для нашої країни. А також дякують за дар материнства і просять Бога про мужність і відвагу для тих, хто з різних обставин стоїть перед вибором – чи дати своїй ненародженій дитині шанс побачити цей прекрасний світ… Лунають псалми, жінки читають і роздумують над Святим Письмом. Моляться не тільки за власні потреби, але й одна за одну. Перед початком записують потреби на листок і в належний час кладуть їх у кошичок, немов віддаючи в Ісусові руки свої печалі і подяки. Але, щоб молитися одна за одну, жінки діляться з присутніми, за що саме вони просять молитися. Інформація, як домовляються на початку, цілком конфіденційна – не для обговорення за межами спільноти, а для того, щоб дома ще не раз згадати у молитві про ту чи іншу потребу. Є жінки, які не пропускають ні однієї молитовної зустрічі, але є й ті, які приходять рідко. Можливо, робота, а може і щось інше не пускає до молитви. Та група молиться і за них.
Матері, можливо, не замислюються, яких благ позбавляють своїх дітей, коли не моляться за них. Адже сам Ісус Христос сказав такі слова: «Істину кажу вам: коли двоє з вас згодиться на землі просити, що б там не було, воно буде дано їм Моїм Отцем Небесним, бо де двоє або троє зібрані в Моє Ім’я, там Я серед них». То подумаймо собі, як тішиться і уважно вислуховує нас Отець Небесний, коли нас не двоє-троє, а багато.
Нещодавно представниці ірпінської групи «Матері в молитві», якою керує Галина Андріїшин-Кучма, побували на конференції мирянського руху спільнот «Матері в мо¬литві» Київської архиєпархії, куди прибули делегації ще 14 спільнот. У деяких церквах – десятилітній стаж молитов і безліч випадків чудесних Божих відповідей на молитви, дехто лише починає цей шлях. Ірпінська група — одна з наймолодших в архиєпархії. Вона була започаткована з ініціативи настоятеля хра¬му Різдва Пресвятої Богородиці о.Мирослава у 2007 році. Діву Марію – саме її ма¬ють за взірець члени всіх молитовних спільнот.
Зранку у храмі Василя Великого, що на Львівській площі у Києві, матері молилися на Архієрейській Божественній Літургії, котру очолив Преосвященний Владика Богдан (Дзюрах). У проповіді він вказав на жінок-мироносиць як на світлий приклад безкорисливої, вірної та мужньої любові, яка дала їм змогу першими зустріти Воскреслого Спасителя. Жінки-мироносиці не покинули свого Вчителя, а пішли за Ним на Голгофу і супроводжували аж до гробу. Владика Богдан висловив переконання, що нині нам дуже потрібна саме така любов, якою відзначалися жінки-мироносиці. Бо злий прагне засіяти в нашому суспільстві дух користолюбства, який спонукає постійно шукати власної вигоди, дух зрадництва, що робить людину нездатною до тривалих і відповідальних зв’язків з ближніми, дух малодушності, який позбавляє відваги у служінні потребуючим та у свідченні про Христа у цьому світі.
Після Літургії учасниці конференції зібралися в одному із залів храму Василя Великого, щоб продовжити своє молитовне спілкування. Також відбулося представлення усіх спільнот Київської архиєпархії та гостей столиці. Вела конференцію Віра Чмелик, координатор цього руху, стараннями якої рух «Матері в молитві» і започаткувався на Київщині. Близько трьох годин лунали у залі молитви, духовні пісні – матері молилися за щасливу долю своїх дітей і дітей всієї України, за те, щоб жили вони з вірою у серці та за Господніми заповідями.
Неділя мироносиць стала днем особливого вшанування жінки-християнки та роздумів над її покликанням. Жінки-матері з Ірпінської церковної громади Різдва Пресвятої Богородиці, добре розуміючи значення материнської молитви, продовжуватимуть молитися за своїх дітей та внуків. Їх єднає особлива щирість і взаєморозуміння, відчувається споріднення, бо серце матері не може бути байдужим до тих, хто щиро просить Бога за її дитину.
Спільнота не є закритою групою. Тут очікують на кожну жінку, яка відчуває потребу в молитві за дітей, незалежно від того, чи ходить вона до цієї церкви. «Єднаймося, матері, за наших дітей! Хай Боже благословення буде над ними», – закликають учасниці групи «Матері в молитві».

Додав: Лореляй (01/05/10) | Автор: © Людмила
 
Розміщено на сторінці: Події православного життя, Горбата Людмила
 
Переглянули твір - 2290 чол.
 
  
  у Вас # закладок

автору
за твір:

 



Автор чекає на Вашу оцінку та коментар
Всього коментарів: 2
avatar
1 natalya-gurkina • 09:22, 04/05/10
будь ласка, всі теми, які Ви хочете висвітлити - на форум: http://virchi.pp.net.ua/forum
на головній лише поезія та проза.
avatar
2 Лореляй • 18:02, 04/05/10
Дякую! Вибачте, на майбутнє я це врахую. Ще до кінця не розібралася, що куди...


Додати коментар:

Для незареєстрованих користувачів є можливість додавати коментарі до основних, що є на сайті. Для активації форми увійдіть, натиснувши на позначку відповідної соцмережі
avatar

загрузка...

ОСТАННІ 10 КОМЕНТАРІВ до ПОЕЗІЇ та ПРОЗИ

(50 коментарів Ви можете переглянути на сторінці "НАШ ТОП ++")


             Украина онлайн


Форма входуу
Логін:
Пароль:
Інформації:     
Випадкове ВІДЕО з сайту:
НАРОДНА РЕВОЛЮЦІЯ. Герої не вмирають!
00:03:46

ПОНОВЛЕНІ ТЕМИ ФОРУМУ:

ОНЛАЙН - РОЗМОВНИК    
    (міні-чат)

    АВТОР-АДМІН САЙТУ:
    Сайт: uid.me/vagonta
    Twitter, Тел.: 068-083-95-79
    E-mail: vagonta@gmail.com, virchi@yandex.ru

загрузка...

НАЙПОШИРЕНІШІ
КЛЮЧОВІ СЛОВА
Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz