Дякую Вам,панеУКРАНе,за відгук та коментар.Вірш ,звмчайно,не претендує на історичну тотожність.В ньому згущені фарби та загострені образи для того ,щоб бути привабливим.Я в ньому спробував викласти своє бачення причин сьогоденних негараздів у наших владних структурах і в суспільстві вцілому.А що до гетьманства, то Ви назвали трьох найвидатніших гетьманів-державотворців, але були ще й Брюховецький іТетеря.Брюховецький свого політичного противника Сомка,після отримання гетьманства,кинув до вовчої ями.Майже за сценарієм Віктора та Юлі.Історія, це-велика штука і наука.Її потрібно вивчати з різних джерел і підходити до неї аполітично.Дякую,ще раз за увагу до моїх творів.
Дякую,Вам,пане УКРАНе,що завітали та залишили коментар.На мою думку,за всі часи існування нашої держави, верховна влада в країні належала інородцям.Втому числі і в період гетьманства.Всі гетьмани були в першу чергу поміщиками, володіли багатющими земельними угіддями разом із селянами.Крім того,майже всі вони були польського походження , або мали змішану родословну.Воювали вони за примноження свого багатства та за гетьманську булаву. Я не вірю в те ,що коли на Україні було до чотирьох гетьманів одночасно,то всі вони думали про про народ та країну.Їм до народу і країни було байдуже,лише б мати булаву та клейдони.Мабуть звідси і пішов вислів:"Де два українці,-там три гетьмани."Таке воно було і таке ж твориться в наш час.Історія,на превеликий жаль, нас нічому не навчила.Вибачайте за таке просторне пояснення.Ще раз дякую,заходьте,буду радий.
Дякую,Вам,за коментар та зауваження.Щодо наголосів,то спробую вирправити,а розмір 8-10 і10-8 був так задуманий.Заходьте, буду радий.Успіхів Вам та натхнення.
Дякую ,Вам,за відгук та зауваження.Думка читача для мене завжди цінна.Вірш ,з урахуванням зауважень,відредагував.Буде бажання,-заходьте,читайте,буду радий.Творчих Вам успіхів.
Дякую тобі,Миколо,за відгук, коментар та зауваження.Виходячі із зауважень читачів(у тому числі і твоїх)вірш трохи підправив.Буде бажання,-заходь.Буду радий тебе бачити.Творчих тобі успіхів та злетів.
Дякую,Вам,пані Катерино,що зайшли та залишили коментар.Вірш важкий тому,що тема дуже важка та кровоточаща.Вважаю, що така тема буде важко читатись в любій формі. Це моя особиста точка зору. Але я ціную думку моїх читачів, тому й спробував вірш троршки причесати.Якщо буде час та бажання, заходьте,буду радий Вас бачити.Успіхів Вам та натхнення.
Дякую,Вам.УКРАНе за відгукю.Вірш звичайно важкий і читається важко .Але, гірше те,що я не можу нормально публікувати і редактувати свої твори.Цей вірш вдалося розмістити тільки за п*ятим разом та і то чомусь розмістився тільки чорновий варіант.Зникає форматування при перенесенні цілого текста.Раніше такого не було.Дякую ще раз,що за вітали .Вірш відредактував,як зміг.Можете прочитати оновлений варіант.Успіхів Вам та натхненя.
Дякую, Вам,пане УКРАНе, що завітали та залишили свій відгук.Вірш, дійсно,вийшов важкий і за змістом , і за формою.Я ціную, Вашу думку,тому й спробував спростити форму твору.Як вийшло, судити читачу.Якщо буде бажання,можете перечитати оновлений варіант.Успіхів,Вам,та натхнення.
Вірш без умовностей кличе до духовності.Чудовий твір Пане УКРАНе,навіює передчуття сповіді,молитви ,каяття. Як на мій погляд,то наповненя 4 і 5 рядків могло б звучало "...Грає скерцо,-крає серце знову сум пече Захлинаюсь, знову каюсь ..." Але це мій суб*єктивний погляд .Вам ,як автору,звичайно видніше.У восьмі рядках вкласти стільки почуттів - ЧУДОВО! :
Дякую,Вам, пане УКРАНе за відгук та коментар.Форма цього твору мені теж не зовсім подобалась.Дійсно,читається дуже важко,навіть мені,як автору.Ваше зауваження переконало мене в тому,що треба її виправляти.Як зміг,так і скорегував.Якщо буде бажання,гляньте виправлений варіант.Успіхів Вам та натхнення.
Дякую,Вам,пане УКРАНе за оцінювання та розуміння.Це скоріше не вірш,а плач приречених чи тягар прокляття.Коли з кожної родини,кожного коліна забирається з цього світу близька людина у розквіті сил, розум відмовляється це сприймати.Серце кричить а розум мовчить...Щиро дякую Вам за розуміння.
Дуже вдалий експеремент, пане УКРАНе. На класичній вісімці зробити додаткову грань,це- талант! А, от епіграф (не знаю Ваш він,чи ні.) на мою думку звучав би краще: "Рядки віршів,їх ритм і форма Немов мелодія душі, Зринають спалахами в горнах, Вогнем печуть гріхи чужі." Подальших,Вам, успіхів. Щиро Ваш читач.
Дуже правдиво описані наслідки голодомору.З розповідей моїх батьків, на моїй чернігівщині голод не таким був страшним, як у степових областях.Чи то ліси допомогали,чи то Господь був милосерднішим до нашого краю.Але , я хочу зупинитись на причинах голодомору.Це акція була спланована тодішнім кривавим московським режимом.Як же повела наша українська нація? Ми повернулись до канібалізму, а організувати збройний, хоч би символічний, спротив режиму, були не здатні.Щось подібне відбувається і сьогодні на теренах нашої України.Правлячий режим добре знає історію голодомору і впевнений у тому,що цей народ не може дати йому відсіч.Тому і поводиться з нами"безпредєльно". Дуже дякую за такий вірш. Це не повинно забуватись.
Дякую Вам,пані Ірино,за відгук та коментар.Буду радий бачити Вас на сторінці ще.Сам даю коментарі творам рідко.Хіба що як здорово затроне твір душу.Творчих Вам успіхів та натхнення.
На мою думку, Ваш вірш криє в собі велике смислове філософське навантаження.Образ в*язня цього світу вибрано вдало.Що до вибраної форми,то явважаю, що краще не експерементувати у творах такої теми.Хоча я й сам рідко тримаюсь класичних форм.Ваш вірш нагадав мені прозаїчну історії втечі мого діда Харитона із мордовських таборів у 1930р.коли він був "розкуркулений" і висланий радянською владою.На баьківщині була залишена його дружина з двома малолітніми дітьми,моєю мамою та її сестрою,без даху над головою .Три роки дід добирався до свого села ,до родини.Чужі московські комісари в Росії на трогали,а свої односельські "комнезами" вбили на порозі землянки,де ютилась його дружина з дітьми.Вбили підступно з переляку,бо боялись дивитись у вічі.Про це мені розповіла мама тільки перед смерттю.Так боялась,що це може навредіти мені та моїм дітям. Дякую ,Вам ,друже за чудовий вірш.
Вірш Ваш дуже актуалний. Демократія тут ні при чому. Демократія,-це влада людини. У нашому ж сусупільстві демократією і не пахне.Вовки керуються вовчими законами.Світ від вовків захищається вовкодавами та мисливцями (звіробоями).Іншого виходу для суспільства не буде.А взагалі ,вірш дуже об*єктивно і грунтовно малює наше сьогодення.Чому той "господар" відбирає у жебрака останній кусень? Тому, що знає .-жебрак не захищений і не може дати відсіч на посягання.Що ж до думки про те що з вовками можна жити мирно, то це примарно.Як говорить народна мудрість:" скільки вовка не годуй,-він на ліс поглядає." Дякую, за такий злободенний твір.Творчих ,Вам ,успіхів.
Дякую,Вам, УКРАНе за коментар.На вірш мене надихнула її пісня.Що до неточності у форматі четвертого катрена,то я пробував вирівняти,але при цому втрачалась мелодія і канва вірша.Тому я й пожервував формою,як і в інших творах.Результат нехай оцінює читач.Думка колег для мене завжди цінна.Радий буду читати Ваші відгуки і на інші твори.Творчих,Вам,успіхів та злетів.
Дякую,Вам,пані Катерино, що завітали та залишили відгук.На цей вірш мене надихнула пісня Квітки,що прозвучала напередодні дня її смерті.Я тільки спробував зберегти її мелодію та почуття у вірші.Як вийшло,оцінювати читачу.А мені стало легше на душі,наче камінь скинув,хоча я її майже не знав при житті.А, що до втрат,то мабуть,Господь забирає до себе кращих.Творчих Вам успіхів.
Дякую,Вам пані Катерино.за відгук та побажання.Над формою стараюсь а,як виходить,нехай судять читачі,Радий, що Ви заходите та залишаєте відгуки.Успіхів Вам та надтхнення.
');
var elem = $(elem);
elem.find('img').hide();
elem.append(waitImg);
var messageID = elem.attr('data-message-id');
var notSpam = elem.attr('data-not-spam') ? 0 : 1; // invert - 'data-not-spam' should contain CURRENT 'notspam' status!
$.post('/index/', {
a : 101,
scope_id : uCoz.spam.config.scopeID,
message_id : messageID,
not_spam : notSpam
}).then(function(response) {
waitImg.remove();
elem.find('img').show();
if (response.error) {
alert(response.error);
return;
}
if (response.status == 'admin_message_not_spam') {
elem.attr('data-not-spam', true).find('img').attr('src', '/.s/img/spamfilter/notspam-active.gif');
$('#del-as-spam-' + messageID).hide();
} else {
elem.removeAttr('data-not-spam').find('img').attr('src', '/.s/img/spamfilter/notspam.gif');
$('#del-as-spam-' + messageID).show();
}
//console.log(response);
});
return false;
};
uCoz.spam.report = function(scopeID, messageID, notSpam, callback, context) {
return $.post('/index/', {
a: 101,
scope_id : scopeID,
message_id : messageID,
not_spam : notSpam
}).then(function(response) {
if (callback) {
callback.call(context || window, response, context);
} else {
window.console && console.log && console.log('uCoz.spam.report: message #' + messageID, response);
}
});
};
uCoz.spam.reportDOM = function(event) {
if (event.preventDefault ) event.preventDefault();
var elem = $(this);
if (elem.hasClass('spam-report-working') ) return false;
var scopeID = uCoz.spam.config.scopeID;
var messageID = elem.attr('data-message-id');
var notSpam = elem.attr('data-not-spam');
var target = elem.parents('.report-spam-target').eq(0);
var height = target.outerHeight(true);
var margin = target.css('margin-left');
elem.html('').addClass('report-spam-working');
uCoz.spam.report(scopeID, messageID, notSpam, function(response, context) {
context.elem.text('').removeClass('report-spam-working');
window.console && console.log && console.log(response); // DEBUG
response.warning && window.console && console.warn && console.warn( 'uCoz.spam.report: warning: ' + response.warning, response );
if (response.warning && !response.status) {
// non-critical warnings, may occur if user reloads cached page:
if (response.warning == 'already_reported' ) response.status = 'message_spam';
if (response.warning == 'not_reported' ) response.status = 'message_not_spam';
}
if (response.error) {
context.target.html('
' + response.error + '
');
} else if (response.status) {
if (response.status == 'message_spam') {
context.elem.text(uCoz.spam.sign.notSpam).attr('data-not-spam', '1');
var toggle = $('#report-spam-toggle-wrapper-' + response.message_id);
if (toggle.length) {
toggle.find('.report-spam-toggle-text').text(uCoz.spam.sign.hidden);
toggle.find('.report-spam-toggle-button').text(uCoz.spam.sign.show);
} else {
toggle = $('