А всі ці філософські вірші писалися практично на одному пориві за кілька днів - і "Сірий", і "Арлекін", і "Бунтар" і цей. Несло мене тоді саме в той бік.
А я не розділяю вашого захвату щодо і цього вірша і взагалі поезії Ніни Горик. Як на мене - то нудно, сіро і не оригінально. Ну, хоч вбийте, але нема в ній ні глибокої думки, ні запалу, ні духу, що рве до бою і веде за собою, та і серця нема. "Лише нудна римована полова, рядків пустих зашпортаний танок." І кілька патріотичних віршів для годиться (заяложеними словами писані). Від голови Волинської СПУ хотілося би чогось більш майстернішого. Їй би тільки віршики для діток і писати, простенькі і примітивненькі (оце її рівень).
Хороший вірш, Пилипе, видно, що пишеш душею. Вибач, не хочу бути занудою і когось повчати, хочу просто, щоб щось добре стало ще краще. По-перше в тебе дуже багато орфоепічних помилок - неправильних наголосів. Ти, напевно галичанин, у вас так там говорять. Але, чесно кажучи, ці зміни наголосів не завжди бувають доречні. Те, що можна на вулиці не завжди гарно в літературі. І по-друге - козаки стояли лавами, а в когортах римські легіонери. Я, як історик звернув на це увагу, і трохи посміявся. Не ображайся, ти талановитий, але талант без знань і праці - це необгранений камінь, який коштовним може так і не стати. Я б на твому місці все-таки трохи звернув увагу не тільки на наповнення, а й ще на форму. Досконалим має бути все.
Мене теж бентежить рядок "мене пітьми, коли сліпих невміч". Не ображайся, але по-моєму він геть вибивається з контексту і псує чудовий твір. зміни його, не бійся щось змінювати. Мікеланджело три рази переписував Сикстинську капелу, поки йому самому не сподобалось.