Гарний життєвий вірш з повчальним висновком, тільки закінчення звучить не дуже естетично. Хочу запропонувати вам декілька варіантів: Хоч багатий, а хоч ні, Перед Богом нарівні. Нас чекають звіту дні. Всі ми гнемось до землі. Це моя суб'єктивна думка, але право завжди залишається за автором.
Дуже гарний, емоційний вірш, якби його чуть-чуть підкорегувати, то він зазвучав би ще краще ( у ночі- в ночі; до болі-до болю) Ви знаєте, а слова ( біда-журба) я би просто поміняла місцями, але це тільки моє суб'єктивне бачення, вирішувати вам.
Гарний вірш для Ганусі з яблуками й грушами, тільки вкралися деякі неточності, наприклад: "Я листя скинути мушу." тут тільки переставити слова - Скинути я листя мушу; в росі - замінити - й досі;(із-за наголоса), але це моя суб'єктивна думка, а вирішувати автору. Успіху!
"В злодюг, як в бурі гомін дикий, Немає слів, немає і думок, Зате в них рот лихий, великий, Що хліба їсть святий кусок." Розумію вашу емоційну бурю. Я також задаюсь такими ж питаннями. Над вірше ще треба попрацювати.
Пане, Іване, знову у вас набір слів. Нема чіткого стержня. Що це за вислів "Обернись навкруг і стань красою," це в казках обертаються три рази і стають чудовиськом, чи красою, або "А все інше тобі боги подадуть."п.Іване, часи язичників вже давно минули і всі усвідомлюють, що Бог- один для всіх, ну а про"Й душу повну цвітом начинить." і говорити прикро, душа у вас, що качка, щоб начиняти. Може я мало в поезії розумію, але вірш повинен мати тему, чи образ і висвітлювати все чітко підібраними словами, щоб вони були зрозумілими для читача.
Гарний віршик,п.Артуре, але мене якось непокоїть ось цей ваш вислів: "Сонце в полі залишать," так ніби сонце не обов'язково залишати в полі, а можна забрати й додому.
Злободенна тема, п.Ірино. Вірш дуже цікавий і зачіпає душу, а ще цікаве його подання. Вражають ваші слова: "-Пиши! Ти чуєш? Сироти слова, Коли ніхто їх серцем не зігріє. Річки і ті глибинами міліють, Коли джерелам виходу нема. –"
Дуже гарний вірш,п.Галино! Гарно передані переживання майбутньої зустрічі, але ось ця строфа "Якою тоді буде " як на мене ніби випадає. Варіант для заміни може бути наприклад: Чи буде віч-на-віч, але це на ваш розсуд, автору видніше.
Гарна осінь, п.Василю, з грошима і з плодами, але ось це: "Гроші – листя лежать ранком В саду а між ними плоди" Наголос-плодИ Мені здається було б краще, як варіант: Гроші – листя лежать ранком. З ним багато маєм плоду наголос-плОду. Та це моя суб'єктивна думка, право залишається за автором.
Дуже цікава казка вийшла, і змістовна, і повчальна. В деяких місцях збивається ритм, але то легко справити:Підписали в той ж момент -Підписали в той момент; Чоловік ж свою дорогу -Чоловік в свою дорогу; Маля робило перші кроки- Вже маля робило кроки; невстих- не встиг; документ йому давали -документ йому подали; Та ,як буду ваша ласка -Та ,як буде ваша ласка, Дим ж без вогню не буває - Диму ж без вогню немає, або Без вогню дим не буває; То це не казка , а брехня - То не казка , а брехня. Дуже багато дієслівної рими.
"Збагнеш і ти: життя – це поєдинок… І поклади Царю увесь ужинок, " Мудрі слова і думка, що пронизує весь вірш. Дуже майстерно,п.Іване. В такому невеличкому вірші, сказати так багато. Браво!!!))))