"Ми танцювали легко і щасливо Неначе двоє зрілих журавлів"! Як образно! Мені згадалась заставка до ТВ передачі "В міре жівотних" і танці журавлів під музику Поля Моріа, та дещо інше. Натхнення Вам, пані Галино!
Я поділяю Ваш патріотизм, пане Євгене, та серце болить за мову, якою висказані почуття. Козаків садили "на палю", а не на ціпок. Ціпок - це гілка, патик на який опирається під час ходьби людина похилого віку. "Да настане, да прийде ..." - що це?
Важкий смуток викликав у мене Ваш вірш. 1000 вибачень, але це моє сприйняття. "Могла в садах весняних розцвісти" це як память про людину, якої вже немає. "Хай голову минає сивина" - сивина, це не хвороба, а свідоство про зрілість, мудрість і виходить так, щоб ти не дожила до сивих літ. Пречиста- з великої літери, а в кінці Мати і Твій - має бути з малої. І знову ж таки "Я в серці ношу світлий образ Твій" - що натури вже немає? Я обіймаю тебе, ніжно цілую. Чому - образ? Ще раз прошу вибачити. Це моє особисте сприйняття. Успіхів Вам, пані Маріє!
Я розумію Ваш патріотизм, пане Євгене, але мені не подобається як Ви його подаєте і відсутність реалізму . «Україна святкує во славі..» Якій славі? Суцільна корупція, занепад в економіці, інфляція, ціни ростуть, розкол суспільства в політичній і релігійній площині, диференціація на злидарів і олігархів. До влади привели ми з Вами олігархічний криміналітет який здає країну в оренду, розкрадає державне майно, надра На всіх постах стоять «Свої» 6наглядачі, міліції більше ніж армії…… Мільйони батьків за кордоном заробляють гроші, а діти залишаються без нагляду. Ось скільки тем! Є про що писати і до чого будити. А Ви… «Плодородні її лани…» гинуть від нещадної експлуатації тимчасовими орендарями технічними культурами: соняшником, ріпаком, генетично модифікованими соєю і кукурудзою… «Козаки ворогів підіймали на вила…» Де Ви таке бачили чи читали? Завжди козацькою зброєю була шабля, спис, пістоль, рушниця (мушкет). Були селянські повстання, були і вила. А «Анумики» завше чемні, виховані і талановиті люди!
Пані Оксано,вибачайте, але краще було б так: Пристрасть в тілі чи жива? (щоб не повторювались- ЩЕ, ЩЕ) Пам*ятатимеш тоді, Жадобу чи лінь, нахабність а "боятися- лякатися" тавтологічно. Бажаю успіху.
Доповнюю. Ритмічна організація мови вірша здійснюється поділом тексту на рядки, при читанні яких обов*язково робиться пауза після рядка. В силабічній системі віршування обов*язковим є однакова кількість складів у рядках.
Не знайшов я, пане Олександре, у своєму словникові ні "капи", ні "фельєтона". Правда є "фейлетон", але до весни він відношення не має, бо це критична стаття. Запитань вже більше аніж слів у вірші.