Сайт української поезії -- АНУМО ЗНОВУ ВІРШУВАТЬ! -- інтерактивний додаток Сайт української поезії -- АНУМО ЗНОВУ ВІРШУВАТЬ! -- інтерактивний додаток
Пн, 23.12.2024, 03:46
МЕНЮ САЙТУ

Форма входу
Розділи новин
Новини та статті - культура [347]
Поезія, література, проза, музика, мистецтво
Новини та статті: суспільство, політика [806]
Не пов'язане з л-рою та поезією
Усе навколо нашого поетичного сайту [127]
Поради новим користувачам, оголошення, акції, тощо
Літературні конкурси, фестивалі, літ. премії, акції [216]
Вірую... [17]
На релігійну тематику
Постаті [27]
Про поетів, прозаїків, історичні постаті...
Зі святом! [154]
Вітаємо зі святами
Історія, етнографія [29]
Статті на історичну тематику
Куточок читача, глядача і слухача [30]
Що варто прочитати, переглянути відео, послухати...
Куточок споживача [101]
Корисні поради, рекомендації
ОНЛАЙН - РОЗМОВНИК
    (міні-чат)

    АВТОР-АДМІН САЙТУ: Facebook,
    Instagram,
    Viber: 0680839579
    E-mail: vagonta@gmail.com

Опитування для Вас
Чи є у Вашому н.п. поетична спілка, клуб?
Всего ответов: 342

Київська духовна академія працює над перекладами і редагуванням богослужіння українською мовою

    Про це заявив викладач Київської духовної академії, співробітник Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич на конференції «Українознавство XXI ст.: нові підходи, критерії та завдання розвитку», яка пройшла 21-22 жовтня в Києві. Участь у ній він взяв з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира.

     Для Української Православної Церкви необхідність у цій роботі дуже актуальна. Не дивлячись на те, що більша частина парафій нашої Церкви звершує богослужіння церковно-словянською мовою, в лоні УПЦ також існують парафії, здебільшого в Західній Україні, де практикується богослужіння українською мовою. «За словами митрополита Луцького і Волинського Нифонта, тільки в одній Волинській області, яка в церковному відношенні в нас розділена на дві єпархії, таких парафій нараховується близько 80. Вони існують також і в Тернопільській, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській єпархіях», - розповідає отець Миколай.

     Існуючі українські переклади далекі від досконалості внаслідок того, щоб більша частина з них виконана з церковно-словянської мови, а не з мови оригіналу – тобто грецької. У доказ своїх слів викладач КДА привів ряд неточностей та спотворень змісту в останньому перекладі Літургії, зробленому силами УПЦ КП. Отець Миколай також дав загальну характеристику українським перекладам, зробленим в УГКЦ та в православній діаспорі.

     За його словами, на даний час в Київській духовній академії є наукові сили, які в змозі працювати над вирішенням цієї проблеми. «У нас є викладачі, які близько знайомі не лише з давньогрецькою мовою, але й з грецькими богослужбовими текстами та сучасною грецькою богослужбовою практикою. Не виключено, що в найближчому майбутньому в Києві може з’явитися храм нашої Церкви, де богослужіння звершуватимуться українською мовою, адже перекладений текст потрібно чути, як він лунатиме в загальній молитві, в церковному співі. Окрім того, мені відомо, що в столиці є багато людей, які відвідують храми неканонічних церковних угруповань тільки тому, що там богослужіння звершується українською мовою. Чому б нам не надати їм можливості молитися українською і перебувати в межах Церкви?».

     Іншою причиною, яка спонукає КДА працювати над цією проблемою, є педагогічний аспект. Відсутність розробленої української богословської термінології негативно відбивається на писемності студентів, які пишуть твори українською мовою. «Звичайно, це не вина студентів, - говорить отець Миколай, - а наслідок відсутності україномовної богословської термінології. Це питання суто академічне, наукове, і ним повинні займатись духовні школи УПЦ і Київська духовна академія зокрема, як осередок церковної науки».

     Питання необхідності у формуванні української літургійної мови було підняте на розширеному засіданні Навчального комітету УПЦ, яке відбулося ще 12 вересня поточного року за участі ректорів та проректорів духовних семінарії Української Православної Церкви. Для вирішення цієї проблеми була сформована відповідна робоча група при Київській духовній академії. «Ми не стали афішували цього, тому що важливо не просто створити комісію, а почати реально працювати. Наразі ми формуємо базу даних, збираємо існуючі переклади, переглядаємо їх, вивчаємо напрацювання в інших конфесіях. Ми відкриті до співпраці як з представниками інших конфесій, так і з світськими науковцями, філологами-україністами», - резюмував представник Київської академії.

     Протоієрей Миколай також висловив сподівання, що спільна праця над перекладами та формування єдиного стандарту української літургійної мови сприятиме подоланню церковних розділень в Україні.

orthodox.org.ua

Розділ новин: Вірую... | Опубліковано: virchi



Коментарів: 1
avatar
1 Szlachtycz • 20:51, 28.10.2008 [Лінк на твір]
Дякую Тобі Боже за те, що Ти освітив тих, які мають нести Твоє СВІТЛО.

ComForm">
avatar

Переглянути КОМЕНТАРІ до ПОЕЗІЇ й ПРОЗИ та до новин:
на сторінці "НАШ ТОП ++"
 

     
  Хостинг від uCoz