Зінаїді Тулуб судилося жити і працювати в надзвичайно складних умовах тоталітарної держави. Каральна машина відібрала в письменниці 20 років і можливість повноцінно працювати. Проте вона встигла залишити після себе декілька справді сильних текстів. Її magnum opus двотомник «Людолови», новаторський для свого часу історичний роман про гетьмана Сагайдачного й легендарну Роксолану, став підсумком понад десятирічної роботи з численними архівними документами й науковими працями.
Довгий час роман не перевидавали, він став бібліографічною рідкістю. Та цьогоріч видавництво «Віхола» виправило це — тепер кожен може вільно придбати твір й ознайомитися з цією вагомою віхою вітчизняної історичної романістики.
Фентезі та фантастика роками залишаються в топі популярності. Ці жанри дозволяють чудово провести час, іноді дають змогу втекти від буденності та зануритися в альтернативні світи, а подекуди влучно коментують проблемні моменти нашого соціуму. Ми підготували добірку з 10 свіжих видань, вартих вашої уваги.
Челсі Абдулла. «Трилогія піщаного моря. Книга 1. Крадій зоряного пилу»
Фото: bookclub.ua
Крадій зоряного пилу. Трилогія піщаного моря. Книга 1
Видавництво «Artbooks»
Перша книга трилогії. Яскрава фентезійна історія, натхненна казками з «Тисячі і однієї ночі».
... Читати далі
Вибір книги як подарунка — це завжди чудова ідея. Книга може стати джерелом натхнення, знань та задоволення. Однак вибрати правильну книгу для когось іншого може бути непросто. У цій статті ми розглянемо, як вибрати ідеальну книгу на подарунок, щоб вона точно сподобалася отримувачу.
1. Враховуйте інтереси отримувача
Улюблені жанри
Перш за все, зверніть увагу на інтереси та уподобання людини, якій ви хочете подарувати книгу. Якщо ви знаєте, що вона любить певний жанр, наприклад, фантастику, детективи чи романтику, вибір буде значно легшим.
Хобі та захоплення
Захоплення отримувача можуть також допомогти у виборі книги. Наприклад, якщо людина цікавиться кулінарією, ви можете подарувати їй кулінарну книгу. Якщо ж вона захоплюється подорожами, хорошим варіантом буде путівник або книга про подорожі. Всі ці книги належать до категорії нон-фікшн - документальн
... Читати далі
Біблія є однією з найвідоміших і найвпливовіших книг у світі. Вона слугує духовним путівником для мільйонів людей, надаючи їм вказівки, натхнення та підтримку. Старий і Новий Завіти містять багатий спектр історій, притч і повчань, які допомагають розуміти сенс життя, моральні принципи та цінності. Для багатьох віруючих Біблія є не просто книгою, а святим текстом, який сприяє духовному зростанню та гармонії в житті.
Читають Святе песьмо здебільшого наодинці, щоб осягнути глибину тексту і взяти собі деякі життеві принципи. Цю книгу також вивчають на групових зустрічах, ну і, звісно, в церкві. Відомі світу Євангеліє вивчають і в релігійних гуртках.
Святе письмо як подарунок: переваги
Дарування Біблії може бути символічним та значущим жестом. Вона не тільки представляє глибоке духовне значення, але й слугує довговічним та цінним подарунком. Ось кілька переваг Біблії як подарунку:
1. Українська література і національна ідентичність
В останні роки спостерігається зростання інтересу до української історії, культури та національної ідентичності. Це відображається у великій кількості нових творів, присвячених історичним подіям, видатним особистостям і культурним явищам. У «Vivat» читачі часто купують книжки «Справа Василя Стуса» Вахтанга Кіпіані, «Архіви КГБ. Невигадані історії» Едуарда Андрющенка, «Як українці зруйнували імперію зла» Олександра Зінченка.
Книголюби, які полюбляють захоплюючі сюжети та емоційні пригоди, в інтернет-магазині "BritishBook" безумовно оцінять розділ психологічних трилерів https://www.britishbook.ua/catalog/psikhologicheskiy-triller/. Ця онлайн-книгарня пропонує широкий вибір зарубіжних видань у цьому популярному жанрі, дозволяючи читачам вивчати іноземні мови, поринаючи в атмосферу напруги та інтриги.
Майстерно написані психологічні трилери тримають читача у постійному напруженні, змушуючи ставити під сумнів кожен наступний крок героїв. Несподівані повороти сюжету, ретельно прописані деталі та тонкі психологічні нюанси створюють атмосферу тривожного очікування. Одна з головних прин
... Читати далі
Щороку 2 квітня відзначають Міжнародний день дитячої книги. Свято започаткували майже 60 років тому, на день народження одного з найвідоміших казкарів світу — Ганса Крістіана Андерсена. Цього дня або й упродовж цілого тижня у багатьох країнах проводять національні тижні читання, конкурси, змагання, фестивалі. І все для того, щоб привернути увагу батьків і дітей до важливості читання книжок і формування любові до них із раннього дитинства. Однак цих заходів, очевидно, недостатньо. Бо, погодьтесь, коло наймолодших читачів не таке вже й велике та навіть стає меншим.