Сайт української поезії -- АНУМО ЗНОВУ ВІРШУВАТЬ! -- інтерактивний додаток Сайт української поезії -- АНУМО ЗНОВУ ВІРШУВАТЬ! -- інтерактивний додаток
Чт, 07.12.2023, 05:21
МЕНЮ САЙТУ

Форма входу
Логін:
Пароль:
Розділи новин
Новини та статті - культура [340]
Поезія, література, проза, музика, мистецтво
Новини та статті: суспільство, політика [785]
Не пов'язане з л-рою та поезією
Усе навколо нашого поетичного сайту [127]
Поради новим користувачам, оголошення, акції, тощо
Літературні конкурси, фестивалі, літ. премії, акції [210]
Вірую... [17]
На релігійну тематику
Постаті [26]
Про поетів, прозаїків, історичні постаті...
Зі святом! [152]
Вітаємо зі святами
Історія, етнографія [28]
Статті на історичну тематику
Куточок читача, глядача і слухача [18]
Що варто прочитати, переглянути відео, послухати...
Куточок споживача [64]
Корисні поради, рекомендації
ОНЛАЙН - РОЗМОВНИК
  (міні-чат)

  АВТОР-АДМІН САЙТУ:
  Сайт: uid.me/vagonta
  Facebook,
  Instagram,
  Viber: 0680839579
  E-mail: vagonta@gmail.com

Опитування для Вас
Ваша стать:
Всего ответов: 493
ІНФОРМАТИВНЕ

День закоханих православних християн

14 лютого, в країнах пострадянського простору стало «модним» відзначати День закоханих. Проте ми, українці, значна частина з яких сповідує православну віру, відзначає це свято 8 липня, в День Петра та Февронії. На відміну від католицького свята – 8 липня - день тематичної молитви. Можливо, тому про нього мало хто знає.

Староруська «Повість про Петра і Февронію» розповідає романтичну історію про те, як молодого Муромського князя, уразила невиліковна хвороба, а селянська дівчина Февронія вилікувала його від недуги. Князь Петро і Февронія покохали один одного і побралися.
В похилих літах прийнявши чернече постриження в різних монастирях з іменами Давид і Евфросинія, вони благали Бога, щоб їм померти в один день, і заповідали тіла їх покласти в одній труні, наперед приготувавши гробницю з одного каменя, з тонкою перегородкою. Померли вони в один день і годину — 25 червня (по новому стилю — 8 липня) 1228 року.
Визнавши поховання в одній труні несумісним з чернечим званням, їх тіла поклали в різних обителях, але наступного дня вони знову були разом. Похоронені святе подружжя в соборній церкві міста Мурома на честь Різдва Пресвятої Богородиці, зведеної над їх мощами. 1547 року на церковному Соборі їх причислили до лику святих. Нині їх мощі відкрито опочивають в храмі Св. Трійці Свято-Троїцкого монастиря в Муромі.

День закоханих по православному календарю проходить не так романтично, як у католиків - не прийнято дарувати подарунки у формі сердечок і признаватися в любові, але можна прийти в храм і попросити Муромських святих про велику любов і щасливе подружнє життя.
Життя Перта та Февронії - не просто зразок якоїсь закоханості, а зразок того, як справжня любов приводить до міцного шлюбу.
Тож хочеться у католицьке свято нагадати православним діячам нашої України, щоб не забули вони і про наше, рідне свято. Найкраще і справедливо для обох віросповідувань, щоб наші ЗМІ не забули відзначити у свої радіопередачах і свято Петра та Февронії

Більш детально - в каталозі статей.

Розділ новин: Вірую... | Опубліковано: virchiПоділіться цією новиною у Фейсбуці та інших мережах:


Коментарів: 0

ComForm">
avatar

Переглянути КОМЕНТАРІ до ПОЕЗІЇ й ПРОЗИ та до новин:
на сторінці "НАШ ТОП ++"
 

   
  Хостинг від uCoz