Сайт української поезії -- АНУМО ЗНОВУ ВІРШУВАТЬ! -- інтерактивний додаток Сайт української поезії -- АНУМО ЗНОВУ ВІРШУВАТЬ! -- інтерактивний додаток
Чт, 18.04.2024, 02:56
МЕНЮ САЙТУ

Форма входу
Логін:
Пароль:
Розділи новин
Новини та статті - культура [345]
Поезія, література, проза, музика, мистецтво
Новини та статті: суспільство, політика [797]
Не пов'язане з л-рою та поезією
Усе навколо нашого поетичного сайту [127]
Поради новим користувачам, оголошення, акції, тощо
Літературні конкурси, фестивалі, літ. премії, акції [212]
Вірую... [17]
На релігійну тематику
Постаті [27]
Про поетів, прозаїків, історичні постаті...
Зі святом! [153]
Вітаємо зі святами
Історія, етнографія [28]
Статті на історичну тематику
Куточок читача, глядача і слухача [22]
Що варто прочитати, переглянути відео, послухати...
Куточок споживача [79]
Корисні поради, рекомендації
ОНЛАЙН - РОЗМОВНИК
    (міні-чат)

    АВТОР-АДМІН САЙТУ:
    Сайт: uid.me/vagonta
    Facebook,
    Instagram,
    Viber: 0680839579
    E-mail: vagonta@gmail.com

Опитування для Вас
Де Ви друкували поезію?
Всего ответов: 421

Свято Входу Господнього до Єрусалиму

Закінчилася свята Чотиридесятниця. Попереду - Страсна седмиця, після якої нас чекає Світле Христове Воскресіння. В останню перед Пасхою - шосту неділю Великого посту, Православна Церква відзначає свято Входу Господнього до Єрусалиму.

Цей день є особливо шанованим, оскільки ми згадуємо подію, яка безпосередньо передувала стражданням Христа Спасителя та Його славному воскресінню. Це був урочистий вхід Господа до Святого Міста.

Тоді єрусалимляни, що багато вже чули про небувалі до того чудотворіння, зцілення та проповідь, були найбільше вражені останньою подією, що тарпилася напередодні. Мова йде воскрешення Лазаря - один із самих сильних і хвилюючих моментів Євангельської історії. Здається, що ще треба, щоб увірувати в Божественну всемогутність Христа Спасителя, Який повернув до життя четвероденного покійника, з явними, осяжними для всіх, ознаками розпаду його фізичного тіла!

Все це набуло надзвичайного розголосу в народі і Христа, який входив в Єрусалим, зустрічали з пальмовими гілками як царя, котрий повертався з перемогою над смертю. Їх зрізали з дерев і кидали до ніг Господа.

Пізніше утвердилася традиція цього дня з гілками пальми (або слов'янською - ваій) приходити до храму. Тому і неділя ця стала називатися Неділею ваій. На Русі пальми ніколи не росли, і люди замість пальмових гілок приносили до храму вербу - дерево, яке раніше від інших прокидається після зимового сну. А саме свято стали називати Вербною неділею.

У храмах за вечірнім богослужінням на Всенішній після Євангелія читається спеціальна молитва на освячення ваій, і гілочки, принесені до храму, окроплюються святою водою. Освячену зелень роздають віруючим, з нею ми стоїмо на богослужінні, мовби незримо зустрічаючи грядущого Месію і вітаючи Його як переможця.

У святі Входу Господнього до Єрусалима яскраво розкривається слава Христа як Всемогутнього Бога, як Царя і Владики народу Божого. Цього дня Церква згадує, що люди, які прийшли на свято Пасхи, зустрічали Христа, як переможця над смертю.Але вони не знали, те що знаємо ми з Вами; що найближчим часом Ісус має отримати остаточну перемогу над смертю - через Хресні страждання і воскресіння, і цим викупити все людство з гріховного рабства.

Розділ новин: Вірую... | Опубліковано: virchi



Коментарів: 0

ComForm">
avatar

Переглянути КОМЕНТАРІ до ПОЕЗІЇ й ПРОЗИ та до новин:
на сторінці "НАШ ТОП ++"
 

     
  Хостинг від uCoz