Сайт української поезії -- АНУМО ЗНОВУ ВІРШУВАТЬ! -- інтерактивний додаток Сайт української поезії -- АНУМО ЗНОВУ ВІРШУВАТЬ! -- інтерактивний додаток
Ср, 13/11/19, 12:10
МЕНЮ САЙТУ

Форма входу
Логін:
Пароль:
Розділи новин
Ні - війні! Нет - войне! [45]
Вірую... [20]
Зі святом! [142]
Допомога [48]
Відвідувачі [42]
Сьогодення [662]
Благі справи [51]
Технічні питання [32]
Конкурси, огляди [131]
У поетичних спілках [50]
Новини: поезія, проза [196]
Шевченківські читання [10]
ОНЛАЙН - РОЗМОВНИК
    (міні-чат)

    АВТОР-АДМІН САЙТУ:
    Сайт: uid.me/vagonta
    Twitter, Тел.: 068-083-95-79
    E-mail: vagonta@gmail.com, virchi@yandex.ru

Опитування для Вас
Що Ви частіше робите у часи душевних розломів?
Всего ответов: 781
ІНФОРМАТИВНЕ
Календар новин:      

«  Серпень 2008  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

загрузка...

Друзі! Запрошую Вас долучитися до створення новин про життя у поетичних спілках,
події літературного життя України та Світу.
Лінк для додавання новин у рубрику:
"Сьогодення" "У поетичних спілках"
 

 

 

 
Заява Українського клубу


Автор: Правління Українського клубу
Коментарі (0)
ЗАЯВА

    За підсумками 91 засідання Українського клубу на тему «Українські цінності у контексті політики Президента Ющенка: мова (язик)», що відбулось 11 серпня 2008 року у Києві у конференц-залі Міжнародного Центру національного відродження, на якому експерти Українського клубу зокрема зазначили: «Кожне явище має свої особливості. У нас українська мова є мовою знищення української нації» (Антон Варварич), «Знання іноземної мови є валютною цінністю для українця. Українська є духовною, державною цінністю. Українець не потребує мотивації вживання української мови на українській території. В Україні сьогодні не вистачає суспільного містка, який би поєднував мовну практику індивідуума з мовною політикою держави. Мова має перестати бути скарбом, вона має стати знаряддям для всіх» (Оксана Михальчук), «Російська радянська мова» (Олексій Усачов), «В Україні політики безсоромно спекулюють на мовній темі, забуваючи, що сьогодні в країні діє закон про мови, згідно з яким українська мова – державна, російська – мова міжнаціонального спілкування» (Кость Бондаренко), «Треба пам’ятати про те, що у нас нема україноцентричної політики, а відтак, і україноцентричних політиків» (Василь Остапчук), «Сеґмент української мови впевнено розвивається» (Юрій Рудницький), Правління Українського клубу:

    1. Закликає Президента, Прем’єр-міністра, Голову Верховної Ради, міністрів та народних депутатів досконало оволодіти державною мовою і слугувати прикладом правильного її вживання.

    2. Звертається до Президента України Віктора Ющенка з проханням створити при Президентові України національну комісію з питань мовної політики, в яку увійдуть політики, представники виконавчої гілки влади, науковці, письменники, журналісти, яка виконуватиме наступні завдання:

    а) Закладе наукові основи мовної політики в державі;
   б) Розробить єдину методику соціо-лінґвістичних досліджень;
   в) Здійснюватиме мовне консультування керівництва держави;
   г) Здійснюватиме мовну експертизу законопроектів та проектів рішень Кабінету Міністрів;
   д) Здійснюватиме консультаційний контроль за адекватним застосуванням мовних стандартів в телерадіопросторі (випуски новин, репортажі, мова ведучих).

   3. Закликає власників українських ЗМІ ввести до штату фахівців-лінґвістів для унеможливлення засмічення та спотворення мови новин, повідомлень, репортажів.

   4. Звертається до елітних середовищ (бізнес, шоу-бізнес, спорт) з проханням бути законодавцем високих стандартів шляхетності, освіченості і вишуканості у мові на офіційних заходах, у публічній діяльності і в ЗМІ.

   5. Підтримує положення концепції нової Конституції, підготовленої Громадською Конституційною Радою, які передбачають:

   Статтю 4 викласти в такій редакції: «В Україні існує єдине громадянство. Підставою набуття громадянства України є: а) Проживання на території України протягом п’яти років. б) Усвідомлення прав і обов’язків громадянина. в) Знання державної мови. Держава забезпечує мережу державних шкіл навчання державної мови та видає відповідний сертифікат на знання державної мови»

   Статтю 10 викласти в такій редакції: «Державною мовою в Україні є українська мова.

   Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України.

   Знання державної мови є обов’язковим для кожного громадянина України. Діловодство в Україні провадиться державною мовою.

   В Україні ґарантується вільний розвиток, використання і захист мов національних меншин України.

   Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування: російської, англійської, німецької, французької, іспанської.
Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом.

   (Офіційне тлумачення положень статті 10 див. в Рішенні Конституційного Суду N 10-рп/99 ( v010p710-99 ) від 14.12.99 )».

   Статтю 11 викласти в такій редакції: «Держава сприяє консолідації та розвиткові української нації, її історичної свідомості, традицій і культури, а також розвиткові етнічної та культурної самобутності національних меншин України».

   Статтю 12 викласти в такій редакції: «Україна дбає про задоволення національно-культурних і мовних потреб українців, які проживають поза межами держави – на історичних українських землях поза межами країни та в інших державах.

   Захист етнічних українців поза межами держави здійснюється через інститут картки українця, що передбачає безвізовий в’їзд в Україну, забезпечення права на освіту в Україні та правовий захист в Україні».

   Український клуб докладає максимум зусиль для реалізації завдань, викладених у цій Заяві через механізм Громадського Комітету державної мови як складової частини ГО «Українська громада»

ПРАВЛІННЯ УКРАЇНСЬКОГО КЛУБУ

http://www.vox.com.ua/data/publ/2008/08/21/zayava-ukrainskogo-klubu.html

Категорія: Сьогодення | Переглядів: 1231 | Додали: virchi

Коментарів: 0

avatar

загрузка...

ОСТАННІ 10 КОМЕНТАРІВ до ПОЕЗІЇ та ПРОЗИ

(50 коментарів Ви можете переглянути на сторінці "НАШ ТОП ++")           Украина онлайн
  Хостинг від uCoz