Сайт української поезії -- АНУМО ЗНОВУ ВІРШУВАТЬ! -- інтерактивний додаток Сайт української поезії -- АНУМО ЗНОВУ ВІРШУВАТЬ! -- інтерактивний додаток
Сб, 02.11.2024, 23:36
МЕНЮ САЙТУ

Форма входу
Розділи новин
Новини та статті - культура [347]
Поезія, література, проза, музика, мистецтво
Новини та статті: суспільство, політика [805]
Не пов'язане з л-рою та поезією
Усе навколо нашого поетичного сайту [127]
Поради новим користувачам, оголошення, акції, тощо
Літературні конкурси, фестивалі, літ. премії, акції [213]
Вірую... [17]
На релігійну тематику
Постаті [27]
Про поетів, прозаїків, історичні постаті...
Зі святом! [154]
Вітаємо зі святами
Історія, етнографія [29]
Статті на історичну тематику
Куточок читача, глядача і слухача [28]
Що варто прочитати, переглянути відео, послухати...
Куточок споживача [94]
Корисні поради, рекомендації
ОНЛАЙН - РОЗМОВНИК
    (міні-чат)

    АВТОР-АДМІН САЙТУ: Facebook,
    Instagram,
    Viber: 0680839579
    E-mail: vagonta@gmail.com

Опитування для Вас
Що Ви частіше робите у часи душевних розломів?
Всего ответов: 786

День Святого Миколая

     

День Святого Миколая: Історія традиції  дарувати подарунки  

Сьогодні православні християни відзначають день святого Миколая - одне із найбільш довгоочікуваних свят для дітей та багатьох дорослих, які не розучилися вірити в чудо.

Церкви, які користуються юліанським календарем, відзначають день Святого Миколая 19 грудня. А ті, які використовують григоріанський календар - 6 грудня.

В Україні в цей день батьки вночі кладуть малюкам під подушкуподарунки. Діти, традиційно вірять, що подарунки приніс Святий Миколай, за те що вони весь рік були слухняними. Якщо хтось не слухався батьків, то отримував різку.

Згідно з легендою, Святий Миколай був багатою людиною і дбав про бідних. Найімовіцрніше, що традиція дарувати подарунки пішла від відомого випадку, коли один збіднілий чоловік не міг забезпечитисвоїх трьох доньок приданим. Згідно з традиціями того часу, дівчата не могли вийти заміж без приданого, а якщо б їм не вдалося ще й знайти роботу, то єдиним виходом було б стати повіями.Микола, на той момент ще не єпископ, дізнавшись про це, вирішив використати батьківський спадок, щоб допомогти біднякам. Кілька ночей підряд він пробирався до будинку бідуючої сім'ї і кидав у вікно кімнати, де ночували сестри шматок золота, - на придане.

Наслідуючи цьому прикладу, батьки стали ховати під подушки дітям подарунки. Малюки ж, вірили, що це подарунки Святого Миколая.
Неслухняним дітям клали під подушку різку. Вважалося, що імена тих, хто не гідний
 подарунка записувалися в Золоту книгу Миколи.
Діти також вірили, що Святий Миколай приходить з помічником - осликом, і тому клали поруч зі своїм взуттям моркву.

У деяких країнах у Святого Миколая є інші супутники. В Австрії, наприклад, перед святом по містах і селах бігають чортики, яких Святий Миколай повинен розполохати.

У Чехії вірять, що святого супроводжують чорт і ангел: у кожного з них є книга, куди записані хороші і погані вчинки дитини. На основі цих записів святий вирішує, чи дістанеться мало подарунок.

У Західній Європі, за часів Реформації, коли засуджувалося шанування святих, в протестантських країнах святого Миколая замінив новонароджений Ісус. Відповідно, подарунки саме від його імені почали дарувати на Різдво. З приходом Контрреформації, традиція дарувати подарунки від імені Миколая відродилася, однак була вже прив'язана до Різдва. З часом, образ Святого Миколая і зовсім перестав асоціюватися напряму зі святим, перетворившись в міфічний та комерціалізірованний образ Санта Клауса.

В Україні така практика не прижилася. В той час Україна була частиною Росії і Польщі, традиційних католицької і православної країн, тому ні про яку Реформації не могло бути й мови.

З приходом на більшу частину українських земель радянської влади, Святий Миколай, як і всі інші релігійні символи був витіснений. На зміну йому прийшов Дід Мороз, який дарує подарунки на Новий рік.

У незалежній Україні образ святого Миколая і традиція дарувати подарунки відроджуються.

 

Розділ новин: Зі святом! | Опубліковано: Koshkina



Коментарів: 0

ComForm">
avatar

Переглянути КОМЕНТАРІ до ПОЕЗІЇ й ПРОЗИ та до новин:
на сторінці "НАШ ТОП ++"
 

     
  Хостинг від uCoz