Сайт української поезії -- АНУМО ЗНОВУ ВІРШУВАТЬ! -- інтерактивний додаток Сайт української поезії -- АНУМО ЗНОВУ ВІРШУВАТЬ! -- інтерактивний додаток
Сб, 23.11.2024, 14:14
МЕНЮ САЙТУ

Форма входу
Розділи новин
Новини та статті - культура [347]
Поезія, література, проза, музика, мистецтво
Новини та статті: суспільство, політика [806]
Не пов'язане з л-рою та поезією
Усе навколо нашого поетичного сайту [127]
Поради новим користувачам, оголошення, акції, тощо
Літературні конкурси, фестивалі, літ. премії, акції [215]
Вірую... [17]
На релігійну тематику
Постаті [27]
Про поетів, прозаїків, історичні постаті...
Зі святом! [154]
Вітаємо зі святами
Історія, етнографія [29]
Статті на історичну тематику
Куточок читача, глядача і слухача [28]
Що варто прочитати, переглянути відео, послухати...
Куточок споживача [97]
Корисні поради, рекомендації
ОНЛАЙН - РОЗМОВНИК
    (міні-чат)

    АВТОР-АДМІН САЙТУ: Facebook,
    Instagram,
    Viber: 0680839579
    E-mail: vagonta@gmail.com

Опитування для Вас
Що Ви частіше робите у часи душевних розломів?
Всего ответов: 786

«Рушник Великому Тарасу»



Сьогодні, 28 листопада, стартувала всеукраїнська акція «Рушник Великому Тарасу».

Вишивання першого фрагмента рушника відбулося в Будинку культури с. Шевченкове Звенигородського р-ну Черкаської області.

Унікальний рушник – твір народного мистецтва, який стане величним національним символом, атрибутом урочистих заходів з нагоди 200-річчя Тараса Шевченка, а також пам'яткою для нащадків про святкування цього значущого ювілею.

Рушник вишивають на старовинному полотні, зробленому з конопель. Довжина рушника становитиме 7 метрів. На полотно буде нанесено ескіз узору, щоб спростити процес вишивання для тих, хто не є професійним майстром, але хоче долучитися до творення
національного символу.

Тамара Степаненко, авторка проекту візерунка, розповіла що мотиви орнаменту походять з тих часів і саме з тих країв, де бував Шевченко, – це Чигирин, Моринці, Кирилівка. «Ми взяли за основу саме це дерево життя, у відповідних кольорах. І оздобили його тим, що приніс Шевченко, його девізом "Обніміться ж, брати мої...”, що актуальний для нашої нації завжди, а сьогодні – як ніколи» – розповідає вона.

Перший фрагмент вишивають на Черкащині, а подальші етапи створення «Рушника Великому Тарасу», згідно з попереднім графіком, відбудуться у Київському державному університет ім. Т. Г. Шевченка (грудень 2013 року), у м. Новомиргород Кіровоградської області (12 грудня 2013 року), у Житомирі (17 грудня 2013 року) та в м. Кролевець Сумської області (січень 2014 року).

За словами організаторів, буде зроблено паспорт на свідчення того, що рушник є історичною пам'яткою. Також створять десятки копій рушника, які подарують у музеї та пам’ятні місця перебування Кобзаря – не лише в межах України, а по всьому світу. А для зберігання оригіналу рушника планується виготовити скриню, оздоблену узорами, теж характерними для місць, де бував Тарас Шевченко.

На звершення акції вишитий рушник презентують в Українському домі. У переддень святкування 200-ліття з дня народження Тараса Шевченка відбудеться церемонія передачі твору до державних структур, відповідальних за проведення урочистих заходів. Точні копії рушника з вишитим портретом Тараса Шевченка подарують Українським культурним центрам у Москві, Санкт-Петербурзі, Астані та Вашингтоні. А зменшені копії будуть подаровані відомим українським і зарубіжним діячам, які зробили вагомий внесок у зміцнення міжнародного авторитету України.







Акція з вишивання «Рушника Великому Тарасу» відбувається за підтримки Міністерства культури України. Ініціаторами акції стали: Черкаська обласна державна адміністрація, Канівська міська рада, Фонд сприяння розвитку мистецтв, Загальнонаціональний героїко-патріотичний проект «Україна: історія великого народу», Асоціація працівників засобів масової інформації України, Національна спілка народних майстрів України, Благодійний фонд «Український рушник», Державна телерадіокомпанія, Всесвітня служба «Українське телебачення і радіомовлення».
Розділ новин: Новини та статті: суспільство, політика | Опубліковано: virchi

    Ключові слова (теги) матеріалу: ювілей Тараса Шевченка, вишивка рушників, Рушник Великому Тарасу, Т. Г. Шевченко, Черкащина


Коментарів: 0

ComForm">
avatar

Переглянути КОМЕНТАРІ до ПОЕЗІЇ й ПРОЗИ та до новин:
на сторінці "НАШ ТОП ++"
 

     
  Хостинг від uCoz