Незвичні пам’ятники. Коли люди чують слово “пам’ятник”, у них одразу виникають асоціації з міцним великим монументом, який зображує якусь видатну особу. Такі пам’ятники ми можемо спостерігати майже на кожній великій площі або проспекті міста. Але “Український інтерес” пропонує дізнатись про найцікавіші та незвичні пам’ятники нашої країни.
Пам’ятник галушці
Пам’ятник національній українській страві можна побачити у Полтаві на Соборній площі. Стоїть він з 1 квітня 2006 року. Появу “смачного” монумента приурочили до дня народження відомого українського письменника Миколи Гоголя.
Відтоді у Полтаві кожного року проводиться Свято галушки, де скуштувати улюблену страву можна у фольклорній атмосфері. Пам‘ятник “Українській галушці” символізує сімейний добробут і благополуччя. Створили його народний художник України Анатолій Чернощеков і скульптор Микола Цись.
Пам’ятник гривні
Єдиний пам’ятник національній валюті можна було побачити в центрі Донецька. Величезна монета стола прямо біля входу до одного з міських банків. Цікаво, що весь час “гривня” крутилась, символізуючи нескінчений рух грошей та капіталу. З’явилась вона в 2005 році. Але через відомі події на сході в 2014 монету було демонтовано.
Пам’ятник корупціонеру
Пам’ятник невідомому корупціонеру Чернівцям подарував художник Анатолій Федірко. Головною у композиції виступає монета діаметром 90 см. На аверсі зображений срібний талер імператриці Австрії Марії-Терезії з її профільним портретом, оскільки австрійський таляр у ХVIII ст. був основною європейською валютою. А на реверсі можна побачити один із масонських символів долара з однодоларової американської монети зразка 1979 року Монету “тягнуть” один до одного невідомі “хабарники”. Вага пам’ятника становить 250 кілограмів.
Пам’ятник першому трамваю
Одна з найбільш незвичайних пам’яток української столиці – це пам’ятник першому трамваю, установлений на Володимирському узвозі. Саме тут у червні 1892 року вперше у Східній Європі запустили електричний трамвай. Пам’ятник з’явився у 1992 року, на честь 100-річчя київського трамвая. Скульптором виступив Юрій Кисельов, а архітектором — Володимир Собцов.
Пам’ятник посмішці
Пам’ятник розташований на вулиці Вірменській у Львові біля популярного кафе “Дзига”. Він являє собою невелику скульптуру, яка зображає усміхнену бронзову рибку. Треба додати, що це також найменший пам’ятник Львова. Він був встановлений скульптором Олегом Дергачовим у 2001 році та важить близько 150 кілограмів.
Пам’ятник варенику
Перший в Україні пам’ятник варенику з’явився у Черкасах в 2006 році, наразі його вже, на жаль, демонтували. Скульптура зображувала козака Мамая, який їсть вареники. За його спиною розмістили величезний вареник у вигляді півмісяця. Автором пам’ятника однієї з найвідоміших українських страв виступив заслужений художник України Іван Фізер. Висота керамічного пам’ятника становила 2,5 метри.
Пам’ятник заздрості
Такий пам’ятник був відкритий у Бердянську в жовтні 2007 року. Його творцем став художник-монументаліст Микола Мироненко.
Скульптура зображує бронзову жабу, яка сидить на чотирьох головах: діда, жінки, чоловіка і дитини. Пам’ятник уособлює собою людські вади – заздрість і жадібність. Тут вони у вигляді величезної жаби, яка немов душить, коли виникають такі емоції. Сама жаба зображена з мобільним телефоном, пачкою валюти, сигарою і золотим ланцюгом. Важить пам’ятник близько 250 кілограмів.