Література є різновидом мистецтва, що розвиває людську свідомість. Вона спонукає людину до численних роздумів та вчить її розуміти прекрасне. Сучасні українські письменники відіграють важливу роль у збереженні культурних традицій країни. Створюючи оригінальні твори, вони розкривають різноманітні обставини людської долі.
«Драбина» – роман письменниці Євгенії Кузнєцової, який став бестселером сучасної української літератури. Його сюжет розповідає про те, які відчуття переслідують людей, коли в їх життя приходить війна. Історія відбувається навколо головного героя Толіка, який придбав омріяний будинок в Іспанії та успішно працює IT-спеціалістом. Він проживає своє щасливе життя, але все руйнується в момент, коли починається війна. Страждаючи від обстрілів в Харкові, родина Толіка евакуюється з рідної країни та звертається до нього за тимчасовим прихистком. Кожен із персонажів переживає війну по-своєму, що викликає суміш незручних ситуацій та непорозумінь. Ця історія висвітлює те, наскільки складно складати зруйноване війною життя докупи.
«Довбуш. Гідність або забуття» – книга Василя Карп’юка, яка описує історичні події в Карпатах за часів XVIII століття. В основі сюжету біографія відомого опришкіського ватажка Олекси Довбуша, який очолював повстання гуцулів проти жорстокого правління польської шляхти. Прагнучи справедливості, він хотів вибороти свободу для своєї Батьківщини. Завдяки хитрості та наполегливості, герою вдавалося обходити ворогів. Ця історія надихає на важливість боротьби за свободу рідного краю. Також вона була екранізована у 2023 році та зібрала велику кількість переглядів.
«Перші» – роман журналістки Марії Олекси, у якій розповідається про незабутній період підліткового віку. Це історія про двох підлітків, які закохалися один в одного у дитячому таборі. Вони пройшли шлях від дружби до перших поцілунків. Згодом доля розділила їх життєві шляхи. У кожного з них розпочалася власна історія, сповнена складних обставин. Попри дорослий вік, головна героїня Влада досі згадує про своє перше кохання. Чи зможуть підліткові почуття перерости у дорослі? Також у сюжеті описані різноманітні локації Києва, що надає змогу читачам сповна відчути атмосферу столиці.
«Інтернат» – роман українського письменника та громадянського діяча Сергія Жадана. Його сюжет розкриває подробиці життя в умовах війни на Донбасі протягом 2015 року. Головним героєм є вчитель Паша, який увесь час ігнорував події, що стосувалися військових дій. Проте одного разу все змінюється. Він вирушає до прифронтового міста, щоб забрати звідти свого племінника, який знаходиться в інтернаті. Саме під час його подорожі українська армія покидає місто, яке оточили російські окупаційні війська. Історія героя змінюється за лічені години та надає йому справжнє розуміння того, чия це війна.
«Руки і сльози. Роман про Івана Франка» – книга Степана Процюка про історію видатного українського письменника Івана Франка. В сюжеті описані складні події в найтяжчі роки автора, пов’язані з численними переслідуваннями та нищівними діями радянської системи. Книга ознайомлює читачів з життєвим шляхом письменника, що був пронизаний перемогами та поразками. Українська література представлена великою кількістю талановитих письменників та різноманітністю жанрів. Вона пропонує читачам ті теми, що змушують їх замислитися над обставинами власного життя. Завдяки чому, можна отримати знання, які допоможуть краще зрозуміти сучасний світ. Марина Лозко
© TIMES.ZT
|