Коментувати також можна з та

Пн, 29.04.2024, 12:34
Меню сайту
Категорії каталогу
Кедик Світлана [96]
Поезія Світлани Кедик. Закарпатська область, Виноградівський район, село Букове.
Рошко В’ячеслав [26]
Кузан Василь [39]
Бабічин Юрій [10]
Вихованець Леся [1]
Ісаєвич Михайло [47]
Марина Алдон [4]
Пальок Анна [79]
Хланта Михайло [18]
Бурдюх Микола [54]
Наталія Степа-Пеньора [2]
Медвідь Марія [1]
Рибар Тетяна [3]
Опитування для Вас:
Де Ви друкували поезію?
Всего ответов: 421

ШЛЯХ до ТВОРУ:  

         
Вірші/статті категорії та розділи української поезії, українська проза
    Поети Закарпаття категорії та розділи української поезії, українська проза Рошко В’ячеслав
 

Покликання

Цієї ночі знов Іванові наснилася осінь, листя, що так голосно шелестіло під ногами, раз у раз хрустіло сухе гілля… Прокинувшись, заплакав, глянувши на інвалідний візок, який стояв поряд із ліжком. Три роки хлопчина прикутий до колісного стільця. До того, як йому у грі бутсом товариш пошкодив хребет, він бігав, як усі, грав у футбол, катався на скейті, робив усе можливе і неможливе у своєму молодому житті. Але тепер його можливість - це половина тіла, що нормально працює. А інша - неможливість встати і піти хоч би три метри. Живе Іван із старшою сестрою Мар’яною. Є в них і батьки, але вони в Чехії на заробітках, заробляють гроші для операції Івана.
Сестра вставала на годину раніше, їй треба було приготувати сніданок перед тим, як вони підуть в школу. На руках Іван піднімався і потихеньку натягав штани, сорочку, але сісти самотужки у візок не міг. Мар’янка йому допомагала. Добре, що вони жили на першому поверсі і зовсім поряд, не далеко від квартири, була школа. Сестра завозила брата до класу, потім йшла у свій клас, а після уроків везла його додому. Як Іван перестав ходити, почав краще вчитися, перестав курити і лаятись, а в неділю просив сестру, щоб возила його до церкви. За рік він прочитав Біблію декілька разів, пам’ятав деякі розділи навіть напам’ять. До школи готувався наперед, вчителька тільки пояснювала тему, а він вже її знав. З юного пустуна Іван перетворився на хорошого учня та доброго хлопця. Він часто сидів і дивився у вікно спостерігаючи за людьми, які кудись поспішали, когось сварили, обнімали. Але вони не цінували того, що навчився цінувати він – кожний крок вперед, на зустріч з Бога, крок свідомості святого існування, крок до віри та спасіння, крок відпущення гріхів через покаяння і прощення як кінцеву мету свого життя.
Іван часто уявляв себе священиком, який служить Богу, а ще запах кадила й свічок і багато, багато годин у молитві біля престолу… «Якби я міг ходити, я б вступив у духовну семінарію і став священиком, для служіння Богу і людям, які шукають Господа». Коли Іван приходив до церкви, то щиро дякував Богові за те, що одного разу покликав його, навіть ціною нещасного випадку.

Старий священик, що служив у церкві більше сорока років, якось покликав Івана до себе після служби і сказав, що він вже старий і треба комусь його замінити… У хлопця на очах з’явилися сльози, бо він мав велике бажання служити Богу, але не мав можливості, бо ж візок… Коли вони з сестрою повертались додому, побачили бабусю, яка впала на лід і дуже вдарилася. В ту мить Іван так захотів встати і допомогти бабусі піднятися. В ту хвилину хлопчина відчув, як ноги почали рухатися самі. Іван із великим болем встав на ноги, Мар’янка його тримала. Він зробив крок, а потім впав…
Пройшло два місяці, батьки повернулися додому. А Іван потроху почав ходити, опираючись на палицю, без операції, хлопець одужав. Частину грошей, яку батьки заробили за два роки, віддали в лікарню для хворих дітей, а ще на будівництво церкви в сусідньому селі. Вся сім’я повірила в Бога і вони почали ходити разом до церкви.
Якось, одного разу, після служби молодий священик розказував проповідь про те, як

Господь обирає собі вірних людей різними випробуваннями, перевіряє силу волі та їхню віру і якщо святе зерно впало на добру землю, то ніщо не зможе те зерно знищити, бо воно має бажання рости і дати плід для Отця Небесного. Господь тягне людину до себе різними шляхами, але, зазвичай, шлях до Господа вузький, важкий та тернистий і нерідко людина ламається, коли відчуває, що життя із Богом - це вічна боротьба зі злом, що мучитиме душу й тіло за віру до останнього подиху на землі.
Запахло кадило в церкві, молодий священик Михайло, що колись звався Іваном, промовив слова: «Ідіть із миром! Нехай береже Вас Господь!».

Додав: roshko30 (24.02.2010) | Автор: © В`ячеслав Рошко
 
Розміщено на сторінці: Рошко В’ячеслав

Поділіться цією новиною у Фейсбуці або роздрукуйте:

Переглянули твір - 1942 чол.
 
  
  у Вас # закладок

Автору за твір:

 

Ключові (?): Покликання, Закарпаття, Вячеслав Рошко

Автор чекає на Вашу оцінку та коментар
Всього коментарів: 2
avatar
бог - це любов!
-----------------
не з усім згідна але з задоволенням вас прочитала. 5!
avatar
2 roshko30 • 10:18, 28.02.2010 [Лінк на твір]
Дуже дякую! Раий, що сподобалось! Щиро бажаю Вам успіхів!


Додати коментар:

Для незареєстрованих користувачів є можливість додавати коментарі до основних, що є на сайті. Для активації форми увійдіть, натиснувши на позначку відповідної соцмережі
ComForm">
avatar


ОСТАННІ 5 КОМЕНТАРІВ до ПОЕЗІЇ та ПРОЗИ і до новин

(50 коментарів Ви можете переглянути на сторінці "НАШ ТОП ++")
leskiv: Дякую за коментар. Вони не дурні, їх так "оболванила" їхня рашистська пропаганда,що витверезити їх можна лише з допомогою зброї. Інакше не зрозуміють, не дійде. Це як у фашистській Німеччині

kraynyuk46: Так і є, пані Таміло. " В СВО я защищал Родину бурятов" **




     


Форма входуу
Логін:
Пароль:
ОНЛАЙН - РОЗМОВНИК    
    (міні-чат)

    АВТОР-АДМІН САЙТУ:
    Сайт: uid.me/vagonta
    Facebook,
    Instagram,
    Viber: 0680839579
    E-mail: vagonta@gmail.com


НАЙПОШИРЕНІШІ
КЛЮЧОВІ СЛОВА
Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz