Дуже мила поезія)) Так почуттєво, проникливо, з родзинкою. Добре видно Ваші, Іване, досягнення в плані форми. Справді, Ви ростете як поет. Є цікаві, яскраві рими. Бажаю продовжувати в тому ж дусі.
Дуже-дуже сумно і... гарно. Проникливо й сильно. Тільки перший рядок другого катрену дещо вибився з загального віршового розміру. Але в пісні це якось не ріже слух. Чи це так навмисне зроблено? Подекуди трапляються збіги голосних. Але то таке... У такій прекрасній пісні не дуже значне. :-)
Усі зауваження вже встигли зробити до мене)) Отак не вельми приємні події можуть надихнути на написання чудової поезії... Буває... Мені теж до вподоби Ваш вірш, пане Василю. Бажаю Вам творчих успіхів))
Глибока пісня... Зміст життєвий, непідробний, мелодія приємна. Єдине, що можна тут, на мою думку, зауважити як недолік - поодинокі збіги голосних ("...ніби із туману...", "...швидко сутеніє ітумани..." і т.д.) і приголосних ("...віддасть мені, як все, що в світі мала"). Ну, це я, можливо, аж надто прискіпалася)) Дуже добра пісня! Бажаю нових звершень! :-) Софіє, вітаю з поверненням!
Таки влили на сайт свою краплинку позитиву... :-) Приємно було почитати. Але чи не здається Вам не надто гарним збіг "і" в першому рядку ("...медові і налиті")? Чи не краще б тут використати єднальний сполучник "та"? "Цвіли" - чи це не русизм? Перевірте. "Теплом" - "селом", "океан" - "екран", "росу" - "косу" - не вельми вишукані рими... Деякі інші - дуже добрі, цікаві. У сьомому рядку слово "розгромлений" як дієприкметник, що стоїть у реченні після означуваного іменника, треба б виділити комами з обох боків. У цілому ж, гарний вірш. Дійсно, дуже...
Мудрі думки Ви вклали у свій вірш, пане Вікторе. Гадаю, тим, хто тільки-но починає свій творчий шлях як поет, слід його прочитати й замислитися над його змістом. Бо їм треба розуміти, що віршування - це, переважно, праця, це постійне самовдосконалення, дорога вперед. Похвала - це добре, вона має бути (тільки справедлива), але поряд із критикою. Остання ж, можна сказати, є рушієм. Той, хто керується сліпими амбіціями, хто вважає себе великим майстром, хто хоче тільки оплесків, а від зауважень сахається, не зазнає саморозвитку, а буде топтатися на одному місці. І це, до речі, важливо усвідомлювати не тільки початківцям, а й тим, хто вже пройшов певний поетичний шлях...
Цікавий вірш, пане Вікторе. Отак буває: здається, що все погано, а воно враз виявляється, що таки гарно. Чи правильно зрозуміла Ваш твір? :-) Дякую Вам за задоволення від прочитання. А дощ - це добре, бо хоч, переважно, не приємне, але життєдайне. Натхнення Вам!
Це справжнє. Не висмоктане з пальця, не щось примарне, не штучне, а істинне й сповнене життя. Кожен рано чи пізно поринає в думки, висловлені у Вашому, пане Вікторе, вірші. Тлінність, минущість земного життя... Розумію Вас. Бажаю Вам творчих сил і, звісно ж, натхнення.
До речі, а пародія (чи то, як Даша визначила, "вірш за мотивами"), дійсно, добра. Тільки дуже подразнюють сприйняття авторські наголоси, якими рясніє твір (якщо не вони, то збої в ритміці, якщо наголоси, навпаки, природні). А, в цілому, класно.
Андрію, по-перше, пані Оксана написала, що "МАЙЖЕ всі, як один", не всі. Це тому, що хтось шукає нових шляхів, рішень, а хтось або не наважується на це, або боїться цього, або не вважає за потрібне і т.д., тому й лишається в рамках традиційних, не позначених нічим оригінальним. Гадаю, що пані Оксана має рацію в тому, що пан Василь надто вже багато уваги приділяє написанню пародій. Ваші вірші (не пародії), пане Василю, дуже гарні! Чому не пишете? А, може, пишете, та ми їх не бачимо? Шкода... І пародії Ваші по-своєму хороші, але ж то лишень пародії і все... А щодо того, що немало талановитих майстрів пера пішло з сайту... Це сумно. Але, гадаю, тікати не варто. У цьому згодна з тобою, Андрію. Я теж колись пішла з сайту, тільки з іншого. Тепер цим не пишаюся. Але я потім повернулася. )) Щоправда, я й "Анумо..." колись лишила надовго, але то через творчу кризу. Вона минула, тож я з'явилася тут знову. Але не в тім річ. То була більш-менш поважна причина.)) Тікати не варто. Ніколи. Ну, майже. :-) Бажаю всім гарного настрою й натхнення!
Ваш вірш сповнений життя, що, до того ж, видається справжнім, непідробним. Для цього треба майстерності, яка у Вас є. Мені до душі і зміст Вашого твору, і його форма. У ньому вловила не тільки поейзажне... Натхнення Вам великого, пане Вікторе!
Це слова навіть не золоті, а діамантові.)) Чудове ідейне навантаження Вашого вірша, пане Василю. Власне, в цьому плані він такий самий прекрасний, як уся Ваша поезія, яку я бачила. Натхнення Вам! Плекайте й надалі у Вашій творчості високі, чисті й мудрі поривання й цілі!))
Проникливий, щемний вірш. Недобра ситуація в сьомому рядку ("...летять, немов в ріці..."): збіг приголосних, грубий, немилозвучний... :-( Як би його... Гадаю, можна б так: "Думки летять, як у ріці байдарки...". І ще: краще розділові знаки або правильно вживати, або ж узагалі від них відмовитись. А, в цілому, непогано.
');
var elem = $(elem);
elem.find('img').hide();
elem.append(waitImg);
var messageID = elem.attr('data-message-id');
var notSpam = elem.attr('data-not-spam') ? 0 : 1; // invert - 'data-not-spam' should contain CURRENT 'notspam' status!
$.post('/index/', {
a : 101,
scope_id : uCoz.spam.config.scopeID,
message_id : messageID,
not_spam : notSpam
}).then(function(response) {
waitImg.remove();
elem.find('img').show();
if (response.error) {
alert(response.error);
return;
}
if (response.status == 'admin_message_not_spam') {
elem.attr('data-not-spam', true).find('img').attr('src', '/.s/img/spamfilter/notspam-active.gif');
$('#del-as-spam-' + messageID).hide();
} else {
elem.removeAttr('data-not-spam').find('img').attr('src', '/.s/img/spamfilter/notspam.gif');
$('#del-as-spam-' + messageID).show();
}
//console.log(response);
});
return false;
};
uCoz.spam.report = function(scopeID, messageID, notSpam, callback, context) {
return $.post('/index/', {
a: 101,
scope_id : scopeID,
message_id : messageID,
not_spam : notSpam
}).then(function(response) {
if (callback) {
callback.call(context || window, response, context);
} else {
window.console && console.log && console.log('uCoz.spam.report: message #' + messageID, response);
}
});
};
uCoz.spam.reportDOM = function(event) {
if (event.preventDefault ) event.preventDefault();
var elem = $(this);
if (elem.hasClass('spam-report-working') ) return false;
var scopeID = uCoz.spam.config.scopeID;
var messageID = elem.attr('data-message-id');
var notSpam = elem.attr('data-not-spam');
var target = elem.parents('.report-spam-target').eq(0);
var height = target.outerHeight(true);
var margin = target.css('margin-left');
elem.html('').addClass('report-spam-working');
uCoz.spam.report(scopeID, messageID, notSpam, function(response, context) {
context.elem.text('').removeClass('report-spam-working');
window.console && console.log && console.log(response); // DEBUG
response.warning && window.console && console.warn && console.warn( 'uCoz.spam.report: warning: ' + response.warning, response );
if (response.warning && !response.status) {
// non-critical warnings, may occur if user reloads cached page:
if (response.warning == 'already_reported' ) response.status = 'message_spam';
if (response.warning == 'not_reported' ) response.status = 'message_not_spam';
}
if (response.error) {
context.target.html('
' + response.error + '
');
} else if (response.status) {
if (response.status == 'message_spam') {
context.elem.text(uCoz.spam.sign.notSpam).attr('data-not-spam', '1');
var toggle = $('#report-spam-toggle-wrapper-' + response.message_id);
if (toggle.length) {
toggle.find('.report-spam-toggle-text').text(uCoz.spam.sign.hidden);
toggle.find('.report-spam-toggle-button').text(uCoz.spam.sign.show);
} else {
toggle = $('