Радий що є спеціаліст по мові , можливо нас буде виправляти . Хоча я згоден із тим що деколи правила дуже часто змінюються і за всім важко прослідкувати . Але НА УКРАЇНІ - ТІЛЬКИ ПО УКРАЇНСЬКИ - Я ПОВНІСТЮ ЗГОДЕН !
я думаю що форма твору - це умовність , та і все інше особливо в сучасній поезії буває умовностями , бо головне - ЗМІСТ , можливо деколи проба іншого стилю , щоб задуматися чи цікаво і відчути якусь новизну .
Зауваження в коментарях Станіслава слушні . Але думаю в звязку із такою активністю , і реакцією інших авторів , мабуть це бажання треба відкласти на майбутнє , хоча слухати подібні лекції чи зауваження багатьом не до вподоби буде завжди , бо є різні люди і хтось вже себе вважає досконалістю понад усі інші думки і байдуже що скажуть інші , а іншим просто цього не треба або не цікаво слухати коли буде хоч мінімально можливий аматорський аналіз . Бо критика - завжди бє в душу , але було правильно сказано для усіх людей - ... той чи інший мені друг , але ІСТИНА понад усе .
Повністю згоден із попереднім коментарем . Ми і так не можемо поєднатися , а тут ще одну проблему шукають на голови українців . Ясно що відволікають увагу від важливіших проблем !
Ви мабуть зачиталися стародавніх текстів , бо останнім часом повернулися до стародавнього ( як на мене є схожість із старовинними текстами і старовинним викладом тексту ) запису тексту . Чи до народних пісень чи до балад чи то до дум ... Але цікавий ваш пошук !
Важко знати багато мов , діалектів , говірок . Дуже часто все сплутано . Але я думаю що тільки віднедавна в Україні почали працювати над українською мовою - мовники , теоретики , дослідники . І тому зявилися нові правила , нові аналізи і дослідження . Я не спеціаліст , але скажу що в кожній країні є своя специфіка мови . Мені кажуть що наприклад англійська мова деколи дуже різниться наприклад в Англії , із мовою в США , і також і мовою Австралії і там де розмовляють також англійською мовою в Канаді . Я думаю що краще писати на діалекті чи говірці звідки походиш , хоча для поезії властиво зберігати також і поетичну складову кожного вірша . Ви живете в Польщі - залишайте свій діалект , свою говірку - і думаю поетична складова - ритм , метри , наголоси про які вже писав Станілав , повинні всюди зберігатися якщо це метро - ритмічний вірш . Бажаю успіхів !
Повністю згоден із попереднім коментарем . Син каву лишив на столі,- цей рядок вибивається із простого читання . можливо так - Лишив син каву на столі ! Просто переставити слова .
Мені також цікаво читати пана Василя Шляхтича . Твори можна кваліфікувати по теорії віршування можливо по різному , я в цьому не спеціаліст . Але душі , духовності і сердечності автора не відкинути . В наш час таких духовних людей треба шанувати . Можливо ми усі тут вчимося , хтось старший хтось молодший , і не треба критикувати тих хто хоче допомагати нам вчитися . Ми всі учні в цьому світі бо хто зупиняється в науках , головне в науках від Ісуса Христа , зупиняє свій духовний розвиток .
Ясно про оцінку аналізу можна вести дискусії , і на цих саме дискусіях вчитися розумінню . Бажано було б послухати самого автора цього твору який аналізувався . можливо у нього є свої аргументи для дискусії чи може для заперечення деяких моментів аналізу . Було б цікаво .Але бачу уваги до такої теми дуже і дуже мало .
Я думаю що такі публікації для початкового загального огляду , для навчання , для розуміння поезії , теорії віршування потрібні . Ясно що хотілося б послухати і тих хто ще більше розуміється на поезії , але і це було досить цікаво почитати і думаю послухати того хто хоч трішки десь більше взнав про поезію , про віршування і так далі . Я думаю що така рубрика була б актуальна на головній сторінці а саме на сторінці "ПОЕЗІЯ І ПРОЗА " , бо на новини чи на форум мало хто заходить і цікавиться . А тут хоч на початковому рівні щось можна почерпнути і навіть той хто розуміється може викласти свої версії для аналізу чи самого цього творю чи вже самого аналізу твору . Було б цікаво послухати думку інших користувачів і тим більше самих авторів різних творів що друкуються .
Сподобалося - ТАК ми не ідеальні . Це мабуть заохота для вдосконалення якому ніколи немає меж . ВПЕРЕД ВДОСКОНАЛЮВАТИ ДУШУ і думаю життя тоді буде всім краще !
Поетична школа ... Дійсно було б цікаво . Особливо коли треба пізнати автора , як кажуть із середини , відчути як написаний твір , що треба доопрацювати . Я думаю більшість із поетів тут присутніх хотіли б почути зі сторони про себе , а можливо критик і відгадає почуття автора і навіть допоможе для вдосконалення ... Мені було б цікаво все прочитати і навіть вдосконалювати свою творчість . Адже я вважаю - що вчитися ніколи нікому не зашкодить , і тим більше вивчати щось нове і невпізнане для себе ...
Дуже дякую що завітали . Шкода що українці так розкидані по світу і не можна ніяк зібратися разом будувати Україну ... А то будуємо всі країни а свою забуваємо