Нещодавно пані Галина Мороз звернулась з метою активізації користувачів на сайті запропонувала відкрити у каталозі "Поезія та проза" (на форумі менша активність) нову категорію з назвою "З чим зустрічаєш день прийдешній?" або "Що і кого на душі..." (можна "Давайте поговоримо"). Деталі пані Галина не уточнювала, але запропонувала, щоб нова тема у цьому розділі трималася першою кілька днів. Найактивніших користувачів по завершенню обговорення відзначати подарунком - "+" до рівня довіри, подарунок до профілю тощо.
Прошу вас, друзі, допоможіть мені, як адміну, визначитися з даною категорією. Я створив певний алгоритим своїх дій. Та це не керівництво до дій, а лише пропозиція. Тому радикальні зміни лише вітаються.
1. Створюється на сайті категорія "Давайте поговоримо" чи якась інша (напишіть)
2. Адмін чи користувач (бажано групи "Друзі" і вище) додає тему, наприклад "Як прожив день" чи іншу.
3. Якщо тема на один день, адмін її не закріплює. Якщо на два і більше - так (про закріплення віршів читайте за цим лінком).
4. Нову тему можна додавати лише по завершенні терміну обговорення попередньої.
5.
6.
7.
8
...
Не думаю, що це активізує користувачів на сайті. Хто активний, то це і так видно. Хто хоче спілкування, той спілкується. Адже основне спілкування - це поезія, або проза... Пропонувала і закликала поетів, щоб хоча б смайлик залишали під творами...І що? Хто хоче спілкування, той його знаходить , хто хоче помовчати, той піде у ліси, хто хоче написати, той пише і не знає, що в душах наших залишається пустир, а може і поля зелені, і квітів море неземне.....
Дійсно пані Ірина Пшенична запрошувала до активнішої співпраці друзів по сайту. І що?! Не думаю, що якісь заохочення будуть корисними у цьому питанні. Особисто для мене (як, напевно, й для більшості користувачів) сайт - це можливість отримати моральне задоволення від гарних творів (але ж не до всіх можу написати коментар винятково з питання етики); це можливість повчитися римувати, підбирати образи, зрештою мови української повчитися (відверто зізнаюся, що не завжди знаю значення деяких слів і тому біжу до словника); це можливість поспілкуватися з творчими людьми й почути їхню думку щодо моїх напрацювань. Але ж є й категорія користувачів, яка гордо заявляють: "Я друкуюся в інтернеті". Звучить солідно, без натяку на художній рівень творів. Їм не потрібна чужа думка щодо власних творів, тим більше чужа творчість. Погоджуюся з тим, що актуальна тема (знову ж таки як визначити її: "УРА!", чи "ОЙ!" актуальна?) має бути закріплена якийсь час для можливого активного обговорення. Мені, наприклад, імпонують різного характеру конкурси, які спонукають до можливості самовдосконалення. Хочеться сподіватися на об'єктивність колег. Цікаво було б створити рубрику "Зустрілися двоє", де було б показано співпрацю авторів (поета-композитора, поета-відеомайстра тощо). Дякую усім, хто чудовими творами та коментарями до моїх віршів підтримує в мені бажання залишатися на сайті, який об'єднує й надихає. Усім творчих злетів під мирним небом!!!
Бачу, поети висловлюються за проведення конкурсів. Давайте проведемо, але треба визначитися з тематикою конкурсу. Пропонуйте у коментарях до цієї публікації. У коментарі пропонуйте лише одну тему. Якщо є ще пропозиція - пишіть в новому коментарі.Це для того, щоб користувачі могли голосувати за пропозицію позначкою "+" за коментар.
Ви знаєте. а я за конкурси,дщумаю,що їх потрібно проводити на сайті,хотілося б розвити тему про кохання.Пропоную конкурс під назвою"Зустрілися двоє".Дякую за увагу.
Я за категорію "Давайте поговоримо". Вона не прив'язана до якоїсь однієї теми і тому можна писати все, а якщо тема виявиться цікавою, то , звичайно, варто затримати її на декілька днів, щоб всі побачили і змогли висловитися. Хочу сказати ось що, якби Адмін, чи п.Галина не старалися розворушити наш сайт(чого я теж хочу), не вийде нічого, аж поки не з'явиться тема яка зачепить за живе анумівців, і вони стануть не завуальовувати своїх коментарів, а висловлюватись відверто, відстоювати свої позиції, говорити правду, яка не завжди солодка, але дуже потрібна нам усім, звичайно, без лайок і образ, можливо серед нас є спеціалісти, які розуміються на цій справі, або в когось є друзі, які можуть порадити, як вдихнути життя у наше тихе існування.
Думаю, що тему конкурсу можна прив'язувати до якоїсь дати. Конкурси можна зробити традиційними, наприклад, скоро День незалежності України - тема від Катерини Чумак, далі православні свята - "Духовні джерела", вересень - "Шкільних років веселі сходинки", далі - День Святого Миколая, Новий рік, Різдво... Обов'язково мають бути "вічні теми": от як від пані Галини "Зустрілися двоє", тема сім'ї, роду "Душі моєї джерело", гамлетовська тема "Що є життя?"... Скільки людей - стільки ідей, а рішення - за адмінами. Ми - з вами!
Усим привіт!)Не залишуся мовчати.Напишу деякі мої спостереження: 1. Якщо вірші не коментують - це не означає, що сайт не активний чи вірш поганий. Не завжди є час писати коментар (домашні справи, робота, родина, діти..) 2. На мою думку, існує деякий стереотип на сайті щодо віршів - їх розміру, форми. Я у першу чергу звертаю увагу на образи і зміст. Дуже часто прочитавши "правильний,класичний" вірш, не залишається нічого у спогадах. А от написаний, можливо, не вірно, але з душею і чистими, не стандартними образами вірш - запам.ятовується! 3. Щодо конкурсів - приймала участь у декількох, але як показує цей не великий досвід))) - голосують люди по-знайомству, подавши оголошення у соціальні мережі (мовляв, проголосуйте). Мене крім сайту поезії, наприклад, ніде не знайдеш))) 4. А все ж таки цікаво. Теми конкурсів - "Найсвітліший образ душі", "Мені наснилося....", "Моя родина" тощо... 5. Хотілося б форум, присвячений школі віршування - для поетів - початківців...
Щодо римування, норм, якщо буде створено форум - з задоволенням відповідатиму. Щодо правильності - якщо користуємося класичними формами - їх мусимо дотримуватися, звичайно, можуть бути відхилення, але якщо автор свідомо до цього йшов. Хтось вираховує, хтось просто пише - або інтуітивно, або впевнено - "чує" .. Але пройти через школу класичних форм і розуміти їх - варто.
Так, погоджуюся, що голосувати будуть за тих, у кого багато прибічників, друзів.....За мене мало проголосують, бо більше" ворогів" чим друзів.... Стереотипи , щодо розміру вірша, рим існують , погоджуюся..., бо вірші не обов"язково писати так, як написано в правилах, адже правила придумали люди....В сучасній поезії вже більше і більше пишуть білі вірші... Конкурс про родину , життя, літо вже були.... А щодо активності, то психологічно в людини закладено активність у суспільсві......Висноновок один : користувачі, більшість, не мають активності на генетичному рівні...Отак і в державі.... Пропоную теми:- Кохання - це із серця пісня. -Поет перегортає сторінки душі. -Україна починається з людини. Часто поети полюбляють прив"язувати поезію до дат. Ну, це вже як на заказ.....
Я рада,що мені вдалося,звичайно, з допомогою пане Василя трішки "розворушити" активність Анумивців.Щодо конкурсу я за тему п. Катерини Ч. "Давайте поговоримо",але вона багатогранна, це затруднить оцінювання.Гарна тема :"Що має місце в моїй душі!"
Підтримую думку про конкурс "З чим зустрічаєш день прийдешній?", лише пропоную вдосконалити назву і спростити для вимови - на таку: "ЯК ЗУСТРІНЕШ(-У) ДЕНЬ ПРИЙДЕШНІЙ" (знак запитання - не обов"язковий).
А ще пропоную і конкурс від себе, зокрема, КОНКУРС ПРО УПА. На головній сторінці, в "Новинах", я подала весь текст оголошення про конкурс, який уже стартував і триватиме до 1 вересня. Приймаються краєзнавчі, публіцистичні та художні твори (поезія, мала проза). Передбачається видання збірника творів, які увійдуть до нього. Читайте детальніше на гол. сторінці.
Я , особисто за будь яку тему , яка б покращувала наше життя . Тому я пишу свої прозові твори І "записки на полях " і її продовження ( колись почав , але потім вирішив що спочатку повинні бути "записки" , а прикінці ( тобто ці книги це підготовка то конкретної книги - тобто як повинно ( на мою думку бути наше життя , і не тільки на Україні) нам жити - книга буде називатися - книга "демократія , або щось в цьому сенсі) де вже будуть конкретні пропозиції і економічні ( не насміхайтеся з того що я не економіст , але згодом прочитавши дещо зрозумієте) і політичні і взагалі - про зміну сучасної світової системи влади , але про це згодом. Але чи буде ця нова тема актуальна і чи активізує навіть самих активних... я сумніваюся , і про це також буде в моїй книзі , а саме про те - чому , особливо українці , є дуже відокремлиними від суспільних проблем і живуть по принципу - "МОЯ ХАТА З КРАЮ". Але якщо будь хто щось цікаве ( тему чи питання ) підійме - я буду обовязково активним , я за !!! Але зараз пора відпусток , я саме приїхав з відпустки ( відбув половину , ще половику маю , бо я вчитель і маю аж 56 днів) , і тому не знаю де ще буду , але де б не був , по можливості буду підтримувати різні теми. Але почитайте і мої попередні - адже це також про наше життя, яке завжди актуальне - але хто і як відреагував - можете і там визначити !?!?!?!?