Днями у Центральній бібліотеці ім. Т. Г. Шевченка м. Калуша відбулася презентація першої поетичної збірки калуської молодої поетеси Олесі Франко, яка є представницею роду славетного Каменяра.
У збірку, під життєствердною назвою «Істина життя», увійшли вірші на тему життя, віри в Бога, любові, зокрема любові до рідної землі, дружби і, звичайно, музики. Адже, якщо на ниві поетичного письма авторка почала свої ужинки нещодавно, то як музикант і педагог вже добилася чималих успіхів.
За фахом Олеся Франко викладач музики по класу фортепіано, працює в Калуській музичній школі Калуського міського відділу культури. Її вихованці часто беруть участь у всеукраїнських та міжнародних музичних конкурсах і, до слова, майже ніколи не повертаються додому без нагород. Збірочка «Істина життя» побачила світ у Київській друкарні ТОВ «АТОПОЛ» наприкінці минулого року. Упорядником віршів став відомий український художник Йосип Борисович Осташинський, який, власне, і порадив авторці не тримати все написане у шухляді, а видати власну поетичну збірку.
Привітати молоду поетесу з виходом першої збірки прибуло чимало гостей не тільки з Калуша та Калущини, але й з цілої Івано-Франківщини. Було сказано багато гарних слів, схвальних відгуків як про творчу роботу п. Олесі, так і про неї, як людину, як талановитого педагога. З привітальним словом виступили: Ткачик Іван (голова калуського клубу талановитих людей Калущини «Мистецьке гроно»), Сімків Богдан (калуський поет, автор семи поетичних збірок), Зьомковська Марія (прозаїк, етнограф), поет Володимир Сивобровенко, краєзнавець Когут Микола, співробітники музичної школи, де працює поетеса, а також колеги по перу з літстудії «КА-МА-ЛІ-я» (м. Калуш) і Міжрегіонального поетичного клубу «Об’єднані словом» (м. Івано-Франківськ) та багато інших. Вітали поетесу і рідні, зокрема Сімків Терентій Васильович, хресний батько авторки, якому нещодавно виповнилося 90 років.
Розділити радість свого наставника прийшли також і вихованки п. Олесі, учениці Калуської музичної школи, Мельник Зоряна, Рига Божена, Сагайдак Атоніна і Тетяна, Луцька Андріана і Христина та Гринів Софійка, які порадували присутніх талановитим прочитанням Олесиних віршів та виконанням колядок. Русло творчого дійства уміло спрямовувала калуська поетеса Ірина Червінська. Звичайно, окрім творчого набутку молодої поетеси, говорили й про її славетного предка – Івана Яковича Франка. Авторка ділилася своїми спогадами про ті чи інші моменти у своїй родині, пов’язаними з іменем та життям Каменяра. Багато питань, які пролунали із залу, так само знаходились у площині франкознавства. Сама ж Олеся зазначила, що: «Бути нащадком такого великого Українця, такої відомої Людини (для неї) насамперед дуже і дуже відповідально!».
Зазначимо, що Олеся Франко є правнучкою рідного брата Івана Франка – Онуфрія. Окрім творчої діяльності у сфері музики та поетичного слова, Олеся Франко займає активну громадянську позицію. Саме з її ініціативи у Калуші було створено громадське об’єднання «Товариство Бойківщини». А ще поетеса минулого року стала активною учасницею Калуського Майдану, а також мала змогу виступити на головній майданівській сцені у Києві.
Леся Геник
12/01/2015 р.
|