Сайт української поезії -- АНУМО ЗНОВУ ВІРШУВАТЬ! -- інтерактивний додаток Сайт української поезії -- АНУМО ЗНОВУ ВІРШУВАТЬ! -- інтерактивний додаток
Вт, 17/09/19, 02:21
МЕНЮ САЙТУ

Форма входу
Логін:
Пароль:
Розділи новин
Ні - війні! Нет - войне! [45]
Вірую... [20]
Зі святом! [140]
Допомога [48]
Відвідувачі [42]
Сьогодення [658]
Благі справи [50]
Технічні питання [32]
Конкурси, огляди [128]
У поетичних спілках [50]
Новини: поезія, проза [196]
Шевченківські читання [10]
ОНЛАЙН - РОЗМОВНИК
    (міні-чат)

    АВТОР-АДМІН САЙТУ:
    Сайт: uid.me/vagonta
    Twitter, Тел.: 068-083-95-79
    E-mail: vagonta@gmail.com, virchi@yandex.ru

Опитування для Вас
Чи є у Вашому н.п. поетична спілка, клуб?
Всего ответов: 341
ІНФОРМАТИВНЕ
Календар новин:      
загрузка...

Друзі! Запрошую Вас долучитися до створення новин про життя у поетичних спілках,
події літературного життя України та Світу.
Лінк для додавання новин у рубрику:
"Сьогодення" "У поетичних спілках"
 

 

 

 
Триріччя «Об’єднаним словом»

 
Триріччя «Об’єднаним словом»

«Як много важить слово» - Іван Франко. 

Є чимало літературних товариств, юних і старших, однак їхній вік та інтенсивність діяльності залежить від організаторів. 3 роки тому, у травні 2012 р. в Івано-Франківську, в редакції газети «Галичина», відбулося перше засідання «Об’єднаних словом». За словами голови об’єднання Лесі Геник (Олександри Туєшин), автор цих рядків був при витоках цієї словесної річки. Бо ж у лютому того ж 2012 року Леся вперше завітала на поетичне зібрання у Чортків. І через три місяці обласний центр Прикарпаття приймав людей, об’єднаних поетичним словом. 
Протягом трьох років франківчани декілька раз на рік приїжджали на літературні зустрічі «Сонячного грона» у Чортків, також у Тернопіль, Копичинці. У себе збирають літературне товариство як з Галичини, так і з Буковини, Закарпаття, Києва, Черкащини, Кременчука та інших міст України. Ними видано декілька спільних альманахів, зокрема й «Осінь у камуфляжі», хоч у нас вже цілий рік в такій формі. 

Творці-об’єднувачі  це Леся Геник, сестри Адель Станіславська (Олександра Федорів) і Віталія Савченко, Наталія Данилюк (поетеса року за номінацією журналу «Дніпро»), поетичне подружжя Роман Бойчук та Оля Бреславська, «старости» Оксана Пронюк та Ігор Лазоришин, літературний критик. 
Зрештою, як організатор літературних зібрань у Чорткові, знаю і розумію, що об’єднування словом, це клопітка праця, яка окрім поетичного натхнення вимагає часу, зусиль та коштів. 
20 червня, саме у час найдовшого, хоч і дощового дня, прадавнього свята Купала, в редакції часопису «Галичина» відбулося відзначення триріччя літературної, більше того, громадської діяльності українського слова. 

Ярослав Дзісяк, член обласного літоб’єднання при НСПУ, позаштатний кореспондент «ЧВ».

Категорія: У поетичних спілках | Переглядів: 697 | Додали: oduvan4ik

Коментарів: 6
avatar
2
1 karas • 17:55, 24/06/15
Добре що обєднані думкою , словом поезії люди збираються , люди діляться думками , бо дух Слова що живе в душі , додає впевненості  в тому , що Україна живе - бо має ще Українське слово .
avatar
0
4 oduvan4ik • 15:40, 02/07/15
Чудові слова, пане Іване! up Дякую щиро! table-2
avatar
1
2 virchi • 11:20, 25/06/15
Обов'язково проводьте зйомку подібних заходів (можна частинами).
avatar
0
5 oduvan4ik • 15:41, 02/07/15
Шкода, що не було Олексія Тичка, він завжди все знімає на відео... Гарна порада, пане Василю. up
avatar
1
3 iv-ann • 10:07, 27/06/15
Заходи духовного слова , мають велике значення , хоча ( через  можливо лінивість , небажання багатьох людей) , такі заходи все більша рідкість , але вони додають силу і значення духовних слів , я згоден , в наш вік , коли є можливість записувати , треба все задокументовувати на відео , в крайньому разі аудіо . Я , наприклад , люблю передивлятися як декламують вірші , поезії , поеми , це надихає .
avatar
0
6 oduvan4ik • 15:47, 02/07/15
Дякую, пане Іване, за мудрі слова про вагу поетичного слова і літературні зібрання!  up Хочеться, щоб таких заходів було якнайбільше. Бо якщо можна організувати звичайну вечірку з танцями і алкоголем, то чому так важко організувати літературний захід бодай на 10-ьох людей? Над цим, справді, варто задуматися і не лише авторам. Міські і селищні установи теж могли б узяти ініціативу щодо організації на себе.  yes

avatar

загрузка...

ОСТАННІ 10 КОМЕНТАРІВ до ПОЕЗІЇ та ПРОЗИ

(50 коментарів Ви можете переглянути на сторінці "НАШ ТОП ++")             Украина онлайн
  Хостинг від uCoz