Триріччя «Об’єднаним словом»
«Як много важить слово» - Іван Франко.
Є чимало літературних товариств, юних і старших, однак їхній вік та інтенсивність діяльності залежить від організаторів. 3 роки тому, у травні 2012 р. в Івано-Франківську, в редакції газети «Галичина», відбулося перше засідання «Об’єднаних словом». За словами голови об’єднання Лесі Геник (Олександри Туєшин), автор цих рядків був при витоках цієї словесної річки. Бо ж у лютому того ж 2012 року Леся вперше завітала на поетичне зібрання у Чортків. І через три місяці обласний центр Прикарпаття приймав людей, об’єднаних поетичним словом.
Протягом трьох років франківчани декілька раз на рік приїжджали на літературні зустрічі «Сонячного грона» у Чортків, також у Тернопіль, Копичинці. У себе збирають літературне товариство як з Галичини, так і з Буковини, Закарпаття, Києва, Черкащини, Кременчука та інших міст України. Ними видано декілька спільних альманахів, зокрема й «Осінь у камуфляжі», хоч у нас вже цілий рік в такій формі.
Творці-об’єднувачі – це Леся Геник, сестри Адель Станіславська (Олександра Федорів) і Віталія Савченко, Наталія Данилюк (поетеса року за номінацією журналу «Дніпро»), поетичне подружжя Роман Бойчук та Оля Бреславська, «старости» Оксана Пронюк та Ігор Лазоришин, літературний критик.
Зрештою, як організатор літературних зібрань у Чорткові, знаю і розумію, що об’єднування словом, це клопітка праця, яка окрім поетичного натхнення вимагає часу, зусиль та коштів.
20 червня, саме у час найдовшого, хоч і дощового дня, прадавнього свята Купала, в редакції часопису «Галичина» відбулося відзначення триріччя літературної, більше того, громадської діяльності українського слова.
Ярослав Дзісяк, член обласного літоб’єднання при НСПУ, позаштатний кореспондент «ЧВ».
|