Сайт української поезії -- АНУМО ЗНОВУ ВІРШУВАТЬ! -- інтерактивний додаток Сайт української поезії -- АНУМО ЗНОВУ ВІРШУВАТЬ! -- інтерактивний додаток
Чт, 22/02/18, 04:46
МЕНЮ САЙТУ

Форма входу
Логін:
Пароль:
Розділи новин
Ні - війні! Нет - войне! [45]
Вірую... [20]
Зі святом! [126]
Допомога [48]
Відвідувачі [42]
Сьогодення [610]
Благі справи [41]
Технічні питання [32]
Конкурси, огляди [123]
У поетичних спілках [50]
Новини: поезія, проза [188]
Шевченківські читання [10]
ОНЛАЙН - РОЗМОВНИК
  (міні-чат)

  АВТОР-АДМІН САЙТУ:
  Сайт: uid.me/vagonta
  Twitter, Тел.: 068-083-95-79
  E-mail: vagonta@gmail.com, virchi@yandex.ru

Опитування для Вас
Що Ви частіше робите у часи душевних розломів?
Всего ответов: 777
ІНФОРМАТИВНЕ
Календар новин:      

«  Липень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

загрузка...

Друзі! Запрошую Вас долучитися до створення новин про життя у поетичних спілках,
події літературного життя України та Світу.
Лінк для додавання новин у рубрику:
"Сьогодення" "У поетичних спілках"
 

 

 

 
Україна може стати "європейським тигром"


09 Липень 2017, Київ 19:09

Україна може стати «європейським тигром»


Настав час переходу України з пострадянської до сучасної демократичної держави західного типу (ілюстраційне фото)

(Рубрика «Точка зору»)

За понад 25 років Україна спромоглася лише трансформуватися з комуністичної у пострадянську. Далі необхідно перетворити її на сучасну модерну країну. Перезавантаження системи стає неминучим, а нинішня криза, як каталізатор, лише здатна прискорити цей процес.

Тому настав час переходу України з пострадянської до сучасної демократичної держави західного типу.

Потрібно не просто «перезавантажити» політичну владу, а повністю змінити державний механізм на сучасних засадах – провести його реінжиніринг.

Від такого «реформування» вкотре виходить УРСР

«Як не збирай вашу швейну машинку, все одно виходить автомат Калашнікова» – так народний гумор влучно охарактеризував властивості продукції радянського машинобудування.

Так само – як не реформуй пострадянські державні інституції в Україні – все одно виходить щось дуже схоже на варіант УРСР.

Відтак за більше ніж два десятиліття переважно позірних зусиль по реформуванню пострадянської держави на українських теренах, ми бачимо, що всі потуги закінчуються по суті провалом.

Нині в усьому світі смерть мозку є чітким критерієм моменту визначення смерті людини.

Розвиток мозку та інтелекту визначають рівень дієздатності та компетентності суб’єкта в реальному житті.

Подібний критерій доречно застосувати і до такої системи, як держава.

Визначити рівень життєздатності «мозку» держави можуть допомогти сучасні методології оцінки розвитку організаційних систем, до яких належить і державна система.

Сьогоднішній світ політики та економіки висуває до будь-якої організаційної структури цілком конкретні об’єктивні вимоги.

Ці вимоги досить суворі. Організація, незалежно від того, держава це чи корпорація, повинна в десятки разів оперативніше, ніж два-три десятки років тому, відслідковувати й відповідати на всі виклики зовнішнього світу: зміни міжнародного та регіонального політичного середовища, ринку і технологій, дії конкурентів та партнерів, соціальні й політичні впливи.

Причому відмовитися від відповіді на ці виклики глобалізованого світу неможливо – інакше доведеться добровільно вийти зі сфери діяльності. Або тебе «вийдуть»...

Необхідність здійснення швидких і ефективних змін (розвитку організацій) виділила відповідні технології в окрему галузь.

Найбільш популярні стандарти і методології оцінки організаційної зрілості на сьогодні визначають п’ять рівнів зрілості організацій.

1. Хаос (початковий рівень).

2. Контроль (повторюваність).

3. Оптимізація (визначеність).

4. Адаптація.

5. Світовий клас.

Усі п’ять рівнів зрілості організації стосуються будь-яких ділових організацій, до переліку яких належать держави в цілому та наддержавні утворення.

Організація (держава – в тому числі), яка не досягла другого рівня за шкалою організаційної зрілості, «не бачить» та «не розуміє» ситуацію навколишнього світу з причини відсутності відповідних органів (служб) для «бачення» та «розуміння».

Відтак подібна організація є, за аналогією з людиною, недієздатною організацією-калікою.

Громадянину, котрий не може підтвердити свій другий рівень довідкою з психдиспансеру, не видадуть водійські права – це як приклад.

Для успішної діяльності в сучасному динамічному світі і окремому громадянину, і організаціям – в нашому випадку державі – необхідно мати четвертий-пятий рівні розвитку.

Державні інституції України перебувають на першому, найнижчому організаційному рівні – «хаос».

Тому головною стратегією України в цій сфері має стати стратегія швидкого подолання відставання державних інституцій від рівня сучасних вимог за шкалою зрілості організацій.

Існує інструментарій для вирішення проблеми

Хоча історія людства не знає подібних завдань по трансформації колишніх супертоталітарних державних утворень на нормальні цивілізовані інституції, проте з інженерної точки зору подібна ситуація не є унікальною.

Адже, за визначенням класика царини управління Пітера Друкера, будь-яка організація, що має за мету продукування суспільно корисних послуг, – є діловою організацією, до числа котрих належать не лише бізнесові, а й благодійні, релігійні та державні організації.

Сучасна концепція сервісної держави якнайкраще відповідає визначенню Друкера.

Ще 40 років тому у цивілізованих країнах подібна невдача виникла при спробі реформування ділових організацій, побудованих за функціональним принципом, котрий працював близько 200 років.

І фахівці із галузі організаційних трансформацій винайшли новий підхід, який назвали реінжиніринг.

Тобто, за визначенням одних з фундаторів реінжинірингу Майкла Хаммера та Джеймса Чампі, фундаментальне революційне переосмислення і перепроектування всієї організації на абсолютно нових принципах.

Сучасних процесних замість функціональних – отриманих у спадок від часів пізнього середньовіччя.

Що відразу дало неабиякий ефект і продовжує працювати на сьогодні, особливо у тих галузях, які є больовими точками сучасної інфраструктури людства.

Таким чином, можливо, Україні навіть пощастило з тим, що у неї є можливість замість болючого, етап за етапом трансформаційного процесу, котрий ми спостерігаємо нині в Європі, відразу вибудувати найсучасніші державні механізми і стати наймодернішою державою в сенсі державних механізмів.

Чи використає Україна свій шанс стати «європейським тигром»?

Подібний революційний стрибок в галузі економіки здійснили свого часу «азійські тигри» – Японія, Південна Корея та Сінгапур.

Україна може стати «європейським тигром» – спочатку в галузі державних механізмів. А згодом, не виключено, і в економічній галузі – цінний досвід варто буде застосувати і тут.

На сьогодні вже відомі деякі рішення, які можна віднести до реінжинірингу державного механізму.

Наприклад, загальновідома концепція електронної держави, що є початковою фазою перенесення сучасної сервісної держави на мережу електронних комунікацій.

Україна має усі шанси стати піонером тотального реінжинірингу державних структур.

Котрі в результаті будуть не лише більш сучасними, а й більш ефективними і дієвими. Чого самого по собі вже достатньо.

Але ще вони стануть набагато зручнішими, швидшими і дешевшими. А це для України є найважливішим чинником.

Оскільки зі своїм мізерним, за світовими стандартами бюджетом, Україна може і збанкрутувати, перебудовуючи на старих засадах свої державні інституції.

Беручи до уваги, що всі 25 років існування української незалежної держави найпотужнішою і найголовнішою силою, що гальмувала будь-які зміни, в тому числі й реформи державного механізму, була номенклатурно-олігархічна «матриця», котра не лише вкорінена у тіло суспільства і держави, а й має найпотужніший на українських теренах ресурси і впливи, не можна дозволяти «матриці» проводити реінжиніринг.

Оскільки тоді проект наперед приречений на поразку.

Тому в українців нині вибір невеликий: вони мають або знайти засоби для того, щоб перемогти цю олігархічну «матрицю», або держава Україна просто перестане існувати. Третього не дано.

Віктор Каспрук – незалежний політолог

Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода

 • 16x9 Image

  Віктор Каспрук

  Віктор Каспрук – політолог, журналіст-міжнародник, публіцист. Закінчив Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського. Працював завідувачем відділу політики в газеті В’ячеслава Чорновола «Час-Time». Автор понад 2300 статей. Спеціалізується на висвітленні проблем України, Росії, Білорусі, Близького Сходу, арабського світу, Латинської Америки та Південно-Східної Азії.

 


Категорія: Сьогодення | Переглядів: 262 | Додали: ruhlyvy

Коментарів: 6
avatar
0
1 Asedo1949 • 14:25, 10/07/17
Все дуже гарно, чітко, по-діловому описано, все розкладено по поличках, аж до тих пір, доки не доходимо до висновку -"Тому в українців нині вибір невеликий: вони мають або знайти засоби для того, щоб перемогти цю олігархічну «матрицю», або..." Як?! Хотілося б бачити таки же реферат з чітким розкладом всіх справ, як це зробити??? Де взяти досконалих управлінців чи взагалі стільки ідейних людей, та ще й з надможливостями, щоб вони націю, як ріку, змогли повернути у правильне русло, адже питання стоїть руба або - або. Можливо, все так і буде, але не сьогодні і навіть не завтра...
avatar
0
2 ruhlyvy • 23:17, 10/07/17
Пані Катерино, я і на цьому сайті, і  на інших українських вже не один раз говорив, що в України є лише два шляхи: революційний(про нього я вже не раз казав у моїх громадянських віршах останніх трьох років) і еволюційний. Революційний - це СИЛОВИЙ прихід до влади українського Піночета і початок певних репресій та насильницьких реформ в усіх сферах життя. Абсолютна більшість українців зараз до такого варіанту повністю не готова. Таким чином, еволюція - від олігархічного феодалізму до розвиненого "народного" капіталізму("скандинавський варіант", котрий українцям вельми пасує своїм гуманізмом та елементами соціалізма). Ну, якщо бути реалістом, то така еволюція може йти не одне десятиліття. Чи є в України така чортова прірва часу? Ні! Зараз вже йде рахунок навіть не на роки, а на місяці. Прихід до влади колишніх регіоналів та комуністів є нині абсолютно ймовірним і дуже бажаним для більшості українського електорату - про це говорять цифри опитувань. Ясна річ, що ця сволота знову побіжіть до Москви лизати москалям чоботи-кирзачи. Аби вигнати їх(а вони тепер будуть розумніші і зухваліші) знадобиться не Небесна сотня, а Небесна армія. Ясна річ, що зараз - не вчора і в Україні є герої Яроша та Білецького, котрі можуть застосувати силу і скасувати отакі вибори за один день і без великих зусиль. Але! Це той самий СИЛОВИЙ, РЕВОЛЮЦІЙНИЙ варіант. Так що, пані Катерина, усе йде до того. Можливо, що Порошенко може зіграти на випередження, і напередодні виборів, котрі однозначно виграє Юля та недобиті риги з комуняками, ввести в країні Надзвичайний стан. Приводом може бути різке загострення ситуації на Донбасі, котре, в принципі, доволі легко організувати. Або низка кривавих терактів у Києві та інших містах, типу Вашої Одеси чи Харкова. При великій кількості загиблих, народ сам вийде та зажадає введення Надзвичайного стану. Впевнений, що цей віріант лежить у Турчинова та Авакова у сейфах і вони давно до того готові. В даному випадку потрібно отримати "добро" від Вашингтону. Якщо "американські брати" погодяться, то Порошенко зможе керувати ще років два-три. Коротше, пані Катерина, сумно Вам не буде - чекайте на багато подій та сенсацій!    ;)
avatar
3 BYRAN • 11:24, 11/07/17
Може замість загальних декларацій типу "Ускорение углубления, росширения обновления нового мышления..." варто  як займатися, так і  говорити безпосередньо про справи повсякдення? От наприклад чергова "реформа" сільськогосподарських угідь. Конкретно що, конкретно коли, конкретно які відбудуться зміни? Як ЦЕ буде виглядати в натурі? І головне яке "політичне" пад*** яким практичним чином відповість за чергове пограбування народу, якщо не відбудеться прогнозованого комунізм-капіталізму вже з землею."Прихватизація" підприємств свого часу, супроводжувалась тими самими гаслами   "обогощения" народу. Який "народ" розбагатів, результат відомий! Як відомо і те яким чином "відповіли" реформатори.  Ваша стаття це маніловщина! До влади вона навряд чи потрапить, а якщо і потрапить то чхала влада на все окрім себе коханої, тож в середовищі політично невпливових людей вся ця узагальнена тема зводится до  " А хорошо если бы...".
avatar
0
5 ruhlyvy • 11:58, 11/07/17
Пане Анатолію, ця стаття не моя, а Віктора Каспарука. Це перше. А друге - я згоден з Вами - кланово-олігархічний лад, котрий був встановлений в Україні при Другому секретарі ЦК КПУ Леоніді Кравчуку і масштабно поглиблений при члені ЦК КПУ та парторгу "Южмашу" Леоніді Кучмі, ні при яких умовах не дозволить РЕАЛЬНЕ реформування України. Ця мафія проведе тільки такі реформи, котрі будуть вигідні їм. Але! Якщо піти не еволюційним шляхом, а РЕВОЛЮЦІЙНИМ, то ситуація може змінитися. Чи здатен на РЕАЛЬНУ революцію український народ(Майдани - не революція, а її майстерна імітація) покаже найближчий час. Чому саме НАЙБЛИЖЧИЙ? Бо Україна в економічному плані балансує на краю прірви. Років на еволюційні та повільні зміни в неї просто нема.
avatar
0
4 Asedo1949 • 11:26, 11/07/17
Дякую за пояснення! А Ви знаєте, я вже нічому не дивуюся, бо за свій вік вже всякого надивилася, та все ж, як мала дитина, чекаю кращого і в житті, і в політиці, і тому за еволюцію. Часи змінюються і, може, квантові вібрації нам допоможуть еволюціонувати в короткий час, дай то Бог.
avatar
0
6 ruhlyvy • 12:01, 11/07/17
Пані Катерино, стосовно КВАНТОВИХ ВІБРАЦІЙ Ви мене реально потішили! :-)))

avatar

загрузка...

ОСТАННІ 10 КОМЕНТАРІВ до ПОЕЗІЇ та ПРОЗИ

(50 коментарів Ви можете переглянути на сторінці "НАШ ТОП ++")             Украина онлайн
  Хостинг від uCoz