Сайт української поезії -- АНУМО ЗНОВУ ВІРШУВАТЬ! -- інтерактивний додаток Сайт української поезії -- АНУМО ЗНОВУ ВІРШУВАТЬ! -- інтерактивний додаток
Нд, 22.12.2024, 20:32
МЕНЮ САЙТУ

Форма входу
Розділи новин
Новини та статті - культура [347]
Поезія, література, проза, музика, мистецтво
Новини та статті: суспільство, політика [806]
Не пов'язане з л-рою та поезією
Усе навколо нашого поетичного сайту [127]
Поради новим користувачам, оголошення, акції, тощо
Літературні конкурси, фестивалі, літ. премії, акції [216]
Вірую... [17]
На релігійну тематику
Постаті [27]
Про поетів, прозаїків, історичні постаті...
Зі святом! [154]
Вітаємо зі святами
Історія, етнографія [29]
Статті на історичну тематику
Куточок читача, глядача і слухача [30]
Що варто прочитати, переглянути відео, послухати...
Куточок споживача [101]
Корисні поради, рекомендації
ОНЛАЙН - РОЗМОВНИК
    (міні-чат)

    АВТОР-АДМІН САЙТУ: Facebook,
    Instagram,
    Viber: 0680839579
    E-mail: vagonta@gmail.com

Опитування для Вас
Що є загрозою розвитку української мови?
Всего ответов: 497

Літературно-мистецька виставка «Слово нескорених» відбулася у Національному музеї літератури України

Виставка засвідчує незламність духу нашого народу, відтворену в новочасній літературі: в поезії, прозі, публіцистиці. Твори, написані протягом п’яти місяців всенародного спротиву і збройної боротьби українського воїнства проти окупантів-терористів, складають її основу.

Це різножанрові, різнотематичні твори про війну, героїв-захисників вітчизни, волонтерський рух, про героїзм і звитягу, про жертовність і самопосвяту, про долю дітей у час воєнного лихоліття, про вимушених переселенців.  

Тут і переклади знакових творів іноземними мовами, що вже здобули визнання за кордоном. Деякі твори навіть у цей складний час вийшли окремими виданнями, значна частина поезії представлена в антологіях, збірниках. Експонуються антології «Поезія без укриття» (упорядник Надія Гармазій), «Весна озброєна» (упорядник М.Сидоржевський), вірші з підготованої до друку Ю. Ковалівим антології одного вірша «Поетичні джавеліни», тощо.

І нині серед захисників чимало учасників війни 2014 – початку 2022 років. Їхні найкращі твори, що побачили світ за останні 8 років, також експонуються на виставці.

Окремі розділи присвячені творчості видатних письменників, які силою слова утверджують незборимість українського народу: Ліни Костенко, Оксани Забужко, В.Герасим’юка, Наталки Поклад, С.Жадана, Ю.Андруховича, Мар’яни Кіяновської, Д. Чистяка, С.Асєєва, Л.Горлача, ін.). Особливі емоції викликають вірші, рукописи неопублікованих творів письменників, які воюють на передовій: Б.Гуменюка, О.Хоменка, М.Байдюка, І.Астапенка, В.Тимчука, О.Бородая, ін.

На жаль, серед письменників уже є і загиблі: Сергій Скальд, Юрій Рудь, Ілля Чернілевський. Експонуються їхні твори та меморіальні речі. Поряд із ними, як свідчення варварства, уламки зброї загарбників. Вражають світлини наших майстрів слова зі зброєю в руках на передовій. Ці фото вже стали документами доби. Віщі рядки промовляють до нас зі стилізованих аркушів як доповнення до візуального ряду відомих художників, які побачили і відтворили Україну в поворотних моментах історії.

Запрошуємо всіх, хто хоче відчути, що Україна є і завжди буде, що в її обороні стоїть Слово.
 










    Джерело публікації

Розділ новин: Новини та статті - культура | Опубліковано: virchi


Радимо переглянути інші публікації на "Анумо...":

- Збільшення попиту на україномовні книги;

- Дмитро Павличко і Тарас Шевченко.


    Ключові слова (теги) матеріалу: літературно-мистецька виставка, Національний музей літератури Украї, Слово нескорених, виставка літератури


Коментарів: 0

ComForm">
avatar

Переглянути КОМЕНТАРІ до ПОЕЗІЇ й ПРОЗИ та до новин:
на сторінці "НАШ ТОП ++"
 

     
  Хостинг від uCoz