Сайт української поезії -- АНУМО ЗНОВУ ВІРШУВАТЬ! -- інтерактивний додаток Сайт української поезії -- АНУМО ЗНОВУ ВІРШУВАТЬ! -- інтерактивний додаток
Чт, 21.11.2024, 13:33
МЕНЮ САЙТУ

Форма входу
Розділи новин
Новини та статті - культура [347]
Поезія, література, проза, музика, мистецтво
Новини та статті: суспільство, політика [806]
Не пов'язане з л-рою та поезією
Усе навколо нашого поетичного сайту [127]
Поради новим користувачам, оголошення, акції, тощо
Літературні конкурси, фестивалі, літ. премії, акції [215]
Вірую... [17]
На релігійну тематику
Постаті [27]
Про поетів, прозаїків, історичні постаті...
Зі святом! [154]
Вітаємо зі святами
Історія, етнографія [29]
Статті на історичну тематику
Куточок читача, глядача і слухача [28]
Що варто прочитати, переглянути відео, послухати...
Куточок споживача [96]
Корисні поради, рекомендації
ОНЛАЙН - РОЗМОВНИК
    (міні-чат)

    АВТОР-АДМІН САЙТУ: Facebook,
    Instagram,
    Viber: 0680839579
    E-mail: vagonta@gmail.com

Опитування для Вас
Свій День народження ...
Всего ответов: 464

Впливове американське видання Bloomberg - про Андрія Єрмака


Союзники України стурбовані владою головного помічника Зеленського

Оновлено
02 серпня 2024, 16:30

Коли світові лідери зібралися в Швейцарії в червні, щоб обговорити війну в Україні, ситуація запропонувала їм поглянути на ігри влади, які відбуваються за лаштунками в Києві, де пан Володимир Зеленський прагне зберегти його підтримку.

Коли президенти та прем’єр-міністри збиралися для сімейного фото для книги з картинками «Альпійська обстановка», високий український чиновник у зеленій уніформі стояв у центрі групи, ледь на відстані витягнутої руки від свого боса.

Кожен, хто мав справу з українським президентом, швидше за все, впізнає пана Андрія Єрмака, главу адміністрації, який постійно поруч з ним. Його невідповідна позиція – перед віце-президентом США Камалою Харріс, між президентом Швейцарії та майбутнім головою НАТО – відображає зростаючий вплив найближчого радника пана Зеленського в українській ієрархії часів війни.

Оскільки напад Росії триває вже третій рік, деякі з міжнародних прихильників України все більше стурбовані тим, наскільки багато рішень зосереджено в руках 52-річного Єрмака, колишнього кінопродюсера, який став єдиним помічником президента з прямим впливом на все, від зовнішньої політики до військового планування.

«Я не беру участь у кожній роботі, я лише координую», — сказав пан Єрмак в інтерв’ю у своєму офісі в Києві в середу. «Так, я дуже пишаюся тим, що президент запитує мою думку, але він запитує мою думку, тому що я отримую результати».

Занепокоєння щодо пана Єрмака спливають у небезпечний для пана Зеленського момент.

Україна намагається відбити новий наступ Росії та готується до наступної зими, оскільки її енергетична інфраструктура розбита, а вибори в США та можливість повернення Дональда Трампа до Білого дому ставлять під сумнів, як довго Київ зможе розраховувати на підтримку своїх союзників. Сам президент також вразливий до звинувачень у відсутності легітимності – його повноваження закінчилися б 20 травня, якби воєнний стан не відклав вибори.

Ідея про те, що пану Зеленському не вистачає належного мандату на керівництво українськими військовими зусиллями, є темою для розмов, яку висувають його вороги в Кремлі. Але, як і більшість найкращої пропаганди, вона торкається реальних питань про те, наскільки життєздатним є призупинення нормального демократичного процесу в довгостроковій перспективі, особливо з ознаками розчарування урядом, яке починає з’являтися.

«Це все зроблено просто для того, щоб напасти на мене», — сказав Зеленський в інтерв’ю Bloomberg Television 3 липня, в якому він назвав пана Єрмака «потужним менеджером».

Президент був стриманий від критики, що сходження пана Єрмака призвело до накопичення влади в надто небагатьох руках, заявивши, що контроль за керівником його апарату надто добре пасує до очолюваної Кремлем кампанії дезінформації.  «Він робить те, що я йому кажу, і виконує завдання», — сказав він.

Зростання пана Єрмака супроводжувалося падінням багатьох інших людей на вершині – спікера парламенту, голови центрального банку та попередника самого Єрмака на посаді керівника апарату Президента – все це вийшло саме з рук головного помічника Президента, за словами людей, знайомих з ситуацією, які говорили на умовах анонімності.

Попереду ще одне потрясіння. Минулого місяця український лідер підтвердив, що розглядає можливість реформування кабінету міністрів, але відмовився коментувати поширені припущення про те, що він може змінити прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

«Глава президентської адміністрації неофіційно завжди мав велику владу в Україні», — сказала доктор Оксана Шевель, доцент кафедри політології в Університеті Тафтса поблизу Бостона, яка додала, що недовіра до пана Єрмака серед української громадськості може обмежити варіанти якогось його застосування  в майбутньому.

Одна делегація описала свавільного чиновника з величезним впливом, який часто висуває амбіції, що перевершують реальність, включаючи попит на великий парк літаків F-16. Незважаючи на те, що перші винищувачі прибули цього тижня, цьому проекту завадили затримки, нестача запасних частин і мовний бар’єр між українськими пілотами та інструкторами, що значно зменшило початкові цілі, повідомляв Bloomberg минулого місяця.

Пан Єрмак не з тих, хто працює в тіні влади, і – з ростом 1,9 м – він височіє над паном Зеленським. Його профіль у соцмережах рясніє фотографіями один на один із Папою Франциском, президентом Франції Еммануелем Макроном та іншими – часто без його боса.

У дописі від 7 червня в його каналі Telegram показано, як пан Єрмак тисне руку президенту США Джо Байдену, а пан Зеленський поруч вітає міністра оборони Ллойда Остіна – протокольний ляп, який викликав різкі коментарі в Києві. Ця ситуація викликала поширену дотепну думку серед українців щодо начальника офісу Президента: «Він не номер один, але й не номер два».

Динаміка української влади є серйозною проблемою для союзників по НАТО та міжнародних донорів, включаючи Європейський Союз і Міжнародний валютний фонд, які зробили прозорість еталонною умовою переказу коштів.

Кадрові переміщення, які приписують пану Єрмаку, викликали занепокоєння, що будь-яке подальше посилення пана Зеленського та його найближчого оточення може підірвати енергію для вкрай необхідних реформ – навіть заходів для боротьби з корупцією та зміцнення верховенства права, згідно з джерелами, знайомими з оцінками в західних столицях.

Але повноваження пана Єрмака ширші, ніж у будь-кого з його попередників. Він був центральним у всіх ключових рішеннях військового часу: замінив старшого генерала пана Зеленського, керував постачанням зброї, домовився про гарантії безпеки, наглядав за обміном полоненими та – на швейцарському саміті – залучив Глобальний Південь до справи Києва.

Деякі чиновники порівнюють його роль із головним виконавчим директором, в той час, як пан Зеленський виконує обов’язки голови.

«Звичайно, я читаю і чую про людей, які говорять про мою силу, але скажіть мені, будь ласка, як я використовую цю силу? Суто для праці 24 години 7 днів на тиждень, взяття на себе більших зобов’язань і, відповідно, більших ризиків», – сказав Єрмак в інтерв’ю.

"Пан Зеленський, - додав він, - це людина, яка вважає важливим слухати та знати різні думки. Він завжди приймає рішення сам».

Союзники уважно спостерігали за тим, як заміна популярного українського генерала пана Валерія Залужного в лютому, викликала хвилювання в столицях НАТО через потрясіння саме тоді, коли Київ зіткнувся з новим наступом Росії.

У травні пан Єрмак зіграв важливу роль у звільненні міністра інфраструктури Олександра Кубракова, чиновника, який колись мав пряму лінію зв’язку з паном Зеленським і був близьким до адміністрації Байдена, за словами людей, знайомих з усуненням.

Офіс президента не зміг адекватно пояснити це звільнення, що змусило іноземні уряди ламати голову над цим кроком, кажуть люди.

Примітно, що посол США в Україні пані Бріджит Брінк опублікувала повідомлення на соціальній платформі X, в якому вихваляла пана Кубракова 9 травня, в день, коли міністра було відправлено у відставку в результаті парламентського голосування. Пані Брінк подякувала пану Кубракову «за чудове партнерство» протягом останніх двох років, коли він працював над підтримкою українського експорту, енергетичної інфраструктури та економічного зростання.

«Я з нетерпінням чекаю можливості залишатися поруч, щоб допомогти Україні виграти війну та виграти майбутнє», — написала пані амбасадорка.

Флагманські дипломатичні зусилля у Швейцарії, де пан Єрмак грав таку помітну роль, також не пішли за планом. Наприкінці дводенного саміту в Люцерні, кульмінації місяців дипломатії, Україні не вдалося залучити на свій бік ключові країни, які були присутні, зокрема Індію, Індонезію, Південну Африку та Саудівську Аравію.

Тим не менш, пан Зеленський терпів інколи безжальні методи пана Єрмака, оскільки вважає його людиною, яка вирішує проблеми, яка пропонує швидкі, прості рішення, не обтяжуючи президента, за словами людей, знайомих із стосунками. Довіра пана Зеленського до пана Єрмака була на рівні з довірою до його дружини - пані Олени Зеленської. За їхніми словами, пан Єрмак навіть приєднувався до пари під час відпустки за кордоном до війни.

Інший чиновник з уряду НАТО сказав, що роль керівника апарату в українській президентській системі завжди вразлива для спекуляцій щодо змов – і що пан Єрмак має солідну репутацію для виконання завдань.  

Близькість між паном Зеленським і його головним помічником відображена в тісних приміщеннях президентської резиденції на вулиці Банковій, колись процвітаючого району центру Києва, який зараз є укріпленим лабиринтом бар’єрів і блокпостів. Пан Зеленський і його найближче оточення називали це своїм домом від початку війни.  

«Він дуже сильна особистість», – сказав пан Єрмак про свого боса. «Все, що у нього є, він зробив сам. Йому ніхто не допоміг. І те саме можу сказати про себе».

Резюме пана Єрмака відображає привілейоване радянське виховання. Його батько наприкінці 1980-х років працював у радянському посольстві в Афганістані. Після закінчення Інституту міжнародних відносин Київського університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю юрист, пан Єрмак наприкінці 1990-х заснував фірму, що спеціалізується на правах інтелектуальної власності.  

Його робота на найбільшому українському телеканалі «Інтер» привела його до контакту з паном Зеленським, який був там виконавчим продюсером. Він стежив за підйомом пана Зеленського від комічного актора та зірки телевізійної комедії «Слуга народу», в якій він зобразив шкільного вчителя, який стає президентом, до високої посади Президента України.

Першим завданням пана Єрмака після того, як він приєднався до новообраної адміністрації пана Зеленського у 2019 році, був зв’язок із Руді Джуліані, довіреним лицем Трампа в Україні, коли тодішній президент намагався змусити владу в Києві розслідувати пана Байдена напередодні виборів 2020-го року.

Головний помічник спочатку був основним каналом для Джуліані, коли він намагався підштовхнути пана Зеленського до оголошення розслідування. Їхній обмін призвів до телефонної розмови Трампа з паном Зеленським у липні 2019 року, яка викликала звинувачення у вимаганні втручання з боку іноземного уряду та завершилася першим імпічментом Трампа.

Наступним призначенням Єрмака було виконання обов’язків головного учасника переговорів від України в рамках Мінської угоди, спрямованої на зняття напруженості з Росією через підтримку нею сепаратистів на сході України. Зустрічі з офіційними особами Кремля здобули Єрмаку репутацію людини, яка займає безкомпромісні позиції в дипломатичному процесі, часто дивлячись на світ чорно-білим, за словами людей, знайомих із дискусіями з російськими офіційними особами.

Остання дипломатична спроба пана Єрмака була стати архітектором мирного плану України, який має на меті залучити союзників за межами Заходу до вимог Києва припинити війну до початку переговорного процесу з більш ізольованою Росією.

Незважаючи на невдачу у Швейцарії, пан Єрмак сказав, що буде наполягати на тому, щоб заручитися підтримкою партнерів – з наступним самітом, на якому буде присутня Росія, хоча вона і відхилила цей план, хоча могла би бути присутня. Розмовляючи з журналістами через кілька днів після саміту, головний помічник визнав, що Україна перебуває в невигідному становищі, коли йдеться про ресурси Кремля, але що Київ все одно може виграти.  

'Росія не мотивована', - сказав пан Єрмак журналістам під час селекторної наради. Вloomberg


 
 
 

 

 

Розділ новин: Новини та статті: суспільство, політика | Опубліковано: ruhlyvy



Коментарів: 2
avatar
0
1 ruhlyvy • 03:12, 03.08.2024 [Лінк на твір]
Це повний переклад данного матеріалу у виданні "Блумберг", котрий я зробив за допомогою Штучного Інтелекту. Всі інші українські видання привели тільки скороченний варіант цієї статті.
avatar
0
2 ruhlyvy • 15:46, 04.08.2024 [Лінк на твір]
Вельми чіткий коментар стосовно цього матеріалу від відомого українського журналіста Назара Мухачова: https://www.youtube.com/watch?v=xWoqBZSAxFE

ComForm">
avatar

Переглянути КОМЕНТАРІ до ПОЕЗІЇ й ПРОЗИ та до новин:
на сторінці "НАШ ТОП ++"
 

     
  Хостинг від uCoz