Сайт української поезії -- АНУМО ЗНОВУ ВІРШУВАТЬ! -- інтерактивний додаток Сайт української поезії -- АНУМО ЗНОВУ ВІРШУВАТЬ! -- інтерактивний додаток
Чт, 21.11.2024, 13:38
МЕНЮ САЙТУ

Форма входу
Розділи новин
Новини та статті - культура [347]
Поезія, література, проза, музика, мистецтво
Новини та статті: суспільство, політика [806]
Не пов'язане з л-рою та поезією
Усе навколо нашого поетичного сайту [127]
Поради новим користувачам, оголошення, акції, тощо
Літературні конкурси, фестивалі, літ. премії, акції [215]
Вірую... [17]
На релігійну тематику
Постаті [27]
Про поетів, прозаїків, історичні постаті...
Зі святом! [154]
Вітаємо зі святами
Історія, етнографія [29]
Статті на історичну тематику
Куточок читача, глядача і слухача [28]
Що варто прочитати, переглянути відео, послухати...
Куточок споживача [96]
Корисні поради, рекомендації
ОНЛАЙН - РОЗМОВНИК
    (міні-чат)

    АВТОР-АДМІН САЙТУ: Facebook,
    Instagram,
    Viber: 0680839579
    E-mail: vagonta@gmail.com

Опитування для Вас
Чи є у Вашому н.п. поетична спілка, клуб?
Всего ответов: 342

Букерівську премію 2024 року здобула англійська письменниця Саманта Харві, роман якої обурив українців


Письменники Шарлотта Вуд, Персіваль Еверетт, Саманта Харві, Яель ван дер Вуден, Енн Майклз і Рейчел Кушнер, які потрапили до короткого списку премії
 

Букерівську премію 2024 року здобула англійська письменниця Саманта Харві за роман "Орбіта", який розповідає про один день із життя шести астронавтів (двоє із них росіяни), що перебувають на Міжнародній космічній станції.

Церемонія вручення премії відбулася у Лондоні, журі цього року очолював британський письменник та художник Едмунд де Ваал.

Він сказав, що вся команда одностайно віддала перевагу роману Саманти Харві.

"Іноді вам трапляється книга, і ви не можете зрозуміти, як відбулася ця чудова подія. Як судді ми були сповнені рішучості знайти книгу, яка б нас зачепила, яка мала б ємність і резонанс, якою ми хотіли б поділитися", - сказав де Ваал.

Харві стала першою жінкою, яка отримала премію з 2019 року, а "Орбіта" стала книгою, що найбільше продається із шорт-листа у Великій Британії.

Це перша книга-лауреат Букерівської премії, дія якої відбувається у космосі, а також другий найкоротший роман в історії премії - у книзі всього 136 сторінок. Вона на чотири сторінки довша за "Офшор" Пенелопи Фіцджеральд, яка перемогла в 1979 році.

Книга, де герої спостерігають за 16 світанками і 16 заходами сонця, за словами рецензентів, є "витонченою медитацією про Землю, красу і людські прагнення".

"Цей компактний, але водночас прекрасний за змістом роман запрошує нас спостерігати за красою Землі та одночасно задуматися про індивідуальну та колективну цінність кожного людського життя", - йдеться у заяві премії.

До шорт-листу окрім Харві увійшли книги "Озеро творіння" американки Рейчел Кушнер, "Сховище" нідерландсько-ізраїльської письменниці Яель ван дер Вуден, "Утримуваний" канадки Енн Майклс, "Молитва в кам'яному мішку" австралійки Шарлотт Вуд і роман "Джеймс" американця Персіваля Еверетта.

На премію можуть претендувати мистецькі твори письменників будь-якої національності, написані англійською мовою та опубліковані у Британії чи Ірландії в останній рік.

Премію вручають з 1969 року.

Чому книга обурила українців

Після оголошення переможця на офіційних сторінках Букерівської премії у соцмережах зʼявилося чимало негативних коментарів.

Обурення викликав сюжет роману, за яким міжнародна команда астронавтів на МКС, серед яких є італієць, американець, британка, японка та два росіянина, вчаться співіснувати разом у мирі.

"Перемогла книжка про тотальне замирення в космосі - з росіянами за штурвалом", - написала літературна критикиня Ганна Улюра.

Крім того, у книжці російські астронавти сумують за Радянським Союзом. Вони діляться "травматичним" спогадом про його розвал після того, як їхня колега японка розповіла про бомбардування Нагасакі.

"Японка буде згадувати, що в бомбардуванні Нагасакі загинула її бабця, а потім вся родина довго хворіла. Аналогічним спогадом - глибоко травматичним - поділиться один із росіян. Вгадали вже, що травмувало його так же, як ядерна бомба японку? Звісно, розвал Союзу", - додала Улюра.
 

У коментарях є багато постів англійською мовою, автори яких запитують, навіщо судді обрали книжку, що прославляє росіян.

Дехто запрошує їх приїхати в Київ чи Кривий Ріг і подивитися на бомбардування, які влаштовують ці "миротворці".


    Джерело публікації

Розділ новин: Літературні конкурси, фестивалі, літ. премії, акції | Опубліковано: virchi


Радимо переглянути інші публікації на "Анумо...":

- Букерівська премія 2024 року;

- Переможці премії Лейпцизького книжкового ярмарку 2024 року.


    Ключові слова (теги) матеріалу: літературна премія, обурив українців, Букерівську премія, англійська письменниця, Саманта Харві, роман


Коментарів: 0

ComForm">
avatar

Переглянути КОМЕНТАРІ до ПОЕЗІЇ й ПРОЗИ та до новин:
на сторінці "НАШ ТОП ++"
 

     
  Хостинг від uCoz