Дякую. п. Катю, на сторінці 1256 у Тлумачному Словнику є слово ТОПІР. У Множині ТОПІР - ТОПОРИ. Млекота - це затуманеність,мряка- Знайдете y Котляревського "Енеїда". Дякую за просканування твору.
О дякую, Наталю! - Твої рядки , як і завжди неперевершені. Насправді- це, дійсно, карпатська замальовка... не було при собі пензля- то словом малювала.
Миколко, чого такий песемістичний настрій? Не можна, адже ти такий юний- у тебе зараз найкращі роки в житті. "Рози"- це однозначно - русизм! - треба трохи підправити, а так: дуже печально-світло. Радості Тобі побільше!
Глибинні роздуми, Укране! Такі рядки ведуть до філософських коридорів, до сердець достукуються. Єдине що: мабуть краще не злемлистикрилий, а землистОкрилий. Успіху Тобі!
"Хоча Я ВІРЮ ЩО УПА ЗДІЙСНИЛО БАГАТО НЕОПИСАНИХ ГЕРОЇЧНИХ ВЧИНКІВ" - І що ти говориш, Укране, я вже втомилася писати ідне і теж. Як можна казати, що УПА не здійснили героїчних вчинків? Якщо Тобі про це не розповіли, то це не значить, що так і було...Візьми почитай хоча б Уласа Самчука, Літопис УПА - Петро Мірчук, Юрій Борець, та в кінці-конців почитай Оксану Забужко " Музей загублених секретів", Вятрович - молодий історик, Петро Дужий, Григорій Дем"ян, Я. Грицьков"ян, Петро Левко- це люди, що описали реальні, невидумані історії- читай!!! А ось мої твори на цю тематику:
Потім, має бути не бульбаші, а Бульбівці- від Тараса Бульби - партизанського провідника в лісах волині. Укране, мені складно сказати до кого мали стосунок партизани у творі тобою написанім- скажу так: промахи були у всіх і всюди- єдине- що : промахи антилюдські в УПА не пробачалися. Честь організації була поставлена на високу планку-все , що було здісненого негідного щодо людей- це було здійснено НКВДистами "псевдопартизанами". Незабаром має вийти книга мого діда "Літопис с. Хоросно" в якій він опише як він бачив своїми юними очима війну, як їхній односельчанин завербувався в НКВД і виступав як ватажок УПА в їхному селі, зібрав хлопців, а потім, як уже стало відомо, здавав їх по одному. Існувало багато страшнх і хитрих технологій, аби задурити люд і спотворити перед народом лице ОУН-УПА. Про це все пише Судоплатов у своїх книгах- офіцер високого рангу НКВД, котрий брав участь у знищенні Є. Коновальця, Л. Ребета, С. Бандери. Зараз ми вільні для обдумувань - думаймо!
п. Катю, у мене Великий Тлумачний Словник укр. мови за 2004 рік, а у вас? У мене слово "Невтолена" на 595 стор. Що Ви маєте на увазі, коли кажете "чАті"??? Чатувати- це ОЗНАЧАЄ: СТЕЖИТИ, ВІДСТЕЖУВАТИ. Сторінка 1372 .На сторОжі, на чат(І) з наголосом на І. тому Ви перегляньте це ще раз. РанЕної - діялектичний наголос.
Укране, привіт ще раз. Отож пишу обіцяний комент. Перше: "До стін були охайно прикріплені рамки з вишитими пейзажами й образами. " (На мою думку тут треба сказати не "рамки", бо самі рамки вишитими бути не можуть, можуть бути обрамлені картини, або полотна, або обрамлена вишита робота) Друге: "Всі вони прикрашались рушниками, вишитими гладью, хрестиком або були самоткані." (Тут також гадаю, що не слід порівнювати техніку гладі, христика із самотканням, адже самоткане - це ПОЛОТНО, а вже на ньому є вишиття із відповідною технікою. Тому, може, краще написати "рушники із домотканого полотна вишиті хрестиком і гладдю" Третє" трохи дивно, що "партизани" підривали Три рази на одній і тій самій ділянці- де логіка? Питання: А кому підпорядковувалися ваші патизани? Хто брав на себе відповідальність зі проведені операції? Чи то "бульбівці", чи "ковпаківці"? Справа у тім, що війна- війною- там завжди гинули невинні люди. Скільки знаю із розповідей очевидців - літніх людей- переховувати бандерівця в домі - завжди була ризикова справа, але то була справа честі. Прості селяни і городяни переховували не просто партизана, а людину, що охоплює у собі ідею нації, високі поривання народу бути вільним, а такі люди були безцінними для України. Якби не висока свідомість селян волинських земель і не допомога в організації формування УПА- західної України би не було, як це сталося із Чечнею і кримськими татарами, яких Сталін виселив і повивозив у Сердню Азію. Допомога харчами, переховування, забезпечення криївок для повстанців- це була свята справа! Було багато і мародерів, провокаційних підрозділів НКВД, які вербували односельчан і проводили ниці операції, негідні людськости і називали себе часто- густо бандерівцями.
У свій час митрополит УГКЦ - Андрей Шептицький, взяв на себе відповідальність, під загрозою власного життя, порятувати тисячі жидівського люду- серед них і рабини, і жінки та діти від німецької окупації. Розстріляно родину А. Шаптицького служаками НКВД - рідного брата- Климентія Шептицького замордовано в советській тюрмі. Укране, писати такого плану речі треба і записи від старших людей треба - це цінні матеріали. Але не забувай, що у творі відіграють велику роль розставлені автором акценти. А ти їх розставив дуже конкретно - опвідь потребує багатопланової перевірки щодо історичної достовірности.
Укране, дуже люблю цикл Твоїх оповідань " Голсіївські розповіді"- це велика праця! Через твої оповіданням, ми, читачі, пізнаємо серцевину простого народу- і це дуже добре!!! Звичайно, що цей твір у плані викладу заслуговує на велику пошану і оцінку, АЛЕ є ще інша сторона- історична. Я зараз за браком часу не стигну викласти тобі свої роздуми, але намах=гатимусь сьогодні до вечора завантажити і свої думки щодо цього питання. Щасти Тобі! Ти просто талантище!
Дякую, п Катю! Щаиро дякую за відгук. Стосoвно слова " невтолена" - не непокойтеся- таке слово є у словнику на стор 595. Велик Тлумачний Словник укр. мови. Слово на чат(І) з наголосм на І - це теж правильний наголос! ранЕний - це діалектичний наголос, який є притаманний регіону про який описанo у вірші, а тому гармонійний тут. слово тОму - значенні цьОму- тут теж уcе гаразд! Дякую за увагу!
п. Галинко, дуже гарана загадка і саме тому - я посміла втрутитися із своїм редагуваням - заради вирівнювання ритміки та установлення наголосів. ( на ваш розгляд)
Ой пішла мамуся- хмара,дощик - син зостався, (бо він трішки із птахами в піжмурки загрався). А тепер щоб наздогнати дорогеньку маму - дуже треба перебігти крізь барвистую браму. Ну а хто з вас дітки скаже , як та брама зветься, Що улітку кольорами до нас всіх сміється?
Тут швидеше йдеться не про діалект, а бойківську говірку, котра у себе увібрала церковно-словянську мову вибудувану на стара-болгарській. Це цікава говірка, хоча у поетиці сучасній прийнято засусовувати літературну мову9 мушу зазначити, що літературна мова формується ще і до нині, а от мова наша взагалі, як факт- зачалася ще у дуже далекі часи ( 5- 7 тисяч років тому) і дала основи всім індоевропейським мовам. Особисто я, Укране, не боюся користати діалектизми, а навпаки- роблю це охоче, як і багато відомих нам поетів- вважаю , що це тільки збагачує твір- хоча варто розрізняти діалект і московизми ( русизми) - це різні речі.