Боротьба полягає в збереження духа божого в собі, який укріпляє душу і береже її від пагубних міркувань. Пагубні міркування виснажують сили душі і душа робиться слабкою,в’ялою,що приводять до хвороб душевних і тілесних.
Дух укріпляється молитвою, акафістами і псалмами, читання православних духовних книг про подвиги святих.
Акафіст «Слава Богу за все» допомагає відновити радість і надію в людині.
Дуже хороша книжка «Місіонерські листи», Миколи Сербського може допомогти людині укріпити свій дух.
Нова книга Паїсія Святогорця «Про воєнний стан» духовно укріплюватиме українців і воїнів, які захищають нашу Україну.
«Багато віддали перевагу вмерти, хоча й були людьми мирськими, заради того, щоб не мучили або не вбивали інших. Цим вони врятували багатьох. І так через декількох, героїв ми вижили як народ». - Паїсій Святогорець.
Книжка видана з благословення Святішого Патріарха УПЦ КП Філарета, видавництво «Премудрість Божа – Софія».
В книжці «Про воєнний стан» зібрані вислови Паїсія Святогорця про воєнні дії. Старець в своїх роздумах навчає мудрості, яка необхідна нам в теперішній час, коли йде війна. Ця Божественна мудрість потрібна, щоб зберегти наш народ, людську гідність та стійко переносити всі тяготи теперішнього часу.
https://evangely.jimdo.com/
Коли розум перебуває в полоні лукавих помислів під час молитви, вважаться гріхом. При молитві, розум повинен бути весь звернений до Бога і від всяких сторонніх думок відхилений.
Це духовна вправа, яка повинна бути вироблена людиною, вона досягається не зразу, але шляхом самоконтролю вдосконалюється.
Це називається духовною боротьбою, яка нагороджується благодаттю подвижника, без цієї боротьби не можливо досягнути якихось успіхів в духовному вдосконаленню.
Деякі вчать що Бог дає даром.
Але людина по своїй свідомості завжди недооцінює те, що дається даром, вона лиш цінить те, що їй дісталось важкою працею. Тому подвижники, які знехтували такою пересторогою падали, але падіння їх навчило цінити те, що вони недооцінювали і зробивши висновки ще більші подвизались і працювали над собою.
Святі своїм вченням дають рекомендації, щоб дух подвижника не піддавався будь-якому сумніву і не впав у відчай. Бо бувають часи, коли подвижник терпить брань, зневагу і в самий цей складний час йдуть випробування на зрілість. «Тримай розум в пеклі і не впадай у відчай», так радять старці.
Про це нас вчить «Євангеліє», народження, життя, смерть і воскресіння Ісуса Христа вписані в цю книгу не як історичний факт а вчення Господа яке стосується кожної душі. Тільки знову треба наголошувати, що фанатичні образи не повинні мати місце, бо і тут ворог старається звести людей з праведної дороги.
|