SITE LOGO
Нд, 10.08.2025, 04:17
Меню сайта
Наш опрос
Ваша стать:
Всего ответов: 493
Главная » Комментарии пользователя [virchi]

Найдено комментариев: 4357
Показано комментариев: 3181-3210
Страницы: « 1 2 ... 105 106 107 108 109 ... 145 146 »

avatar
1177 virchi • 01:15, 12.11.2008 [Лінк на твір]
Ось коротко про нього та текст перших розділів:

"Духовный Собеседник" 1(33)-2(34) • 2003 г.
"Светоч любви Христовой"
Святитель Николай (Велимирович)

Свт. Николай (Велимирович)

Святитель Николай Сербский родился 5 января 1881 года по новому стилю в селе Лелич, близ сербского городка Валево, в крестьянской семье. Учился в школе монастыря Челие, в гимназии, в Белградской духовной семинарии. Некоторое время преподавал. В 1904 году уехал продолжать образование в Швейцарию и Англию. Получил докторскую степень по философии и богословию в Берне.

В 1909 году принял монашеский постриг в монастыре Раковица недалеко от Белграда. В 1910–1914 годах, будучи уже доктором Бернского и Оксфордского университетов, учился в С.-Петербургской духовной академии. В течение нескольких лет преподавал в Белградской духовной академии философию, психологию, логику, историю и иностранные языки.

....

Канонизирован Сербской Православной Церковью в мае 2003 года.

А в лагере [в Дахау] было так. Сидишь, бывало, в углу и повторяешь про себя:

– Я пепел. Господи, возьми душу мою!

Душа твоя вознесется на Небо, и ты увидишь Бога лицом к лицу. Но не выдерживаешь и говоришь Ему:

– Я не готов, не могу, верни меня!

<...>

Однажды днем я как всегда сидел в камере. Неожиданно вошел молодой немецкий офицер и спросил:

– Вы действительно верите в Бога?

– Нет, – ответил я.

– Как я рад встретить культурного человека. В детстве я верил, потому что меня так учили, а сейчас совсем не верю.

– У меня совсем по-другому, – сказал я. – В детстве я верил, но теперь я не должен верить, потому что я знаю, что Бог существует. Мой опыт и моя вера превратились в уверенность. Теперь я знаю, что Бог действительно существует.

Свт. Николай (Велимирович)

ПОСЛАНИЕ СЕРБСКОМУ НАРОДУ ИЗ ТЕМНИЦЫ1
[На русском языке публикуется впервые.
Полную версию читайте в печатном издании "ДС".]

I. МЫ РАСТОПТАЛИ, ПОТОМУ И САМИ РАСТОПТАНЫ

Мы совершали грехи, оскорбляли Господа Бога – и понесли наказание. Мы уронили свое достоинство, занимаясь негодными делами, – и умылись кровью и слезами. Мы попрали то, что свято чтили наши предки, – и сами растоптаны.

Безбожное образование, недостойная политика, лишенная патриотизма армия, не получившее Божия благословения государство... Вот в чем кроются причины краха и системы образования, и политики, и армии, и государства.

Двадцать лет мы старались не быть самими собой, и потому нас покрыл мрак чужемирия.

Двадцать лет мы хулили предков, стремившихся к Царству Небесному, и потому утратили прокаженное царство земное. Какой мерой мы мерили Бога и предков своих, такой и нам отмерено.

Свято-Никольский храм в
Леличе, воздвигнутый свт.
Николаем (Велимировичем)

Однако мы получили помилование. За надруга­тельство в мыслях, словах и делах, за бесчисленные неслыханные оскорбления Его Величества Царя всех царей Господа Бога в продолжение двадцати лет мы были осуждены на смерть. Приговор начал приводиться в исполнение – убивали каждого восьмого серба. Тогда смертная казнь была заменена вечной каторгой, вечной каторгой в немецких кандалах. Когда сербскую землю залили кровь и слезы сербского народа, когда свечи на славах2 зажигали слабые руки и гасили слезы и когда молитвы страдальцев заставили Ангелов и святителей вымолить у Бога милость, Всемилостивый вновь смягчил наказание и ограничил вечную каторгу двумя годами. За двадцать лет своей преступной жизни сербский народ получил лишь два года каторги. Разве это не божественная милость? Разве на земном шаре найдется царь, способный двадцать лет сносить хулу и насмешки и, несмотря ни на что, помиловать подобным образом своих поносителей и насмешников? Нигде и никогда. На такую милость способен один лишь Господь Бог наш.

Какой путь избрать нам сейчас? Любой, кроме того, которым мы шли два десятилетия. Что нам делать теперь? Все, кроме того, чем мы занимались в период между двумя мировыми войнами.

Не будем более осквернять себя негодными поступками, чтобы вновь не умыться собственной кровью и слезами. Не будем попирать святыни наших предков, чтобы вновь не оказаться растоптанными.

Пусть наша школа будет с верой, политика – достойной, армия – патриотичной, государство – Богом благословенным. Пусть каждый обретет Бога и себя, пусть никто не окажется вне Бога и вне себя, чтобы его не поглотил чужеземный мрак, прикрывающийся звучным именем и пестрой одеждой. Пусть каждый сербский патриот стремится получить Царство Небесное, ибо лишь оно одно способно удержать на длительное время царство земное.

...

avatar
1176 virchi • 01:05, 12.11.2008 [Лінк на твір]
Добре сприймається Ваш твір, не примушуючи себе читати далі, а це вже третина успіху.
Зачіпили важку тему. Як же боляче дивитись, як хтось із молодиків із захопленням читає твори Гітлера, чи цитує його вислови. Шкода.
Я би замінив слово "пальчики" на звичайне "пальці", бо якось сильно м*яко у такому суворому творі. А ще щось дуже наївна (не ображайтесь тільки) кінцівка. Думаю, що ніхто у ті часи й не дав дівчинці а ні клаптика паперу, а ні олівця.
Проте за твір ставлю 5.
====
Ця тема для мене є продовженням тематики, яку я служаю у радіопередачах "Радио "Благовещение"

У кого буду можливість - обов*язково придбайте ткнигу Свт. Миколая Сербського "Сквозь тюремное окно"

А хто не може - прослухайте уривки цієї книги у радіопередачах, викладених у запису в Інтернет

Литературная страница : Свт.Николай Сербский "Сквозь тюремное окно"(Послания сербскому народу из концлагеря Дахау). Послание 37 "Да превзойдет милость Твоя, Господи, наше беззаконие". Читает Екатерина Краснобаева.

avatar
1175 virchi • 00:53, 12.11.2008 [Лінк на твір]
Але не погоджуюсь з оцінкою 3,2. (Дарка - 5, я - 4). Поставили оцінки ще 2 користувачі і доволі низькі. Було б цікаво прочитати чому так question
avatar
1174 virchi • 00:51, 12.11.2008 [Лінк на твір]
Мабудь чогось не розумію, бо твір не запав у душу. Проте для себе відмічу Ваш вислів "збентежуся весною восени". Це справді оригінально.
avatar
1173 virchi • 00:49, 12.11.2008 [Лінк на твір]
5, Анатоліє! Сподобався твір. Хоч і не усе щодо тематики ангельської, та за образність - 5.
===
А як же шкода свого, доброго, білого Ангела! Як він терпить усі мої справи, мене самонадіяного лінивого? smile
avatar
1172 virchi • 00:44, 12.11.2008 [Лінк на твір]
Тільки но розказав про своє позитивне враження від Вашого попереднього твору, як читаю цей вірш. Не буду багато казати, просто поставлю 5. Просто сподобалось!
avatar
1171 virchi • 00:39, 12.11.2008 [Лінк на твір]
respect , Ганно, respect ! Дивно, що не має а ні оцінок, а ні коментарів до цього твору!
Думаю, що Ви ще продовжите осінні етюди, щоби кожен з нас міг взяти для себе той, який Він бачить зі свого вікна, а може у своїй душі. yes

Для себе взяв четвертий!

+1 до Вашої довіри. Дякую.

avatar
1170 virchi • 00:34, 12.11.2008 [Лінк на твір]
Ваш попередній твір більше сподобався, Аліно.
avatar
1169 virchi • 00:33, 12.11.2008 [Лінк на твір]
Люблю оптимістичні твори inverted
Я б завершив твір так:
"Ти вже не вернешся!
початок."

Але навіть з Вашим варіянтом усе одно ставлю 5!

avatar
1168 virchi • 00:27, 12.11.2008 [Лінк на твір]
Хоч і не усе "гладко", але вірш всеодно сподобався. Особливо Ваше стверджувальне: "Я теж живу, коли тебе нема..." Молодець! Життя продовжується!!!
5!
avatar
1167 virchi • 00:25, 12.11.2008 [Лінк на твір]
Це Ви на кшалт початку революції?
avatar
1166 virchi • 00:24, 12.11.2008 [Лінк на твір]
Лесю, таке відчуття, що тут починаються 3 різні теми, але до кінця жодна не розкрита.

... а почоток був багатообійцяючим. Ніби Шевченківскький стиль.

avatar
1165 virchi • 00:20, 12.11.2008 [Лінк на твір]
Звичайно можна. Просто коли буде усе на "твердій римі" слова будуть "литись рікою". Чи не так cool
avatar
1164 virchi • 00:09, 12.11.2008 [Лінк на твір]
А я щось не розібрався з першим стовпчиком. smile А от щодо другого підтримую Володимира. Гарно!
Частіше до нас заходьте yes
avatar
1163 virchi • 13:56, 11.11.2008 [Лінк на твір]
І три крапки теж сподобався. А яку оцінку поставлю за нього? Дізнаєтесь по ... inverted
avatar
1162 virchi • 00:36, 11.11.2008 [Лінк на твір]
В цілому добре. Коротко, але усе зрозуміло у 12 рядках. От тільки тут щось не римується:
Історія знана.
--
Потім – забава.

Чи не так? question

avatar
1161 virchi • 23:32, 10.11.2008 [Лінк на твір]
Вітаю з особистою сторінкою! Успіхів!!!
avatar
1160 virchi • 00:36, 10.11.2008 [Лінк на твір]
Тільки-но розігнався читати вірша "Віра", як раптом тпрууууууу! Кінець. mellow . Проте і той малесенький твір у Вас - up
Не менш сподобався "Поетове воскресіння". Хоч інші твори на межі між 4-5, поставив вцілому 5. Є що почитати.
avatar
1159 virchi • 00:32, 10.11.2008 [Лінк на твір]
Успіхів Вам, Аліно!
З трьох творів. які розміщені у цій публікації, найбільше сподобався другий - "Боляче...". Перший, можливо через усі оті "вріжусь у тебе", відштовхує. Ну а третій, майже не сприймається, бо усі твори схожі за будовою, тож перевищено максимум для сприйняття.
А вцілому, враховуючи Ваш дебют, поставив "відмінно"!
avatar
1158 virchi • 00:26, 10.11.2008 [Лінк на твір]
Так, ніколи не зійде у декого з нас "... на камінь посіяна совість..."
avatar
1157 virchi • 00:13, 10.11.2008 [Лінк на твір]
Для публікації Вашої сторінки треба ж опублікувати Вашу коротку біографію. Відредагуйте свій перши прозовий твір і додайте біогр.
avatar
1156 virchi • 23:42, 03.11.2008 [Лінк на твір]
Подобається, то пишіть! А поради... Прислухайтесь. але ніколи не втрачайте особистого стилю!
avatar
1155 virchi • 16:49, 03.11.2008 [Лінк на твір]
Ще раз прочитав вірш. І пригадалось Маланюка:

"Історія

Ростуть риштовання стрункі,
Формується натхненний камінь,
А неба простори лункі,
Як завше, висять ся віками.

Дзижчать параболи епох
І, догорівши, догасають -
Все визначає вічний Бог,
Всьому велить, всього сягає.

Падуть імперії в огні,
Стрілець покутує свій промах
А людство тратить творчі дні
На невмолимих іподромах."

avatar
1154 virchi • 00:36, 03.11.2008 [Лінк на твір]
Так, заклик. Звичайно, що це не поетичний шедевр, але думаю, що у Світлани поетичні вершини ще попереду. Головне, що її твори мають стверджувальну, позитивну тематику, та й сприймаютсья добре. Тому - 5
avatar
1153 virchi • 00:30, 03.11.2008 [Лінк на твір]
Поставив 4. Чому? Просто хочеться від твору більшого - більше роздумів, пояснень, а так дуже різко закінчується.
avatar
1152 virchi • 13:56, 02.11.2008 [Лінк на твір]
Усе ясно. Прирівняли грішне з праведним. Питань більше не буде...
avatar
1151 virchi • 20:47, 01.11.2008 [Лінк на твір]
Здається поєднані несумісні описи ангела. Якби Ви описували музу - було б ясно і пречудово. Тому 4.
avatar
1150 virchi • 16:20, 31.10.2008 [Лінк на твір]
То чому б не наспівати цей вірш і не надіслати мені для публікації його у категорії "аудіовірші" question
avatar
1149 virchi • 16:19, 31.10.2008 [Лінк на твір]
Я теж так раніше думав, Велерію але скажіть, але серед тих, для яких релігійні принципи, і в тому числі "сила в немощи" є багато високоосвічених людей, і які мають дужу фізичну силу. То це теж неповноцінні люди і "хилі" фізично? question
avatar
1148 virchi • 12:12, 29.10.2008 [Лінк на твір]
Початок дуже гарний і багатообійцяючий, та далі щось втрачено і будову твору і риму. Треба ще попрацювати над твором yes
Форма входа
Друзья сайта
    (міні-чат)

    АВТОР-АДМІН САЙТУ: Facebook,
    Instagram,
    Viber: 0680839579
    E-mail: vagonta@gmail.com

Статистика
Copyright MyCorp © 2025 Хостинг від uCoz