Щиро Вам вдячна п.Маріє за такий теплий коментар - ви заєте, щоб він був не такий насичений метафорами, можливо і не було б збоїв. З ВЕСНОЮ ВАС!!! І лишатися завжди такою юною, я Ви зараз. Заздрю Вам - ой де мої 25
Щиро Вам вдячна п.Наталю, за коментар і оцінку. Вона мабуть в усіх така красномовна, коли нам мріється, а коли зустрічаємо намріяне зачасту незавжди пізнаємо. З ВЕСНОЮ ВАС!!!
Щиро дякую Вам п.Катерино за коментар і зауваження дещо виправила, дещо ще підправлю, але як оказалося (навмисне переглядала розбір віршованих текстів, з даного питання), то із-за властивості укр. і рос. мови, тобто довжини слів, які несуть смислове навантаження в класичній поезії дуже багато зміщення наголосу, в той чи інший бік, навіть до збігу 2- наголосів. Інверсія наголосів іноді може сприйматися, як аритмічність.
В даному випадку для полегшення сприйняття і вирівнювання розміру (амфібрахія) була примінена цензура після 2 і 3 наголосу, нею рядок розбився на 2-а піврядка, але 7-й рядок всетаки фальшивить (щось буду думати).
Оказується найбільшим грішником в збої розмірності був (ніколи не вгадаєте) – В.Шекспір. А нам смертним (порівняно з ним), можна і трошки согрішити.
Знаєте не так просто за 5-10хв написання вірша підтримати: метафоричність кожного рядка; провести внутрішнє римування (цензуру); + утворити неологізми для нової рими і зв’язати початок з кульмінацією вірша – от і іноді чи часто починається аритмія – розмір не доганяє швидкості думки, і після написання зразу зваблює подружка –лінь – редагування відкладається... В подальшому буду рада за коструктивні поради. З ВЕСНОЮ ВАС!!!
Мені спдобався заспів і передостанній катрен і фольклорний стиль, я теж доречі полюбляю ним писати - найрідніший же він у нас все таки.
Але, я вважаю, якщо викинути 2, 5 і останній катрени - вірш виграє - вони не несуть смислового навантаження і потрібно завжди не боятися звільнятися від слабших частин вірша. Але це моя суб"єктивна думка. Авторові НАСНАГИ-КОХАННЯ І ДРУЗІВ (ДУБІВ - НАДІЙНИХ І НЕЗРАДЛИВИХ)
Правдива у Вас ніч получилася.... Тільки: класичний наголос "пОдружки" і "подушкИ" - зверніть увагу. і "сипить" - від сиплий - хриплий, охрипший, шиплячий.... - образ "сипить чарів зорепад" - ??? З НАЙЩИРІШИМИ ПОБАЖАННЯМИ НАСНАГИ!!!
Дуже сподобалася провідна ідея вірша - гарно і лаконічно, особливо 1-а строфа - де інверсія речення робить його більш ємким і насиченішим (хотя вона не сприймається переважною більшістю читачів (звикших до простих форм побудови речення), але поезії вона придає особливу пікантність). Гарний образ "серця скриня" - от Вам би його взяти за назву вірша - "У серця скрині" - навколо його все ж крутиться... От я не зрозуміла "Порину в колір. Мов у річку." - це у вас навмисно розбите речення (тоді чому?) - чи то та крапка вискочила, як одруківка? УДАЧІ І НАСНАГИ ВАМ.
Ой пане Романе, як Ви тут гарно з пані Наталею наворожили: "У будь-яку погоду - У Янь завжди потреба Для Інь співати оди. " Це чия ідея -? Хотя не важно - Інь завжди раді слухати оди із вуст Янь - це Вам від всіх Інь респект! (Я б вам тут 10 поставила, та не бачу де оцінки ставляться:smile: - чи то може їх ставлять в кого статус вищий?)
Щиро вдячна Вам за коментар і що замітили одруківку - виправила. В кінцівці я не поставила наголос, можливо це збило з пантелику "червІнь" - похідне (іменник) від слова червіньковий - червоний, тобто Душа запала зорею вранішньою (червоною) і розцвіте жоржиною (червоною) - тут подвійний образ. так як скрізь по тексту він носить подвійне навантаження.
ВІД ВСІЄЇ ДУШІ ДЯКУЮ ВАМ, ПАНЕ РОМАНЕ, ЗА ТАКІ ЧУДОВІ ПОБАЖАННЯ - ДУЖЕ ПРИЄМНО!!! Можна, з вашого дозволу? - Я так легенько їх здмухну, щоб по краплині розвіялися всьому жіноцтву сайту - і в нас в серці розцвіли підсніжники.... Ви так телепатично вгадали - в мене є прозова лірична мініатюра "Весна" - це коли не "де мої 17", а коли в серці Весна. А дана історія, на шастя, не моя - але в мене душа отерпла від такого випадку і трасформувалася от в такий сюжет. Ще раз вам дякую за такі гарні побажання - НАВЗАЄМ --- ЩОБ У ВАС В ДУШІ ЗАВЖДИ БУЯЛА ВЕСНА...
Щиро Вам дякую, пані Катерино, за "Бр-р-р)))) і холодно" - він і не може викликати позитивні емоції, тому що тут проведена паралель між станом серця, коли воно зраджене і тим моментом бабиного літа, коли вранішні морози морозять росу і квіти - вчора ті жоржини ще цвіли (як і любов у серці) - і тільки одна мить і віяння холодів убило все. Лишилася Надія,мов маленька насіннинка, яка може прорости і знову зацвісти. Тавталогія "Ні" - зумисне використана для підсилення образу і показана, як внутрішня грань протесту на негативізм і жагу до життя... Нажаль незавжди душевний стан і стан природи це позитив. Нажаль...
ПРАВИЛЬНО - вчасно прийняті заходи безпеки (чай із часником) – нейтралізують грип...
Мені пригадався епізод з «Петра І» - коли він замінив зрання причащання оковитою з часником на каву – протест люду був неймовірний... До того на Русі мабуть незнали, що таке грип.
ПРОПАДАЄ ГРИП ЯКЩО: ГРАНЧАЧОК-ОБ-ГРАНЧАЧОК ЦОК-І-ЦОК І ЇЩО НА ЗАКУСЬ ЧАССНИЧОК....
У мене до Вас - одна маленька ремарка – «попід хатою» - якщо об’єкт рухомий (тобто «бродить грип»), і «під хатою», якщо об’єкт не рухомий.
Щиро дякую Вам, пані Наталіє, за такі зворушливі і теплі слова. Психологи говорять, що між чоловіками завжди існує конкуренція, а між жінками солідарність і взаємовиручка. НАВЗАЄМ ВАМ БАЖАЮ ЩАСТЯ І ТІЛЬКИ ЩАСТЯ, В ОСОБИСТОМУ ЖИТТІ І ТВОРЧОСТІ!!!
Я приєднуюсь до попередніх позитивних коментарів, але в мене виникли такі роздуми перейти "на хліб і воду", то потрібно мені у вас цей досвід якось перейняти.... а от "Гріхів прополюю ряди" - спонукало до роздумів - а якщо всі ті рядки прополите начисто, а весна іде, а вось амури рядом літати будуть - тоді, як виходити із ситуації??? - може на осінь ті рядки лишити??? Спокусницю-фею вам із вредності, щоб не всі гріхи виполоті були....
О-О-О!!! Та Ви ж мольфар оказується.... Поміж рядками чарів понасипали.... - а якщо вона вередлива і дійсно скаже щоб пішки прийшов - ??? Дуже сподобався ваш вірш - щемно звучить. Але деякі невеличкі технічні ньюанси "жагУ - тУгу", "У сяйві місяця - доріжки" або "У сяйві місячнім доріжки" і дійсно чому "коханка" а не Кохана - вього дві букви, а сутність міняється --- Жінки хотять бути КОХАНИМИ. НЕХАЙ АМУР НЕ ТІЛЬКИ СТРІЛУ А І НАСНАГУ ВАМ В КЕЛИХ ПІДЛИВАЄ!!!
МУДРО, НЕВАГОМО І ОБРАЗНО.... ВІДЧУТТЯ В БУДЕННОМУ КРАСИ І ГАРМОНІЇ НАРОДЖУЄ ПОЕЗІЮ ДУШІ! Згадався фрагмент власного вірша: — Ти чуєш? ..........Як лелеченьок крила шурхочуть із вирію? ..........Як сонце розсновує промені з нитки? — Ти чуєш? ..........Як сон промовляє молитвою щирою? ..........Як серце сумує за ніжністю скрипки? — Ти чуєш?
Нехай у Вашій душі завжди "Бринить космічна музика" - НАСНАГИ!
Такий легкий, невагомий вірш - читається на одному диханні.
ПЕРЕСИПАТИ СНИ... І зривати з небес, мов добірні засніжені грона, обважнілі слова й перестиглі терпкі молитви... ---- дуже гарно, влучно і правдиво....
О. Шупляк "Фрейд підглядає" У нього є ще багато цікавих робіт - нехай ними поповнюється даний розділ Вашого альбому. Мені чрмусь згадалися слова Квинта Г. Ф.: "Поэзия - как живопись: иное произведение пленит тебя больше, если ты будешь рассматривать его вблизи, а иное - если отойдешь подальше." - от така паралель дійсно існує для поезії яка має глибокий смисл - і на яку ми повинні орієнтуватися.
');
var elem = $(elem);
elem.find('img').hide();
elem.append(waitImg);
var messageID = elem.attr('data-message-id');
var notSpam = elem.attr('data-not-spam') ? 0 : 1; // invert - 'data-not-spam' should contain CURRENT 'notspam' status!
$.post('/index/', {
a : 101,
scope_id : uCoz.spam.config.scopeID,
message_id : messageID,
not_spam : notSpam
}).then(function(response) {
waitImg.remove();
elem.find('img').show();
if (response.error) {
alert(response.error);
return;
}
if (response.status == 'admin_message_not_spam') {
elem.attr('data-not-spam', true).find('img').attr('src', '/.s/img/spamfilter/notspam-active.gif');
$('#del-as-spam-' + messageID).hide();
} else {
elem.removeAttr('data-not-spam').find('img').attr('src', '/.s/img/spamfilter/notspam.gif');
$('#del-as-spam-' + messageID).show();
}
//console.log(response);
});
return false;
};
uCoz.spam.report = function(scopeID, messageID, notSpam, callback, context) {
return $.post('/index/', {
a: 101,
scope_id : scopeID,
message_id : messageID,
not_spam : notSpam
}).then(function(response) {
if (callback) {
callback.call(context || window, response, context);
} else {
window.console && console.log && console.log('uCoz.spam.report: message #' + messageID, response);
}
});
};
uCoz.spam.reportDOM = function(event) {
if (event.preventDefault ) event.preventDefault();
var elem = $(this);
if (elem.hasClass('spam-report-working') ) return false;
var scopeID = uCoz.spam.config.scopeID;
var messageID = elem.attr('data-message-id');
var notSpam = elem.attr('data-not-spam');
var target = elem.parents('.report-spam-target').eq(0);
var height = target.outerHeight(true);
var margin = target.css('margin-left');
elem.html('').addClass('report-spam-working');
uCoz.spam.report(scopeID, messageID, notSpam, function(response, context) {
context.elem.text('').removeClass('report-spam-working');
window.console && console.log && console.log(response); // DEBUG
response.warning && window.console && console.warn && console.warn( 'uCoz.spam.report: warning: ' + response.warning, response );
if (response.warning && !response.status) {
// non-critical warnings, may occur if user reloads cached page:
if (response.warning == 'already_reported' ) response.status = 'message_spam';
if (response.warning == 'not_reported' ) response.status = 'message_not_spam';
}
if (response.error) {
context.target.html('
' + response.error + '
');
} else if (response.status) {
if (response.status == 'message_spam') {
context.elem.text(uCoz.spam.sign.notSpam).attr('data-not-spam', '1');
var toggle = $('#report-spam-toggle-wrapper-' + response.message_id);
if (toggle.length) {
toggle.find('.report-spam-toggle-text').text(uCoz.spam.sign.hidden);
toggle.find('.report-spam-toggle-button').text(uCoz.spam.sign.show);
} else {
toggle = $('