Спасибі, пані Катерино, що звернули увагу! Приємно, що вірш Вам сподобався. Сон - це просто метафора. Сталося наяву, але так, що здавалося одне, а, насправді, було дещо інше. Гм... Помилилася я. :-) Принаймні, я зараз так вважаю.
Незвичайно, симпатично, виразно написано. Але є у цьому вірші місця, де збивається віршовий розмір. Я Вам раджу трохи підправити: у "віЯли", "мріЯли" вкажіть авторський наголос (інакше якось "вискакують" ці слова з загальної ритміки), перед "раптом" і "сріблом" можна вставити "та", перед "світлом" - "і" (з тієї ж причини). У цілому ж, поезія дуже цікава й вартісна. Вітаю Вас із гарним творчим здобутком! Бажаю натхнення й успіху!
Любо, це добрий твір. Дуже! :-) Та трішки б підправити... Ось, наприклад, перший рядок виразно вибивається з загального віршового розміру. Може, краще так: "Ногами душу сліпо топчеш..."? Рими аматорські. Ну, чесно. А в останньому катрені вони взагалі відсутні. Але я не сумніваюся, що Ви здатні на набагато більше. Форма - це важливо, оскільки вона підсилює зміст, тож працюйте над нею. Усе у Вас вийде! Сподобалася ідея, гарне також її вираження. Бажаю успіху!
Це прекрасно, що у Вашому серці живе така любов до рідного краю! Є збої у віршовому розмірі. Але, здається мені, що це Ви навмисне зробили. Так? Бажаю Вам, щоб ці чудові почуття, а також натхнення в Вас не згасали.
Мене зацікавив Ваш коментар до цього вірша, Софіє. Чому перший рядок не дуже патріотичний? Адже, як вловлюється з контексту, авторка закликає народ ставати на коліна перед Богом, що, без сумніву, було б на краще для нації. А ось щодо пафосу згодна. Є деякий перебір.
Потужний, серйозний, злободенний вірш. Пані Алло, але, дійсно, забагато в ньому помилок. Наприклад, після "народе" потрібна кома, а після "на коліна" й "священну" вони, навпаки, зайві. Перевірте на пунктуацію інші строфи. У "брехня і обмани" - збіг голосних. Може, краще "облуда й обмани"? Слова "реалі" немає, правильно - "реалії". А, оскільки так не підійде за віршовим розміром, можливо, змінити цей рядок на "реальність на сон"? Є ще помилки. Перечитайте, виправте, бо шкода, що такий гарний вірш дещо зіпсований ними. Мені сподобалися Ваші рими, вишукані, непересічні. А ще - Ваші думки. Єдине, у чому не зовсім із Вами згодна, так це те, що всі акцентовані Вами вади людства були б виправлені краще не страхом Бога, а любов'ю до Нього. За вірш ставлю "5". Бажаю успіхів!
Глибоко й натхненно! Удався Вам цей вірш, Наталіє! Першого варіанту я не читала, але цей - чудовий! Вітаю Вас із цікавим творчим здобутком! Бажаю подальших!
Щиро Вам співчуваю. Багато смутку, болю у Вашому вірші... Написано душею, проникливо й зі справжніми почуттями, тож, звісно, заслуговує на найвищу оцінку.
Дійсно, написано душею! Та й ще так непересічно. Бачу щирість, бачу старанну працю над словом, що вилилися в цікавий вірш. У дев'ятому рядку одруківка, виправте (певно, має бути "поруч"). "Кров" - "любов" - графоманська рима. Ні, це не на Ваш рахунок, але бажано б уникати такого. А, в цілому, дуже гарно. Принаймні, на мою думку. Бажаю успіхів! Творчих та всіляких інших.
Ой, ну просто ! Дуже приємний, легкий гумористичний вірш! Прочитала з великим задоволеням! І, звісно ж, посміхнулася. Не раз. :-) Бажаю Вам, Світлано, творчої наснаги!
Дійсно, добрий вірш, пане Пилипе. У цілому, сподобався. Є тільки дрібні зауваження. У першому рядку другої строфи порушено милозвучність збігом приголосних. Може, так: "Така ж бо осінь, неба глибочінь…"? Після "взявшись" треба поставити кому, бо це кінець дієприслівникового звороту. У "Ми, молоді і сповнені надій..." "і" варто б замінити на "та": за правилами сучасної укр. літ. мови має бути саме так. У плані техніки дуже гарні перший та третій катрени. У них, на відміну від другого, цікаві, я б сказала, вишукані рими. Але одна дієслівна ("йшли" - "були") на весь вірш - то не проблема. А ось співзвуччя слів "глибочінь" і "надій" слабке. Краще б із цим щось зробити. Та вірш чудовий! Різні маленькі недоліки можна ж легко виправити. Бажаю Вам, пане Пилипе, творчих злетів!
Прочитала з неабияким задоволенням! Пане Валерію, дуже мудрий зміст у Вашому творі. Та Ви й самі це знаєте. Порушені Вами проблеми завжди були актуальними й будуть іще, доки існує людство. Дуже припав мені до душі Ваш гумор! Бажаю Вам подальших звершень на літературній ниві!
');
var elem = $(elem);
elem.find('img').hide();
elem.append(waitImg);
var messageID = elem.attr('data-message-id');
var notSpam = elem.attr('data-not-spam') ? 0 : 1; // invert - 'data-not-spam' should contain CURRENT 'notspam' status!
$.post('/index/', {
a : 101,
scope_id : uCoz.spam.config.scopeID,
message_id : messageID,
not_spam : notSpam
}).then(function(response) {
waitImg.remove();
elem.find('img').show();
if (response.error) {
alert(response.error);
return;
}
if (response.status == 'admin_message_not_spam') {
elem.attr('data-not-spam', true).find('img').attr('src', '/.s/img/spamfilter/notspam-active.gif');
$('#del-as-spam-' + messageID).hide();
} else {
elem.removeAttr('data-not-spam').find('img').attr('src', '/.s/img/spamfilter/notspam.gif');
$('#del-as-spam-' + messageID).show();
}
//console.log(response);
});
return false;
};
uCoz.spam.report = function(scopeID, messageID, notSpam, callback, context) {
return $.post('/index/', {
a: 101,
scope_id : scopeID,
message_id : messageID,
not_spam : notSpam
}).then(function(response) {
if (callback) {
callback.call(context || window, response, context);
} else {
window.console && console.log && console.log('uCoz.spam.report: message #' + messageID, response);
}
});
};
uCoz.spam.reportDOM = function(event) {
if (event.preventDefault ) event.preventDefault();
var elem = $(this);
if (elem.hasClass('spam-report-working') ) return false;
var scopeID = uCoz.spam.config.scopeID;
var messageID = elem.attr('data-message-id');
var notSpam = elem.attr('data-not-spam');
var target = elem.parents('.report-spam-target').eq(0);
var height = target.outerHeight(true);
var margin = target.css('margin-left');
elem.html('').addClass('report-spam-working');
uCoz.spam.report(scopeID, messageID, notSpam, function(response, context) {
context.elem.text('').removeClass('report-spam-working');
window.console && console.log && console.log(response); // DEBUG
response.warning && window.console && console.warn && console.warn( 'uCoz.spam.report: warning: ' + response.warning, response );
if (response.warning && !response.status) {
// non-critical warnings, may occur if user reloads cached page:
if (response.warning == 'already_reported' ) response.status = 'message_spam';
if (response.warning == 'not_reported' ) response.status = 'message_not_spam';
}
if (response.error) {
context.target.html('
' + response.error + '
');
} else if (response.status) {
if (response.status == 'message_spam') {
context.elem.text(uCoz.spam.sign.notSpam).attr('data-not-spam', '1');
var toggle = $('#report-spam-toggle-wrapper-' + response.message_id);
if (toggle.length) {
toggle.find('.report-spam-toggle-text').text(uCoz.spam.sign.hidden);
toggle.find('.report-spam-toggle-button').text(uCoz.spam.sign.show);
} else {
toggle = $('