Цієї осені українські видавництва випустили цілий оберемок цікавих літературних новинок. Ми відібрали 11 свіжих видань: фікшн і нонфікшн, сучасні романи, глибокі історичні дослідження, захопливе фентезі. Це книжки, що торкаються важливих тем, знайомлять з харизматичними персонажами й відкривають нові епохи й світи.
«Погляд медузи. Маленька книга пітьми». Любко Дереш
Журі визначило переможців першого конкурсу воєнної літератури «4.5.0.».
Як ідеться на сайті Міжнародного фонду «Відродження», конкурс фонд проводив у співпраці з видавництвом Старого Лева.
Для участі літератори з-поміж військових і ветеранів подали 271 заявку у чотирьох номінаціях. Члени журі не знали імен авторів та оцінювали твори, зважаючи лише на їхню художню цінність.
"Ми не були народжені, щоб читати. Люди винайшли читання лише кілька тисячоліть тому. Але воно змінило наш мозок, свідомість й спричинило інтелектуальну еволюцію", – твердить нейробіологиня Меріенн Вульф.
Сьогодні розуміти це особливо важливо, тому що розвиток цифрових технологій глибоко змінив наше уявлення про читання, а також те, як ми споживаємо інформацію.
Сьогодні ми читаємо більше, ніж будь-коли раніше. У серед
... Читати далі
ВВС Україна визначила Довгі списки літературної премії Книга року ВВС-2024, Книга року ВВС-Есеїстика-2024 та Дитяча Книга року ВВС-2024, яка проводиться у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).
До довгих списків конкурсу Книга року ВВС-2024 увійшли 40 видань у трьох категоріях, які журі обрало з-поміж 154 книжок, поданих видавництвами на конкурс.
Письменники Шарлотта Вуд, Персіваль Еверетт, Саманта Харві, Яель ван дер Вуден, Енн Майклз і Рейчел Кушнер, які потрапили до короткого списку премії
Букерівську премію 2024 року здобула англійська письменниця Саманта Харві за роман "Орбіта", який розповідає про один день із життя шести астронавтів (двоє із них росіяни), що перебувають на Міжнародній космічній станції.
Церемонія вручення премії відбулася у Лондоні, журі цього року очолював британський письменник та художник Едмунд де Ваал.
Соус болоньезе — традиционная итальянская приправа, которую готовят на основе мясного фарша, например свиного или говяжьего, на медленном огне не менее 2 часов. Результат длительного томления ингредиентов — яркий, насыщенный вкус. Соус готовят с добавлением моркови, сельдерея и помидоров. Долгое тушение и молоко в составе придают готовому продукту кремовую консистенцию. Родиной приправы считается Болонья — провинция в Италии. Учитывая долгую историю продукта, существует множество вариантов приготовления с сохранением базовых компонентов — фарша, томата, молока — и длительного томления на огне. Если не готовы 2 часа провести на кухне, лучше купить соус болоньезе в готовом виде. В этом случае останется только сварить пасту и открыть банку.
Зінаїді Тулуб судилося жити і працювати в надзвичайно складних умовах тоталітарної держави. Каральна машина відібрала в письменниці 20 років і можливість повноцінно працювати. Проте вона встигла залишити після себе декілька справді сильних текстів. Її magnum opus двотомник «Людолови», новаторський для свого часу історичний роман про гетьмана Сагайдачного й легендарну Роксолану, став підсумком понад десятирічної роботи з численними архівними документами й науковими працями.
Довгий час роман не перевидавали, він став бібліографічною рідкістю. Та цьогоріч видавництво «Віхола» виправило це — тепер кожен може вільно придбати твір й ознайомитися з цією вагомою віхою вітчизняної історичної романістики.