Фентезі та фантастика роками залишаються в топі популярності. Ці жанри дозволяють чудово провести час, іноді дають змогу втекти від буденності та зануритися в альтернативні світи, а подекуди влучно коментують проблемні моменти нашого соціуму. Ми підготували добірку з 10 свіжих видань, вартих вашої уваги.
Челсі Абдулла. «Трилогія піщаного моря. Книга 1. Крадій зоряного пилу»
Фото: bookclub.ua
Крадій зоряного пилу. Трилогія піщаного моря. Книга 1
Видавництво «Artbooks»
Перша книга трилогії. Яскрава фентезійна історія, натхненна казками з «Тисячі і однієї ночі».
... Читати далі
Степ — головна арена української історії. На ній споконвіку розгорталися найважливіші національні драми й трагедії: Хмельниччина, Коліївщина, визвольні змагання ХХ ст., героїчний спротив ХХІ ст. Ним надихалися великі майстри: українські художники, літератори, кінематографісти.
Образ степу в національному мистецтві надзвичайно розмаїтий: від живописно-барвистого (Анатоль Петрицький, Іван Айвазовський) до конструктивістського (опис степу Майка Йогансена). Усі головні мистецькі течії схрестилися тут: романтизм Миколи Гоголя і Тараса Шевченка, реалізм
... Читати далі
1. Українська література і національна ідентичність
В останні роки спостерігається зростання інтересу до української історії, культури та національної ідентичності. Це відображається у великій кількості нових творів, присвячених історичним подіям, видатним особистостям і культурним явищам. У «Vivat» читачі часто купують книжки «Справа Василя Стуса» Вахтанга Кіпіані, «Архіви КГБ. Невигадані історії» Едуарда Андрющенка, «Як українці зруйнували імперію зла» Олександра Зінченка.
Одна з найвпливовіших літературних нагород світу – Букерівська премія – оголосила довгий список номінантів. До переліку традиційно увійшли 13 авторів, йдеться на сайті премії.
До журі премії увійшли художник і письменник Едмунд де Ваал, письменниця Сара Коллінз, редактор розділу художньої літератури Guardian Джастін Джордан, письменник і професор Іюнь Лі, а також музикант, композитор і продюсер ... Читати далі
З 2022 року з українських бібліотек списали понад 26 мільйонів книг, 66% з яких російською мовою.
Про це повідомляє Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого на запит видання "Читомо".
2022 року з бібліотек України списали 12 мільйонів 971 тисячу книг, 2023-го — 13 мільйонів 165 тисяч. Найбільше книг у 2022 році списали на Полтавщині – 1 млн 64 тисячі видань, у 2023 році – 927 тисяч екземплярів.
У Миколаївській області у 2022 році списали 274 книги, у 2023 році – 440. Усього за два роки – 714 видань.
Деокупація. Дівчинка у обстріляному військами РФ дворі в Ірпені, Київська область, 2 червня 2022 року. Фото: АР
В Ірпені хочуть видати окремою збіркою твори дітей на тему повномасштабного російського вторгнення. Прийом робіт триватиме до 1 травня. Свої вірші, оповідання та малюнки можуть надсилати діти з Київщини, а також ті, хто через війну виїхали за межі України.
Про це написав у своєму Facebook голова Інвестиційної ради Ірпеня, генди
... Читати далі
Щороку 2 квітня відзначають Міжнародний день дитячої книги. Свято започаткували майже 60 років тому, на день народження одного з найвідоміших казкарів світу — Ганса Крістіана Андерсена. Цього дня або й упродовж цілого тижня у багатьох країнах проводять національні тижні читання, конкурси, змагання, фестивалі. І все для того, щоб привернути увагу батьків і дітей до важливості читання книжок і формування любові до них із раннього дитинства. Однак цих заходів, очевидно, недостатньо. Бо, погодьтесь, коло наймолодших читачів не таке вже й велике та навіть стає меншим.