Протягом століть жінки долали соціальні бар’єри, кидали виклик стереотипам і виборювали право бути почутими. Цей шлях часто був самотнім, але сила духу, рішучість і прагнення до свободи єднала. Література зберігає історії про таких жінок — тих, хто не корився обставинам, розбивав стереотипи й відстоював своє місце у світі. Пропонуємо книжкову добірку про них.
У цій добірці переважає художня література, але є і документальні книги — бо інколи дійсність вражає більше, ніж вигадка.
Феміністичний погляд на давньогрецьку міфологію. Історія про свободу, боротьбу й ціну, яку доводиться за них платити.
Британська письменниця Дженніфер Сейнт переосмислює античні міфи, повертаючи голос жінкам, яких відсунули на
... Читати далі
У кінці лютого 2025-го в німецькому видавництві S. Fischer вийшов есей Оксани Забужко «Найдовша подорож», доповнений двома текстами й новою передмовою авторки порівняно з австрійським виданням 2022 року. З цієї нагоди 29 березня на Ляйпцизькому книжковому ярмарку відбулася зустріч з письменницею. Подія пройшла під назвою «Чому ми нічого не навчилися з історії».
Модераторка заходу — редакторка й радіоведуча rbbKultur Наташа Фройндель — уже на початку попросила авторку прокоментувати, чому
... Читати далі
Історія Слобожанщини, біографії скульпторів та графіків родом з Харківщини — такі книги нині читають у Харкові, розповідає видавець Олександр Савчук. На новий запит читачів він у 2023 році відкрив у місті книгарню з українознавчими виданнями, а у березні 2025 року — ще одну.
Чоловік говорить, після 15 років роботи у видавництві, з початку повномасштабної війни він помітив зміни у попиті на науково-популярну літературу про українську історію та мистецтво.
Протягом століть загадкове продовження історії про чарівника Мерліна було сховане у палітурці іншої книги. Дослідники нарешті змогли його знайти за допомогою передової технології.
Це єдиний збережений фрагмент втраченого середньовічного рукопису, що розповідає про Мерліна та ранні героїчні роки при дворі короля Артура.
У ньому чарівник стає сліпим арфістом, який згодом зникає. Потім він знову з'явиться як лисіюча дитина, яка видає укази королю Артуру без спідньої білизни.
... Читати далі
Цієї осені українські видавництва випустили цілий оберемок цікавих літературних новинок. Ми відібрали 11 свіжих видань: фікшн і нонфікшн, сучасні романи, глибокі історичні дослідження, захопливе фентезі. Це книжки, що торкаються важливих тем, знайомлять з харизматичними персонажами й відкривають нові епохи й світи.
«Погляд медузи. Маленька книга пітьми». Любко Дереш
Журі визначило переможців першого конкурсу воєнної літератури «4.5.0.».
Як ідеться на сайті Міжнародного фонду «Відродження», конкурс фонд проводив у співпраці з видавництвом Старого Лева.
Для участі літератори з-поміж військових і ветеранів подали 271 заявку у чотирьох номінаціях. Члени журі не знали імен авторів та оцінювали твори, зважаючи лише на їхню художню цінність.
"Ми не були народжені, щоб читати. Люди винайшли читання лише кілька тисячоліть тому. Але воно змінило наш мозок, свідомість й спричинило інтелектуальну еволюцію", – твердить нейробіологиня Меріенн Вульф.
Сьогодні розуміти це особливо важливо, тому що розвиток цифрових технологій глибоко змінив наше уявлення про читання, а також те, як ми споживаємо інформацію.
Сьогодні ми читаємо більше, ніж будь-коли раніше. У серед
... Читати далі