Одна з найвпливовіших літературних нагород світу – Букерівська премія – оголосила довгий список номінантів. До переліку традиційно увійшли 13 авторів, йдеться на сайті премії.
До журі премії увійшли художник і письменник Едмунд де Ваал, письменниця Сара Коллінз, редактор розділу художньої літератури Guardian Джастін Джордан, письменник і професор Іюнь Лі, а також музикант, композитор і продюсер ... Читати далі
З 2022 року з українських бібліотек списали понад 26 мільйонів книг, 66% з яких російською мовою.
Про це повідомляє Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого на запит видання "Читомо".
2022 року з бібліотек України списали 12 мільйонів 971 тисячу книг, 2023-го — 13 мільйонів 165 тисяч. Найбільше книг у 2022 році списали на Полтавщині – 1 млн 64 тисячі видань, у 2023 році – 927 тисяч екземплярів.
У Миколаївській області у 2022 році списали 274 книги, у 2023 році – 440. Усього за два роки – 714 видань.
Деокупація. Дівчинка у обстріляному військами РФ дворі в Ірпені, Київська область, 2 червня 2022 року. Фото: АР
В Ірпені хочуть видати окремою збіркою твори дітей на тему повномасштабного російського вторгнення. Прийом робіт триватиме до 1 травня. Свої вірші, оповідання та малюнки можуть надсилати діти з Київщини, а також ті, хто через війну виїхали за межі України.
Про це написав у своєму Facebook голова Інвестиційної ради Ірпеня, генди
... Читати далі
Щороку 2 квітня відзначають Міжнародний день дитячої книги. Свято започаткували майже 60 років тому, на день народження одного з найвідоміших казкарів світу — Ганса Крістіана Андерсена. Цього дня або й упродовж цілого тижня у багатьох країнах проводять національні тижні читання, конкурси, змагання, фестивалі. І все для того, щоб привернути увагу батьків і дітей до важливості читання книжок і формування любові до них із раннього дитинства. Однак цих заходів, очевидно, недостатньо. Бо, погодьтесь, коло наймолодших читачів не таке вже й велике та навіть стає меншим.
Література є різновидом мистецтва, що розвиває людську свідомість. Вона спонукає людину до численних роздумів та вчить її розуміти прекрасне. Сучасні українські письменники відіграють важливу роль у збереженні культурних традицій країни. Створюючи оригінальні твори, вони розкривають різноманітні обставини людської долі.
Нещодавно в Івано-Франківську відбувся фестиваль-воркшоп “Прописи”, де молоді автори мали змогу повчитися в українських та іноземних літераторів. Фестиваль уже вдруге організовує Український ПЕН (українська культурна і правозахисна громадська організація, яка є частиною Міжнародного ПЕН – ред.).
Про фестиваль “Прописи”, цінності та візію ПЕН під час війни і голос України за кордоном. Журналістка “Галки” розмовляла з вик
... Читати далі