Література є різновидом мистецтва, що розвиває людську свідомість. Вона спонукає людину до численних роздумів та вчить її розуміти прекрасне. Сучасні українські письменники відіграють важливу роль у збереженні культурних традицій країни. Створюючи оригінальні твори, вони розкривають різноманітні обставини людської долі.
Нещодавно в Івано-Франківську відбувся фестиваль-воркшоп “Прописи”, де молоді автори мали змогу повчитися в українських та іноземних літераторів. Фестиваль уже вдруге організовує Український ПЕН (українська культурна і правозахисна громадська організація, яка є частиною Міжнародного ПЕН – ред.).
Про фестиваль “Прописи”, цінності та візію ПЕН під час війни і голос України за кордоном. Журналістка “Галки” розмовляла з вик
... Читати далі
У Дніпрі збирають на перероблення російську літературу, аби допомогти Силам оборони. На виручені кошти планують придбати військовим пікап, розказала Суспільному організаторка акції Яна. Для потрібної суми – 250 тисяч гривень, треба назбирати шість тонн книжок.
Яку саме літературу збирають та як долучитися до акції — читайте у матеріалі Суспільного.
Позбавитися російської літератури вирішив дніпрянин Сергій. За словами чоловіка, деякі з принесених книжок у нього залишилися від дідусів та бабусь. Тепер вирішив зробити добру справу
... Читати далі
25 лютого в Україні відзначають 153 роки від Дня народження поетеси та письменниці Лесі Українки. Про маловідомі факти про неї та що її пов'язує з Кіровоградщиною в ефірі Українського Радіо Кропивницького розповів доктор філологічних наук, професор Центральноукраїнського педуніверситету Сергій Михида.
Як змінився погляд на Лесю Українку в незалежній Україні на відміну від того, як її творчість тлумачила радянська влада?
Точку збору російських книг облаштували у Миргороді за адресою вулиця Незалежності, 7. Російську літературу можна приносити у будні з 10:00 до 18:00, а у вихідні з 11:00 до 15:00.
Які книги приносити
Організатори приймають російські та російськомовні видання. Книжки мають бути без бруду та цвілі .
Лауреатка престижної японської премії з літератури Рі Кудан заявила, що ChatGPT допоміг їй розкрити весь потенціал, а також створив "близько 5%" роману. Про це повідомляє RFI.
Володарка літературної Премії Акутаґави, що є найпрестижнішою в Японії, Рі Кудан визнала, що близько 5% її футуристичного роману написав ChatGPT. 33-річна письменниця зазначила, що штучний інтелект допоміг розкрити її потенціал.