Ліна Костенко написала книгу спогадів про людей – "Дивний сад Івашкевича". Ярослав Івашкевич – польський письменник, перекладач і громадський діяч. Про це вона сказала у другій частині інтерв’ю з поетом Сергієм Жаданом для проєкту "Кругова оборона" на "Радіо Хартія", що вийшла 12 липня о 20:00.
Вона пояснила таку назву: "У Івашкевича є вірш про сад, де він іде, іде і розминається із якимись тінями. Я
... Читати далі
У світі, де стреси й тривоги стали частиною повсякденного життя, люди шукають способи розслаблення та відновлення душевної рівноваги. Одним з них є читання книг, або бібліотерапія, яка набирає популярності у багатьох країнах.
Цей метод полягає у підборі художньої літератури, що позитивно впливає на психічне здоров'я. Його застосовують не лише для поліпшення психічного стану, а й для ухвалення складних рішень і навіть лікування певних психічних розладів.
Це підтверджує історія американки Елізабет Рассел, яка кілька років тому пережила важке розлучення. Вона страждала від
... Читати далі
7 липня в Бонні, в рамках щорічної міжнародної конференції Global Media Forum (GMF), яку організовує німецька медіакомпанія Deutsche Welle, була вручена традиційна премія DW "За свободу слова" (Freedom of Speech Award). У 2025 році цю нагороду отримала Тамар Кінцурашвілі з Грузії.
Коли у 1991 році Грузія проголосила незалежність, журналістка Кінцурашвілі вже знала, що в майбутньому буде активно боротися за демократію. "Перебуваючи у складі Радянського Союзу, ми не мали права голосу й бул
... Читати далі
Активістки жіночого партизанського руху «Зла Мавка» поширюють вірші українських поетів на тимчасово окупованих територіях України. Повідомлення про це з’явилось на телеграм-каналі руху.
«Сімферополь, Мелітополь, Алчевськ – Мавки продовжують поширювати вірші українських письменників. Це дозволяє нагадати: тут була, є і буде Україна»,– йдеться у повідомленні.
У Полтаві запрацювала бібліотека для колишніх військових – "ВетераноТека". Сюди зносять книги полтавці, а також долучаються видавництва. Нині фонд налічує близько 200 книг.
Про це розповіла Суспільному проєктна менеджерка Ветеранського Центру, де розміщена бібліотека, Руслана Холоша.
"Ми всі знаємо, що книги зараз доволі коштовні, не кожен може дозволити собі купити багато. А прийшовши до Ветеранського Центру
... Читати далі
Опис: Настав час закенселити книжкову блогерку. Книжки завжди були її прихистком. Але тепер, коли коронавірус відрізав Надю Книжицьку від світу, а улюблений блог став тягарем, навіть вони не рятують від самотності. Та все змінюється, коли їй до рук потрапляє загадкова книжка – історія від невідомого автора, що детально описує її особисте життя. Спершу це виглядає як злий жарт, але з кожною сторінкою відчуття страху посилюється: цей автор знає те, чого не міг знати ніхто?
Погрози змушують дівчину повернутися в Соколяни – рідне містечко зі старими сімейними драмами, байдужими колишніми друзями й безліччю таємниць.
... Читати далі
Після короткого відео в соцмережі TikTok про відсутність покупців у стенда видавництва "Сітон" на фестивалі "Книжкова країна", до нього вишикувалась черга читачів, а книги розкупили так швидко, що довелось везти новий наклад.
Про це у своїх відео розповідає Богдана Богельська.
На фестивалі "Книжкова країна" в Києві увагу відвідувачів несподівано привернуло невелике видавництво "Сітон", яке спочатку майже не мало покупців.
Все змінилося після того, як Богдана Богельська опублікувала в TikTok відео про пана Юрія — представника видавництва, який скромно сидів за своїм стендом. Ролик зворушив глядачів, і вже за кілька годин люд
... Читати далі