Активістки жіночого партизанського руху «Зла Мавка» поширюють вірші українських поетів на тимчасово окупованих територіях України. Повідомлення про це з’явилось на телеграм-каналі руху.
«Сімферополь, Мелітополь, Алчевськ – Мавки продовжують поширювати вірші українських письменників. Це дозволяє нагадати: тут була, є і буде Україна»,– йдеться у повідомленні.
У Полтаві запрацювала бібліотека для колишніх військових – "ВетераноТека". Сюди зносять книги полтавці, а також долучаються видавництва. Нині фонд налічує близько 200 книг.
Про це розповіла Суспільному проєктна менеджерка Ветеранського Центру, де розміщена бібліотека, Руслана Холоша.
"Ми всі знаємо, що книги зараз доволі коштовні, не кожен може дозволити собі купити багато. А прийшовши до Ветеранського Центру
... Читати далі
Опис: Настав час закенселити книжкову блогерку. Книжки завжди були її прихистком. Але тепер, коли коронавірус відрізав Надю Книжицьку від світу, а улюблений блог став тягарем, навіть вони не рятують від самотності. Та все змінюється, коли їй до рук потрапляє загадкова книжка – історія від невідомого автора, що детально описує її особисте життя. Спершу це виглядає як злий жарт, але з кожною сторінкою відчуття страху посилюється: цей автор знає те, чого не міг знати ніхто?
Погрози змушують дівчину повернутися в Соколяни – рідне містечко зі старими сімейними драмами, байдужими колишніми друзями й безліччю таємниць.
... Читати далі
Після короткого відео в соцмережі TikTok про відсутність покупців у стенда видавництва "Сітон" на фестивалі "Книжкова країна", до нього вишикувалась черга читачів, а книги розкупили так швидко, що довелось везти новий наклад.
Про це у своїх відео розповідає Богдана Богельська.
На фестивалі "Книжкова країна" в Києві увагу відвідувачів несподівано привернуло невелике видавництво "Сітон", яке спочатку майже не мало покупців.
Все змінилося після того, як Богдана Богельська опублікувала в TikTok відео про пана Юрія — представника видавництва, який скромно сидів за своїм стендом. Ролик зворушив глядачів, і вже за кілька годин люд
... Читати далі
Протягом століть жінки долали соціальні бар’єри, кидали виклик стереотипам і виборювали право бути почутими. Цей шлях часто був самотнім, але сила духу, рішучість і прагнення до свободи єднала. Література зберігає історії про таких жінок — тих, хто не корився обставинам, розбивав стереотипи й відстоював своє місце у світі. Пропонуємо книжкову добірку про них.
У цій добірці переважає художня література, але є і документальні книги — бо інколи дійсність вражає більше, ніж вигадка.
Феміністичний погляд на давньогрецьку міфологію. Історія про свободу, боротьбу й ціну, яку доводиться за них платити.
Британська письменниця Дженніфер Сейнт переосмислює античні міфи, повертаючи голос жінкам, яких відсунули на
... Читати далі
У кінці лютого 2025-го в німецькому видавництві S. Fischer вийшов есей Оксани Забужко «Найдовша подорож», доповнений двома текстами й новою передмовою авторки порівняно з австрійським виданням 2022 року. З цієї нагоди 29 березня на Ляйпцизькому книжковому ярмарку відбулася зустріч з письменницею. Подія пройшла під назвою «Чому ми нічого не навчилися з історії».
Модераторка заходу — редакторка й радіоведуча rbbKultur Наташа Фройндель — уже на початку попросила авторку прокоментувати, чому
... Читати далі
Історія Слобожанщини, біографії скульпторів та графіків родом з Харківщини — такі книги нині читають у Харкові, розповідає видавець Олександр Савчук. На новий запит читачів він у 2023 році відкрив у місті книгарню з українознавчими виданнями, а у березні 2025 року — ще одну.
Чоловік говорить, після 15 років роботи у видавництві, з початку повномасштабної війни він помітив зміни у попиті на науково-популярну літературу про українську історію та мистецтво.