ВВС Україна визначила Довгі списки літературної премії Книга року ВВС-2024, Книга року ВВС-Есеїстика-2024 та Дитяча Книга року ВВС-2024, яка проводиться у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).
До довгих списків конкурсу Книга року ВВС-2024 увійшли 40 видань у трьох категоріях, які журі обрало з-поміж 154 книжок, поданих видавництвами на конкурс.
Письменники Шарлотта Вуд, Персіваль Еверетт, Саманта Харві, Яель ван дер Вуден, Енн Майклз і Рейчел Кушнер, які потрапили до короткого списку премії
Букерівську премію 2024 року здобула англійська письменниця Саманта Харві за роман "Орбіта", який розповідає про один день із життя шести астронавтів (двоє із них росіяни), що перебувають на Міжнародній космічній станції.
Церемонія вручення премії відбулася у Лондоні, журі цього року очолював британський письменник та художник Едмунд де Ваал.
Соус болоньезе — традиционная итальянская приправа, которую готовят на основе мясного фарша, например свиного или говяжьего, на медленном огне не менее 2 часов. Результат длительного томления ингредиентов — яркий, насыщенный вкус. Соус готовят с добавлением моркови, сельдерея и помидоров. Долгое тушение и молоко в составе придают готовому продукту кремовую консистенцию. Родиной приправы считается Болонья — провинция в Италии. Учитывая долгую историю продукта, существует множество вариантов приготовления с сохранением базовых компонентов — фарша, томата, молока — и длительного томления на огне. Если не готовы 2 часа провести на кухне, лучше купить соус болоньезе в готовом виде. В этом случае останется только сварить пасту и открыть банку.
Зінаїді Тулуб судилося жити і працювати в надзвичайно складних умовах тоталітарної держави. Каральна машина відібрала в письменниці 20 років і можливість повноцінно працювати. Проте вона встигла залишити після себе декілька справді сильних текстів. Її magnum opus двотомник «Людолови», новаторський для свого часу історичний роман про гетьмана Сагайдачного й легендарну Роксолану, став підсумком понад десятирічної роботи з численними архівними документами й науковими працями.
Довгий час роман не перевидавали, він став бібліографічною рідкістю. Та цьогоріч видавництво «Віхола» виправило це — тепер кожен може вільно придбати твір й ознайомитися з цією вагомою віхою вітчизняної історичної романістики.
Фентезі та фантастика роками залишаються в топі популярності. Ці жанри дозволяють чудово провести час, іноді дають змогу втекти від буденності та зануритися в альтернативні світи, а подекуди влучно коментують проблемні моменти нашого соціуму. Ми підготували добірку з 10 свіжих видань, вартих вашої уваги.
Челсі Абдулла. «Трилогія піщаного моря. Книга 1. Крадій зоряного пилу»
Фото: bookclub.ua
Крадій зоряного пилу. Трилогія піщаного моря. Книга 1
Видавництво «Artbooks»
Перша книга трилогії. Яскрава фентезійна історія, натхненна казками з «Тисячі і однієї ночі».
... Читати далі
Степ — головна арена української історії. На ній споконвіку розгорталися найважливіші національні драми й трагедії: Хмельниччина, Коліївщина, визвольні змагання ХХ ст., героїчний спротив ХХІ ст. Ним надихалися великі майстри: українські художники, літератори, кінематографісти.
Образ степу в національному мистецтві надзвичайно розмаїтий: від живописно-барвистого (Анатоль Петрицький, Іван Айвазовський) до конструктивістського (опис степу Майка Йогансена). Усі головні мистецькі течії схрестилися тут: романтизм Миколи Гоголя і Тараса Шевченка, реалізм
... Читати далі
1. Українська література і національна ідентичність
В останні роки спостерігається зростання інтересу до української історії, культури та національної ідентичності. Це відображається у великій кількості нових творів, присвячених історичним подіям, видатним особистостям і культурним явищам. У «Vivat» читачі часто купують книжки «Справа Василя Стуса» Вахтанга Кіпіані, «Архіви КГБ. Невигадані історії» Едуарда Андрющенка, «Як українці зруйнували імперію зла» Олександра Зінченка.