Інститут майбутнього дослідив, як повномасштабна війна вплинула на читання книг українцями
Так, 72% респондентів зазначили, що до повномасштабної війни читали паперові, електронні книги, або слухали аудіо-книги. Також до практик читання до повномасштабного вторгнення у більшості респондентів входили короткі новинні огляди у різних інтернет-джерелах (включаючи соціальні мережі) (79%) та оглядові статті у різних інтернет-джерелах (64%).
У Львові назвали переможців літературної премії «Львів – місто літератури ЮНЕСКО». Про це повідомив міський голова Львова Андрій Садовий на своїй сторінці у Facebook.
Головну премію отримала Олена Стяжкіна за роман «Смерть лева Сесіла мала сенс», який вийшов друком у «Видавництві Старого Лева». У книзі йдеться про війну й долі людей, що випадково поєдналися у Донецькому пологовому будинку.
«Призові 150 тисяч гривень авторка витратить на Перемогу, благодій
... Читати далі
З Новим Роком, любі друзі!
Щастя й радості в ваш дім!
Щоб в полях і в лісосмузі
Не лунав воєнний грім.
Хай повернуться додому
Всі, хто вирушив на фронт,
Й лиш від сонця золотого
Червонів наш горизонт.
Щоб щасливі були діти,
Скрізь лунав веселий сміх,
Щоб могли життю радіти,
Мрії щоб збулись у всіх.
Щоб у ваших добрих душах
Були літо і весна,
Щоб на рідній землі нашій
Зникла безвісти війна.
В келихах вино ігристе…
Рік старий іде від нас.
Кожен з вас -
... Читати далі
19 вересня, стартував ХІІІ Львівський міжнародний бібліотечний форум «Бібліотека вільних людей». У його відкритті взяв участь т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.
Попри складні умови, спричинені збройною агресією російської федерації проти України, заклади, установи та організації сфери культури та мистецтв продовжують працювати. Своєю чергою бібліотечна сфера продовжує відігравати активну роль в задоволенні культурних та інформаційних потреб українського суспільства.
У кожного драматичного героя є своя точка неповернення. На шлях дисидентства Василь Стус ступив 27-річним 4 вересня 1965 року. Тоді на прем'єрі в Києві "Тіней забутих предків" Сергія Параджанова він приєднався до протесту проти політичних репресій. Рівно 20 років по тому, 4 вересня 1985-го, поет загине в карцері табору Перм-36 поблизу російського села Кучино.
"Я не настільки вірю у фатум, але в цьому збігу дат є щось символічно моторошне", – каже Радомир Мокрик, дослідник "шістдесятництва", викладач УКУ (Львів) та Карлового університету (Прага).
Окупанти в Маріуполі знищили 180 тисяч книжок та 4 бібліотеки. А інші бібліотеки – перейменовують. Про це повідомили в Маріупольській міській раді.
Бібліотечний фонд Маріуполя до повномасштабного вторгнення налічував 360 тисяч книжок. За попередньою інформацією, 50% видань згоріли під час обстрілів, або були ліквідовані, як «екстремістські».
Чотири будівлі бібліотек зруйновані або мають критичні ушкодження – ім. Лесі Українки, Купріна, Короленка та Гоголя. У вцілілі бібліотеки загарбники завозять літературу з території рф. І перейменовують назви.
Так, бібліотека Івана Франка тепер має назву Пушк
... Читати далі
У Харкові видали щоденник і вибрані вірші застреленого окупантами письменника Володимира Вакуленка. Про це повідомила на своїй сторінці у фейсбуці директорка видавництва «Віват» Юлія Орлова.
«У видавництві Vivat друком виходить одразу дві важливі книжки. Перша – «Я повертаюсь… Щоденник окупації. Вибрані вірші» Володимира Вакуленка, якого росіяни вбили в березні минулого року. Видання з’явилося за сприяння Українського ПЕН, Харківського літературного музею, видавництва Vivat, Суспільного мовлення за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Друга &n
... Читати далі