13 грудня в Києві нагородять лауреата літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженевського. Одну з найбільш впливових премій в області літератури вручать вчетверте. З метою підтримки молодих українських літераторів, премію імені Джозефа Конрада-Коженевського заснували у 2007 році Польський Інститут в Києві у партнерстві з Національним центром культури у Варшаві. Щодва роки премію дають українському письменнику у віці до 40 років. По аналогії з Нобелівською — не за конкретний літературний твір, а за послідовну реалізацію творчої дороги, інноваційність форми, руйнування стереотипів і універсальність послання.
"Премія Конрада — це визнання літературних досягнень молодих українських письменників, — відзначає директор Польського Інституту Ярослав Годун, — Винагорода не розставляє крапки над "і", але служить широким просуванням української літератури за кордоном. Зокрема, презентації її внеску в суспільно-культурний розвиток Європи"... Читати далі
30 жовтня 2013р. колегія Міністерства культури розглянула кандидатури в лауреати Шевченківської премії 2014 року
Шевченківському комітету рекомендували таких кандидатів: художницю-керамістку Людмилу Мєшкову, оперну співачку Людмилу Монастирську, письменника Андрія Куркова та літературознавця Сергія Гальченка.
Міністерство також порекомендувало включити до числа претендентів на
премію постановочну групу опери Вагнера «Летючий голландець» Донецького
національного академічного театру опери й балету. Член Шевченківського
комітету зазначив, що режисер-постановник опери «Летючий голландець» Марія Курочка – німкеня й живе у Берліні.
Колегія також підтримала кандидатуру письменника
... Читати далі
Філософські ідеї та спосіб життя Сковороди – нерозривні: він навчав бути самотнім – і сам був самотнім; навчав бути бідним – і сам був бідним; закликав до висот людського духу, до віри в Бога – і сам був на вершині духу, на вершині віри.
Син бідного козака з Полтавщини, Григорій Сковорода у 12 років вступає до Києво-Могилянської академії. Упродовж перших шести років юний Григорій повинен вивчати латину, церковнослов’янську мову, історію, географію, церковний спів, потім розпочинається 2-річний клас філософії, після нього – 4-річний клас богослов’я. Вивчаючи філософію, Сковорода знайомиться з мислителями Стародавньої Греції та Риму. Його улюблені античні автори – Сократ, Платон, Арістотель, Епікур, Плутарх, поети Вергілій та Горацій, засновник байки Езоп. Не менший вплив на формування поглядів мислителя мали Отці церкви. Але основою духовного життя Сковороди, його творчого натхнення була Біблія. Він настільки любить Біблію, що називає її Богом, вважає світом символів, що разом із макрокосмом (усе довколишнє) і мікрокосмом (світ людини) формує простір нашого буття.
У віртуальному турі - 5 точок огляду. Загальна тривалість аудіосупроводу
... Читати далі
Поетка специфічного і не для всіх прийнятного жанру (еротична лірика) Леся Мудрак, стала лауреаткою цьогорічного Всесвітнього фестивалю поезії «Дні Наїма».
Сорок учасників з різних країн світу: САД, Канада, Мексика, Франція, Данія, Голандія, Німеччина, Італія, Бельгія, Польща, Туреччина, Болгарія, Пуерто-Ріко, Црна Гора, Албанія, Косово…
Відзначено було лауреатів Кристину Ленковську ( Польща) й Юана А. Франгуя (Пуерто-Ріко). Але перший приз – дві головні нагороди та статуетки фестивалю дісталися Лючії Вілагарсія з Мексики та Лесі Мудрак... Читати далі
Роман «Музей покинутих секретів» визнали найкращим серед семи номінантів на літературну премію Центральної Європи. Про це повідомляють кореспонденти «Дня» у Вроцлаві.
«В цю хвилину я розумію, чому голлівудські зірки під час вручення «Оскара» починають плакати. Ще сьогодні зранку я була у Лондоні і підписувала ту ж книгу англійською мовою. Вроцлав зараз для мене ірреальний. Україна здобула визнання Європи! І за це дякую Вроцлаву»... Читати далі
24-27 жовтня 2013 рокув рамках VI Міжнародного форуму «Простір гуманітарної комунікації» відбудеться Другий Міжнародний арт-фестиваль «Одна маленька свічка». Мета фестивалю: представити сучасні проекти в області поезії, музики та живопису, які підтримують діалог культур в Україні та за її межами.
У роботі фестивалю планується участь поетів, музикантів, культуролонгів України та Росії, а також творчих спілок та групп, які предствляють основні напрямки розвитку сучасної україномовної та російськомовної поезії та авторської пісні, представники візуальних мистецтв.
У Литві Міністр культури України Леонід Новохатько зустрінеться з Міністром культури Литовської Республіки Шарунас Бірутіс.
Під час зустрічі міністри обговорять ряд питань про співпрацю Литви і України в галузі культури та підпишуть Протокол намірів щодо спільного українсько-литовського відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка в рамках проведення Днів культури України в Литовській Республіці в 2014 році.
Документом передбачається: проведення Шевченківських літературних читань у Вільнюському університеті за участю відомих українських поетів, презентація кращих вистав національного театрального мистецтва, організація концертної програми українських колективів у Вільнюсі.
Також, Леонід Новохатько відкриє виставку народного художника України Івана Марчука «За горизонтом – горизонт…» (м. Вільнюс, Палац Радзивіллів).
Персональна виставка робіт Івана Марчука в Литві проводиться за підтримки Мінкультури України і триватиме під час третього саміту Східного партнерства за участю
... Читати далі