27-28 квітня у місті Чернівці відбувся авторський концерт Оксани Первова-Рошка "Я тобі, подружко, все розповім...". На ньому були присутні багато анумиків. Хто? Подивіться відеоролик і дізнаєтеся;) )))
Вітаємо з цією подією пані Оксану і бажаємо ще багато творчих вершин!
Доброго часу доби, шановні анумики!
Не буду ходити кругами і скажу відразу: справа в тому, що в селі Тетевчиці, Радехівского району, Львівської обл. в місцеві школі існує ціла козацька республіка, в якій є гетьман та козацькі братства названі іменами українських видатних людей (Т. Шевченко, Леся Українка, Петро Дорошенко та ін.), мені особисто пощастило вчитись у класі який називали братством ім. Богдана Хмельницького (в даний момент ім. Богдана Хмельницького названа козацька республіка), все це робиться з метою виховання дітей в атмосфері української історії та народного фольклору і що найцікавіще - учні помимо сучасних захоплень із задоволенням беруть участь у таких заходах!
Так от: за моєю ініціативою було вирішено створити сайт для "Республіки імені Богдана Хмельницького" (яка, до речі співпрацює з українським реєстровим козацтвом), а до Вас я звертаюсь з проханням надати інформацію про історичні факти (можливо місцевого значення, з посилан
... Читати далі
В Україні почастішали інтелектуальні події загальнонаціонального значення. Один із таких заходів — тематична презентація «У майбутнього слух абсолютний», що відбудеться 9 квітня у приміщенні «Мистецького Арсеналу» за участю Івана Дзюби та Ліни Костенко, інформує гадета День.
Поштовхом для зустрічі став вихід книги Івана Дзюби «Є поети для епох» (видавництво «Либідь», 2012), в якій вміщено біографічне інтерв’ю Ліни Костенко. Ця праця — результат літературознавчих студій Івана Михайловича.
4 квітня в Музеї Тараса Шевченка Олександр Биструшкін представить унікальну колекцію — «Аудіоантологія української поезії».
Цей запис складається з дев’яти дисків (10 годин), коли слухач може заринутись у ціле море високого поетичного слова: від Шевченка і Франка до Олійника та Римарука, повідомляє газета День, яка є інформаційним спонсором «Аудіоантології».
До цього аудіовидання увійшли твори 13 поетів: класиків, шістдесятників і наших сучасників. За словами режисера і виконавця, народного артиста України Олександра Биструшкіна, записи він робив впродовж кількох років.
Так, вірші шістдесятників — Василя Симоненка, Леоніда Кисельова, Миколи Вінграновського, Івана Драча і Бориса Олійника — йдуть подвійним диском, а
... Читати далі
"Казка про Старого Лева" Мар'яни Савки потрапила у престижний щорічний каталог кращих видань світу "White Ravens - 2012".
Сюжет твору полягає в тому, що Старий Лев, втомившись володарювати, оселяється у славному Львові, у чудовій мансарді з вікнами на площу Ринок.
Ця віршована казка – справжня візитка міста Львова, де ледь не щодень стаються дива. Книга була закуплена у 2011 році за кошти обласного бюджету відповідно до обласної "Програми підтримки вітчизняного книговидання на 2007 – 2011 роки".
У Києві відновиться Літературно-артистичне товариство. Ініціаторками
події стали українська письменниця і філософ Оксана Забужко, українська
композиторка Леся Тельнюк й українська поетка і співачка Галина Тельнюк. Про це йдеться на офіційній сторінці Сестер Тельнюк на Facebook.
Перше засідання Літературно-артистичного товариства відбудеться 28 березня у стінах Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут».
У Львові відбувся кастинг на ролі в українському фільмі «Тіні незабутих
предків» режисера Любомира Левицького, який зняв перший український
трилер «Штольня» (2006). Як зазначають творці фільму, це буде
українськомовний молодіжний містичний трилер із елементами жаху. В
основу сценарію за мотивами однойменної повісті Михайла Коцюбинського
лягла легенда про гуцульських мольфарів. У кінострічці йтиметься про
зло, закуте у книгу тіней, і таємницю, яку повинні розгадати студенти.
«Я хочу створити образ сучасного українця і українки, — розповідає
Любомир Левицький... Читати далі