19 вересня, стартував ХІІІ Львівський міжнародний бібліотечний форум «Бібліотека вільних людей». У його відкритті взяв участь т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.
Попри складні умови, спричинені збройною агресією російської федерації проти України, заклади, установи та організації сфери культури та мистецтв продовжують працювати. Своєю чергою бібліотечна сфера продовжує відігравати активну роль в задоволенні культурних та інформаційних потреб українського суспільства.
Окупанти в Маріуполі знищили 180 тисяч книжок та 4 бібліотеки. А інші бібліотеки – перейменовують. Про це повідомили в Маріупольській міській раді.
Бібліотечний фонд Маріуполя до повномасштабного вторгнення налічував 360 тисяч книжок. За попередньою інформацією, 50% видань згоріли під час обстрілів, або були ліквідовані, як «екстремістські».
Чотири будівлі бібліотек зруйновані або мають критичні ушкодження – ім. Лесі Українки, Купріна, Короленка та Гоголя. У вцілілі бібліотеки загарбники завозять літературу з території рф. І перейменовують назви.
Так, бібліотека Івана Франка тепер має назву Пушк
... Читати далі
У Харкові видали щоденник і вибрані вірші застреленого окупантами письменника Володимира Вакуленка. Про це повідомила на своїй сторінці у фейсбуці директорка видавництва «Віват» Юлія Орлова.
«У видавництві Vivat друком виходить одразу дві важливі книжки. Перша – «Я повертаюсь… Щоденник окупації. Вибрані вірші» Володимира Вакуленка, якого росіяни вбили в березні минулого року. Видання з’явилося за сприяння Українського ПЕН, Харківського літературного музею, видавництва Vivat, Суспільного мовлення за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Друга &n
... Читати далі
28 липня, президент нарешті видав указ про присудження найвищої офіційної творчої відзнаки України – Національної премії імені Тараса Шевченка. Шлях від оголошення лауреатів Шевченківським комітетом до президентського підпису під документом про їхнє нагородження зайняв довгих чотири місяці – вперше за історію незалежної України премію не вручили до дня народження поета.
Хоча 9 березня цього року президентський указ з лауреатами так і не з'явився на сайті голови держави, за кілька днів, 11 березня, Шевченківський комі
... Читати далі
Презентація книги у Миколаєві, жовтень 2021 року.
Фото: Денис Бобков / Суспільне Миколаїв
У списку номінантів премії "Книга року ВВС 2022" представлена робота миколаївського автора — ветерана антитерористичної операції, захисника Донецького аеропорту Олександра Терещенка. Книга "Життя після 16:30. Сім років потому" містить спогади, розповіді про різні життєві ситуації та роздуми військового.
Про це 1 листопада він сказавв етері рівненської студії телемарафону Суспільне. Спротив, коментуючи ініціативу вилучення з українських бібліотек книг російських авторів. Він також поділився міркуваннями про те, чи потрібно їхні твори вивчати в українських закладах освіти.
На переконання Макса Кідрука, зараз українцям, зокрема, рівнянам, необхідно підтримувати відмову від російської культури та наративів.