Осінню тему не оминаю, а у цієї поезії ще й назва інтригуюча. Відмінно написано, Однослівні речення надзвичайно глибокі - стільки простору для думок та уяви: "Безвихідь. І безвість. І розчерк пера. І тільки. Не більше. Графічно."
Сувора, правдива чоловіча поезія з елементами тонкої лірики. Експресивна кінцівка вірша ("Все краще пишеться на крові!.. А отже - бій чекає нас!.. " ) змушує глибоко задуматись.... Оцінюю найвищим балом.
Хвацько, дотепно, по-молодечому у Вас вийшло! Нагадало чимось пісню з таким приспівом: "Дівчина, дівчина, юна весна... Звідки приходить - ніхто не зна. Звідки приходить - ніхто не зна... Дівчина, дівчина, юна весна..."
Отримала пояснення, доношу його до загалу, бо даний автор не має змоги (чи права) коментувати. Отже, "селітра -- один з основних компонентів пороху) (тому там забава і виліт мостів тобтор їх підрив:)". Дякую за пояснення. І вірш тепер зрозумілий повністю. ( "катайте" ще! )
Вважаю, що чим коротші речення у творі, тим більш вишколеною має бути майстерність автора. У вас саме так - лаконічно та довершено за допомогою тире, кількома словами, натякам, відчуттями. Все на вістрі нервових закінчень. Дуже сподобалось.
Несподівані та свіжі асоціації: "Безсонна ніч- моя недбала мати", "Її сусіда – милосердний ранок", "вечір-вітчим", "ранкова душа". І зміст дуже глибокий -покаяння. Пробачайте, читайте вірші. Душа у героя Вашого вірша таки ранкова! Без сумніву - "5" балів.
Ніки у Вас міняються, як рукавички! Проте, впізнаю Ваш стиль, манеру та тематику. І мені таке подобається. (Правда, не зрозуміла оцю частину першого речення: "селітра -- для забави, для злету в височінь дрімаючих мостів, для щастя." Поясніть, коли ласка...(хімію не любила ще зі школи)) Кінцівка дуже вражаюча. Просто бомбова.
Мені вірш дуже сподобався. Перші два куплети просто ніжно-божественні! А в останньому - вибух контрасту: "А вгорі світить шмат мідяка, Що його надкусив старий біс." Оплески Вам - і "5" балів!
Наталю, у Вас талант - писати для дітей (а ця праця є набагато складнішою). Діти - дуже вимоглива категорія читачів, фальші не пробачають. Тому потрібно бути ще й педагогом, аби не нудити, а вчити та виховувати. Вам вдається, вітаю!
А ось і тлумачення ваших сновидінь ( гугль дуже допоміг): 1. "Молоко — попереду - достаток, добре здоров'я. Розлити молоко — невеликі труднощі тебе не зупинять." Далі маємо хмари. Виявляється "хмари уві сні віщують успіх та визнання, особливо якщо вони легкі та світлі". Такий же легкий та світлий Ваш перший вірш-сон. Сподобався образ розлитого молока - туману. Оцінка "5". 2. Сон про осінь чомусь тлумачиться тільки для жінок....Проте він теж несе позитив. Дуже вдалою є гра слів " день божевільний" та " день, Боже, вільний...від всього. Є тільки любов". Браво!
Такий сонячний, добрий, огорнутий теплом та ласкою дитячий віршик. Дуже підійшов би у якості пісеньки в передачу "Вечірня казка" чи "На добраніч, діти!" І зміст, і виконання на "відмінно"!
Так, задум вірша і зміст романтичні та спонукають, знаєте, рвонути і собі на велосипеді! Проте до техніки виконання маю такі зауваження: -в даному вірші мені ріжуть вухо русизми: "дарила" (але дарувала вже не підходить, бо ритм збивається, треба, певно, весь рядок переінакшити), "в переді" (попереду - підходить), -граматичні помилки:"колонною" - з одним "н" та "у слід" ( як? прийменник) пишемо разом. -у другому стовпчику з ритмом не дуже якось.... Ставлю "4" бали.Успіхів та натхненної праці Вам!
Вірш гарний, перші два рядки просто суперові! (Можливо, варто якось уникнути повтору "ковтнуть ковток"?... Чомусь тут спіткнулась...) Моя оцінка - "5".
Щемно на серці після прочитання вірша... Сильні ж емоції Ви пережили... Сподобалось обрамлення твору з однакових строф на початку і в кінці. "5" балів!
Пане Василю,палити листя у садибах - то є заборонено законом! Тепер така екологія, що в листі накоплюються важкі метали та різна гидота. Хоча елемент поетичності у цьому дійстві є, погоджуюсь! ;) Вірш гарний, по-львівськи шляхетний. Колориту додають саме місцеві діалектні слова. Заслуговує "5"!
Світлано, дякую за коментар. Обов'язково передам авторці Вашу пропозицію. Знаєте, уже й самій страшенно цікаво (бо вживання таких слів не один раз викликало тут неоднозначну реакцію), що відповість заслужений вчитель укр. мови та голова письменницької орг. Волині. Думаю, ці регалії авторки дуууууже зобов'язують бути взірцем. Про результат розмови напишу.