Цей уривок нагадує мені нинішню політичну ситуацію: " Тобто, все зажди буде так? - Ні, але люди самі вирішать коли буде треба - разом. - Вони не здатні діяти разом. - Якщо пронесеться хвиля свіжого повітря, вони навіть дихати в такт будуть. - Ти думаєш? - Знаю." Це надає оптимізму.
Хто набрид? Та що Ви, Вікторе. Можливо, що вірш не так зачепив, як інші. То у цьому немає вини автора. Наприклад із "даремно народивсь" зовсім не погоджуюся! Та Ви не зважайте.
Я ще досі вчуся так жити, але не завжди виходить. Іноді достатньо бути стриманою. Але тому, хто вміє прощати легше живеться, бо він не носить на собі тягар зла.
Прочитала лише частинку, а решту дочитаю сьогодні ввечері. Хочу сказати, що такі тексти мені дуже подобаються, обробити їх трішки треба, звичайно, але тут така щирість і відвертість, стільки цікавих думок і ідей, що кожен уривок можна продовжити до розміру оповідання.
Пригадала вірш Матері Терези, яка писала на цю тему, що люди бувають жорстокими, нечесними, холоднокровними, але їх треба любити і робити добро. Ось, знайшла на сайті: http://www.vitayu.com.ua/index.php?id=464
Так усе вірно, Якове, та так гірко... Про це треба писати, може хоч одна задумається. нещодавно бачила одну вагітну десь на восьмому місяці із цигаркою. Як на мене - це просто злочин. Вірш має свій такт, такий мелодичний, що аж жаль узяв, бо тема не така вже й весела до гарної мелодії, такої журливої. Трішки випадає із такту "В вашому животику – сиротинка"... Я теж не рахую склади, але тут так помітно зайвий склад... А в загальному -
У твоїх віршах, Вікторе, ЛГ завжди крокує поряд із природою, із мальовничими пейзажами і, милуючись цими пейзажами, читач готується до "пострілу рушниці", бо знає, що кінцівка у віршах Віктора ніколи непередбачувана.
Таке питання цікаво було б винести на форум. Хто ж такий поет? Чи далеко стоїть поет від свого ЛГ? Молодець, Сашко, тема така, що притягує і примушує задуматися.
Таке воно, кохання, завжди приходить без дозволу. "Любовь нечаянно нагрянет, когда её совсем не ждёшь". Думаю, що тут можна навсети цитати багатьох поетів із багатьох мов... (вважаю, що краще цитувати когось, а не саму себе, бо якщо автор заслужить, то його цитуватимуть інші із задоволенням ) Тепер про вірш: Лг страждає, але той стан закоханості все одно приємний і він згоден бути його полоненцем. Якщо ще й зробити пробіли біля двокрапки і біля знаків питання, то було б приємно стати полонянкою такого вірша!
Цікаво Ви описали самотність. Як кажуть: "Чекав цілу ніч телефонного дзвінка, а під ранок продзвенів.... будильник". Автор переживає самотність разом із ЛГ і виливає їх у поезію. Наша мова така багата і така мелодійна, що стільки б не писали про кохання, а завжди знайдеться той, хто "відкриє" його у своєму вірші по-новому, як це зробили Ви. Не даремно я згадала про мелодійність, бо вірш гарний і читається легко, якщо не враховувати перший рядок. Тут так багато збігів приголосних: "За віКНоМ ЗНоВ Нічні зорепади". Але останнє слово завжди за автором.
Щось схоже із попереднім коментарем хотіла написати і я... Маю п"ятнадцятирічного сина, який каже, що дорослі завжди праві, якщо, навіть, і не праві... Ось так. А ми ж просто маємо досвід і хочемо уберегти дітей від помилок... Щоб не сваритися, кажу свою думку і дозволяю робити те, що він задумав, бо поки сам "лоба не наб"є, то не навчиться". І ми, Оксано, були праві у тому віці, виходячи із нашого тоді ще такого малого досвіду. А де впевненість, що усе, що робимо зараз є правильним? Просто хочемо як краще. Як завжди є актуальним "Батьки і діти". Вибачте, шановний авторе, що розвела дискусію на Вашій сторінці... Пишіть, виливайте свої думки у рядки, читайте вірші інших поетів, а ще - знайдіть в Інтернеті щось про віршування. Бо Ваші вірші треба удосконалювати. Ми тут усі вчимося і "ростемо". З повагою.
Змінювати чи ні, то є справою автора. Але якщо ці вірші оприлюднюються, то автор чекає відгуків, хоче почути думку інших читачів. Я її висловила. Якщо відгуків мало, то на це є якась причина. Серед нас мало професіоналів, це видно й по коментарях, де мало пишуть про будову вірша, про рими, про форми, а лише думки про сказане автором, про текст. Кожен має свою роботу, а вірші - то поклик душі, я пишу дуже рідко. Але від читача чекаю не тільки аплодисментів і похвали, а й дружньої поради, бо як зайдеш на сайт то читаєш одні лише захоплення на усі вірші підряд. Знаю хороших авторів цього сайту, які пишуть вірш за 5 хвилин, а "шліфують" його тижнями, бо пишуть не лише для себе, а й для інших. Не сумуйте, кожен із нас робить свій вибір. Не все вже й так погано :up:! Із розумінням, Тамара.
У вірші багато туги, вдало порівняно жінку із тополею. А от віршування... Старайтеся уникати повторень. У першій строфі два рази повторюється "лиш". У другому рядку воно зайве, бо вжите, щоб заповнити проміжуток. У дрігій строфі "є", що вжито два рази, та ще й як рима... Розумію Вас, бо багато жінок-емігранток починають записувати свої думки, які лягають у рядки віршами, так легше переносити розлуку із рідними. Вчитуйтеся і свої вірші і Ви помітите, що дещо треба переробити, над якимись рядком бульше подумати. Із найкращими побажаннями Тамара.
Фігня суїцид, а думки такі приходять від чого? Спробуйте написати про почуття родичів того, кому було не "лєнь"......... А щодо тексту: то є якись ритм, щось на репівське змахує.
Важко догодити обом: коханому і осені. Вдала ідея побудувати вірш на протилежностях Любові і Осені. Осінь теж Собі така зрадниця - зимою, бачиш, стала і дощить СОБІ!
');
var elem = $(elem);
elem.find('img').hide();
elem.append(waitImg);
var messageID = elem.attr('data-message-id');
var notSpam = elem.attr('data-not-spam') ? 0 : 1; // invert - 'data-not-spam' should contain CURRENT 'notspam' status!
$.post('/index/', {
a : 101,
scope_id : uCoz.spam.config.scopeID,
message_id : messageID,
not_spam : notSpam
}).then(function(response) {
waitImg.remove();
elem.find('img').show();
if (response.error) {
alert(response.error);
return;
}
if (response.status == 'admin_message_not_spam') {
elem.attr('data-not-spam', true).find('img').attr('src', '/.s/img/spamfilter/notspam-active.gif');
$('#del-as-spam-' + messageID).hide();
} else {
elem.removeAttr('data-not-spam').find('img').attr('src', '/.s/img/spamfilter/notspam.gif');
$('#del-as-spam-' + messageID).show();
}
//console.log(response);
});
return false;
};
uCoz.spam.report = function(scopeID, messageID, notSpam, callback, context) {
return $.post('/index/', {
a: 101,
scope_id : scopeID,
message_id : messageID,
not_spam : notSpam
}).then(function(response) {
if (callback) {
callback.call(context || window, response, context);
} else {
window.console && console.log && console.log('uCoz.spam.report: message #' + messageID, response);
}
});
};
uCoz.spam.reportDOM = function(event) {
if (event.preventDefault ) event.preventDefault();
var elem = $(this);
if (elem.hasClass('spam-report-working') ) return false;
var scopeID = uCoz.spam.config.scopeID;
var messageID = elem.attr('data-message-id');
var notSpam = elem.attr('data-not-spam');
var target = elem.parents('.report-spam-target').eq(0);
var height = target.outerHeight(true);
var margin = target.css('margin-left');
elem.html('').addClass('report-spam-working');
uCoz.spam.report(scopeID, messageID, notSpam, function(response, context) {
context.elem.text('').removeClass('report-spam-working');
window.console && console.log && console.log(response); // DEBUG
response.warning && window.console && console.warn && console.warn( 'uCoz.spam.report: warning: ' + response.warning, response );
if (response.warning && !response.status) {
// non-critical warnings, may occur if user reloads cached page:
if (response.warning == 'already_reported' ) response.status = 'message_spam';
if (response.warning == 'not_reported' ) response.status = 'message_not_spam';
}
if (response.error) {
context.target.html('
' + response.error + '
');
} else if (response.status) {
if (response.status == 'message_spam') {
context.elem.text(uCoz.spam.sign.notSpam).attr('data-not-spam', '1');
var toggle = $('#report-spam-toggle-wrapper-' + response.message_id);
if (toggle.length) {
toggle.find('.report-spam-toggle-text').text(uCoz.spam.sign.hidden);
toggle.find('.report-spam-toggle-button').text(uCoz.spam.sign.show);
} else {
toggle = $('