Радуйся, непобедимая Воеводо вождей и воинств
христианских...
Радуйся, Радосте наша, покрый нас от всякого зла
честным Твоим омофором.Чи не найпоширеніші храмові свята в Україні –
Покровське та Архістратига Михаїла. Архангел скував сатану вогненною Божою
силою, міццю меча; Пресвята Богородиця, “Превишша Архангел и Ангел”, перемагає,
“упраздняє” диявола святою любов’ю до роду людського, тихим, лагідним і
милосердним заступництвом... Нехай же кожен з нас на свято Покрови поставить дві
свічки, вознесе дві молитви: і за живих, хто нині трудиться на благо Вітчизни
земної й небесної, і за усопших – воїнів січових та келійних, наших добропобідних
предків. Усі ми – під святим вічним Омофором Богородиці, де вистачить місця і
мертвим, і живим, і ще не нарожденним.
Ей козаки, діти, друзі, молодці!
Прошу я вас, добре дбайте!
Од сна уставайте,
Руський “Отченаш” читайте,
На лядський табун нападайте...
Віри своєї християнської у поругу вічні часи
Не подайте!
сторінка: Українцям
| АВТОР ТВОРУ:
Яровий Олександр
Мабуть зараз немає жодної людини, яка б не слідкувала за подіями, що відбуваються на "гарячому" Сході. Там палає всепоглинаючий вогонь, який не помічає, кого він пожирає. Чи то дитина, чи похила людина, чи чоловік, чи жінка -- всі рівні, як на страшному суді. Ця жорстокість хвилює мене! А Вас? Коли комусь байдуже, то можете не читати далі.
Удавнину Великдень був одним з традиційних свят на пошану сонцю, яке в цей час "оживає", воскрешаючи сили природи. Релігієзнавці й етнологи вбачають у вже християнському святі впливи багатьох стародавніх вірувань. Так, давні греки і римляни, фінікійці і єгиптяни, іранці й слов'яни мали культи вмираючого і воскресаючого божества.
Чисте, фарбоване або ж розписане яйце стало міфопоетичним та релігійно-обрядовим символом вже у найдавніших цивілізаціях Землі (світове чи космічне яйце). У міфах різних народів воно є образом первопочатку, з якого виникає Всесвіт, певне божество, людський рід, а також символізує сонце, тепло, життя, творця-деміурга. У багатьох народів з яйцем пов'язують створення чи виникнення не лише земного світу, але й часової структури цілого. Такі космогонічні функції символа яйця співвідносяться також з важливою його роллю в ритуалах родючості, відродження, пробудження до нового життя.
8 липня - день пам'яті святих благовірних Петра і Февронії
Петро і Февронія Муромські - подружжя, святі, найяскравіші особи Святої Русі, своїм життям відобразили її духовні цінності і ідеали.
Історія життя цих святих чудотворців багато століть існувала в переказах Муромської землі, де вони жили і де зберігаються їх чесні мощі.
Записав оповідання про благовірних Петра і Февронію в XVI ст. талановитий літератор, широко відомий в епоху Івана Грозного, Єрмолай Єразм. Зберігши в житії фольклорні риси, він створив дивну поетичну повість про мудрість і любов.