Щиро дякую. =) Мені самому спадав на думку варіант ”в саду сусідськім”, проте нагромадження приголосних ”-м кв-” виглядало надто громіздким. Плюс якась особлива мелодика, яка втрачається при ”рокіровці”. =)
Дякую, мені вже цей варіант пропонували, проте, мені чомусь більше подобається така архаїчна, чи мо’, діалектична форма. Візьміть хоча б ”Коли в саді листок останній зжовкне” Лепкого, чи лемківську пісню ”В нашім саді явір посаджений”. Мені здається, що цю словоформу даремно викинули зі словників за совітів. Ми ж маємо і ”в раї”, і ”в раю”; ”у краї” та ”у краю”, ” в ладі” і ”в ладу”.
Дякую, Вікторе. Теж варіант, проте за задумом виходить тільки так. По-перше, "меди-лади" дають дуже хорошу риму, тоді як "очерети" - вже не дуже точну, і ця неточність трохи гладжується - виходить щось на кшталт вмонтованого рубаї =) А по-друге, з "очерети" дуже гарно римується "якщо їх ти" - з першого стовпчика, і при цьому розташуванні виходить дзеркальна над-рима - третій рядок згори - третій знизу ;)
Щиро дякую, Тамаро. Чесно кажучи, мені теж доводилося при написанні користуватися енциклопедичним словником, бо не всі слова знав як правильно писати. =) Той самий ”мессершмітт” я взагалі через ”шмідт” був написав - спасибі, добрі люди поправили.
Дуже вдячний, Маріє. Радий, що Ви зрозуміли, що я намагався висловити. Якось так сталося, що почав писати вірша у цілковитій апатії (що й відчувається). Потім захотілося додати чогось апокаліптичного. А так як того було мало, то зробив коктейль із християнського варіанту кінця світу та зі скандинавського. А потім подивився, що ж я намазюкав, розізлився на себе і в фіналі під шалені овації зробив фігуру вищого вищого пілотажу - дав копняка самому собі. За байдужість. =)
Дякую, Маріє, проте я його ще мушу редагувати. Якось сталося, що двічі вставив попередній вірш (анти-апатію), тому довелося на місце одного з них вставити цей, ”сирий”.
Гарно сказано. Дуже сподобалося. Тільки годилося б трішечки підредагувати: 1 - нечистий-чисте - однокорінні слова, і тому в риму краще їх не давати. так само чути-почути 2 - ”нанівець” - пишеться разом.