Під "забором", Якове, колись ніч куняла у Панаса Мирного, але то було дуже давно. Згодом, уникаючи русизмів у нашій мові, її посадили на тин, паркан, загорожу... Після "знаю" необхідно поставити кому. А вірш сподобався, правда.
Аж захотілося зараз мені, щоб ви, Катю, детальніше розповіли про ті "приємні речі", чи мова саме про розмову?.. Той рядочок, як наживка для пародистів...
Мені, ти, ми, я, я, нам, ми, ти, той, мене, мною, ти, такий, тебе, я, мій, - це перелік займенників присутніх у вірші, чи не багато їх, Іро, для одного твору?..
Знав би ти, Андрію, що ЛГ мені написала в коментарі, коли його прочитала. Я написав його, близько її не знаючи, лише раз бачивши і трошки знаючи біографію цієї людини, а вона говорить, що вгадав із усім...
Валеріє, потрібно змінити назву, адже мова у вірші не лише про ім'я. Через збіг приголосних, восьмий рядок бачу таким: ...Залишають сум'яття і згубу. Ну, це ще не все, ще додам, що вірш сподобався, що це - гарний вірш.
Не знаю, як твір сприйняв син, але мені вірш дався важко і не тільки тому, що великий за обсягом, проте, на причини цього вже вказали в попередніх коментарях... Роксолано, старайся уникати дієслівних рим!
...Верба світань стрічала в косах, Яка тихцем ішла світами. Про що тут мова, Іване?.. А до яких своїх богів може звертатися ніч? Чомусь не відаю про таких до цих пір... Ні, це, буду відвертим, не вірш, а намагання римувати. Сприйміть мої слова без образ і з належним розумінням.
Може, краще: Небо хмарами душу вкрило, Стала нічка на смак гірка?.. Мені чомусь важко уявити те, як зорі вкривають навіть землю хмарами, тим паче душу, і, на мою думку, вони, зорі, потрапили в рядочок заради зайвої красивості, не більше...
Добрий вірш, Катю, а ще дуже сподобалися коментарі Роксолани та Іване. Від себе додам, що у вірші, для його гарного звучання, потрібно позбавлятися збігу приголосних: ...Бог з нами... ...Серцем в незвідану... ...Мабуть, в звуках... Сподіваюся, що надалі нічого подібного у ваших творах не зустріну, адже нашу мову вважають співучої за те, що в ній немає переваги приголосних над голосними, і в нашій поезії присутній такий термін, як прозорість мови... Успіхів вам, Катю.