З-поміж 118 заявок від авторів-початківців, які подалися на Карпатську літературну резиденцію, на основі рейтингу журі було відібрано вісім переможців. Ними стали: Безверхній Дмитро, Бортняк Катерина, Девдера Катерина, Лисак Ольга, Лущик Сергій, Майборода Лариса, Сидоренко Ольга і Шалак Христина. На резиденції автори мали можливість повчитися у відомих письменників та запрошених експертів під час освітнього лекторію (всі лекції можна переглянути тут), попитати порад у колег у приватному спілкуванні, а також отримати консультації щодо написаних на конкурс текстів. На основі цих консультацій хочемо поділитися з вами найцікавішими художніми прийомами, що їх автори використали у своєму письмі, — по одному прийому від кожного автора. До речі, усі 16 текстів від усіх резидентів КЛР-2021 читайте невдовзі в електронній антології «Дія відбувається в Карпатах» на сайті літрезиденції.
... Читати далі
Цього вересня у Львові їздив поетичний трамвай: на ньому було намальовано вірш єдиного чеського нобелівського лауреата з літератури Ярослава Сайферта, його вірші звучали й у самому трамваї. Направду цікаво, скільки львів’ян уперше почули це ім’я, скільки зацікавилися творчістю поета, скільки знайшли та прочитали ще бодай кілька його текстів. Ця символічна акція була присвячена 120-літтю письменника, але за цей час українською так і не вийшло жодної його книжки чи хоча б повноцінної презентації різних періодів його творчості. Чеська поезія ХХ століття в нас найповніше востаннє була представлена в 1964 році, коли вийшла однойменна антологія. Тоді ще Сайфертові лишалося чекати на Нобелівську премію 20 років, але вписаним у історію літератури своєї країни його вже вважали: адже він належить до авангардного покоління, тих, хто у 1920–1930-х радикально змінив обличчя тогочасної поезії. Його тексти в антології &md
... Читати далі
Друзі, ви знаєте, що нині у новинах сайту з'явилося багато публікацій, що розміщуються у рубриці "Куточок споживача". Деякі з них, звісно, мають рекламний характер. Ці статті розміщує користувач Promo, який допомагав сайту щодо змін у дизайні, зокрема зробив гарний інформер на головній сторінці "Анумо знову віршувать!" про нові публікації у каталозі "Поезія та проза". Це такий собі бартер за послуги. Але сьогодні кор
... Читати далі
Жанна Слоньовська – польська письменниця українського походження, творчість якої дуже швидко потрапляє до українського читача завдяки «Видавництву Старого Лева». Її перший роман «Дім з вітражем» про львівську сімейну історію в перекладі Маріанни Кіяновської вийшов 2015-го – того самого року, коли письменниця його завершила. А наприкінці 2020-го вийшов другий її роман – «Острів» (2019), присвячений літературі й письменницькій діяльності.
... Читати далі
Максим Бутченко. Червоний квадрат: Роман / Переклад з російської Володимира Верховня. – Київ, 2020. Фото Богдана Самойлова з сайту iz.com.ua
Коли журналіст і письменник Максим Бутченко запропонував прочитати його новий роман про трагедію чорноморських німців, я і здивувався й ні. Ні, бо це не вперше Макс може дивувати вибором теми – ще зовсім свіжа його книга про українців на Далекому Сході «Жінка в темряві». Так, бо ця тема мабуть для багатьох більш несподіваніша ніж ті самі українці Зеленого Клину, ну бо ж бо то «наші земляки», ну а це.. «вивезли та й вивезли», хоч так насправді хронологічна і географічна близькість німців, що проживали в степах Південної України, як наших співгромадян набагато більш відчутна до реалій нинішньої України.
... Читати далі
Деякі медійники вважають, що повернення до теми переходу на латинку — це відвернення уваги від більш вважливих тем.
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов повернув в українське суспільство тему про перехід на латиницю.
«Нам треба позбавитися кирилиці і перейти на латиницю. Те, що стосується мови, ви знаєте мою позицію. Я за дві мови в нашій країні. Англійська мова має бути обов’язкова. Тому що, якщо ми кажемо про цивілізований світ, то англійська мова – це мова цивілізованого спілкування. І ми маємо розуміти, що англійську мову м
... Читати далі
По-справжньому кумедна книжка – одне з найпростіших задоволень у житті, але знайти таку історію не так просто. Ми підібрали 6 книг з небанальними сюжетами, які гарантовано змусять вас сміятися.
"Дурень"
Крістофер Мур
Один із найкращих романів американского сатирика Крістофера Мура, у романах якого завжди присутні чаклунство, примари, заплутані сексуальні стосунки й руйнування.