За результатами Програми поповнення бібліотечних фондів — 2021 Український інститут книги придбав 331077 книжкових видань у загальній кількості 684 назви на суму 48,361 млн грн. Ці книжки отримали 616 відібраних бібліотек, перелік яких був сформований на підставі пропозицій структурних підрозділів з питань культури обласних та Київської міської державних адміністрацій. Більша частина книжкових видань уже надійшла до бібліотек, решта — у процесі передачі з обласних бібліотек, яким видавці доставили придбані книги, та які здійснюють подальшу передачу отриман
... Читати далі
23 січня — день народження Павла Тичини. До 130-річчя з дня народження письменника дослідники його контроверсійної долі, зберігачі інтелектуальної спадщини та інтерпретатори його поезії на Радіо Культура говорять про те, як читати Тичину сьогодні.
Директорка музею Павла Тичини в Києві Євгенія Слизюк
Павло Тичина постає перед сучасним читачем непересічною та складною особистістю. Інколи складається враження, що у світі було два Павла Григоровича.
... Читати далі
Роман Рудий. Афоризми. Словомедитація.
- Чернівці: Книги - ХХІ, 2021
Виховання словом ми вже проходили – не завжди працює, натомість лікування завжди доречне. Наразі це здобування мудрості з життєвого досвіду, який відливається у лаконічну форму афоризмів, що їх визбирує для нас справжній майстер своєї справи.
Як знати, мудрі думки – завжди дефіцит у нашому світі, повному красномовства і балаканини. Вони – наче перли, які часом трапляються серед намулу буднів, і які варто збирати, берегти, колекціонувати. Автор цієї збірки афоризмів – справжній майстер цієї справи, адже його влучні думки складені життям і занотовані пером мудрості. ... Читати далі
Миколаївська облдержадміністрація запрошує письменників, поетів та творчих особистостей взяти участь в щорічному обласному конкурсі «Краща Миколаївська книга»,
... Читати далі
Запис прямого ефіру про видання першої збірки есе "Просто будь людиною", яку видав житель Баштанки (Миколаївщина) Петро Войцехов. Захід відбувається у рамках студії "Відверта розмова".
Створенням відповідного різдвяного настрою люди опікувалися ще в середні віки. Саме тоді виникли, так звані, містерії — драми на бібілйськи теми, персонажі яких проходили через випробування, аби зрештою отримати нагороду чи омріяну втіху. В Україні подібну функцію виконували вертепні драми, створені за мотивами євангельських оповідань про народження Христа. Попередниками літературного різдвяного оповідання стали усні історії, що зазвичай розповідали у святочні вечори.
Засновником окремого жанру з "різдвяною філософією" був Чарльз Діккенс, котрий не лише писав різдвяні оповідання для грудневих номерів своїх журналів, але й об’єднував їх в окремі "Різдвяні книги". Особливістю цих творів були наскрізні теми цінності людської душі, пам'яті і забуття, дитинства та любові до "людини в гріху". Серед персонажів обов’язково були пристуні ангели, духи та різна нечисть.
Діккенсівський досвід поширився на твори інших авторів, подекуди втрачаючи певні атрибути, й натомість набуваючи нові. Так, окрім різдвяних оповідань поступово розвинувся цілий сонм жанрів, серед яких: різдвяні казки, фентезі, романтичні повісті, детективи тощо. ... Читати далі
Карела Шіктанца (1928–2021) важко розмістити однозначно на хронологічній осі змін чеської поезії ХХ століття. Він народився у 1928 році, а перші поетичні збірки виходили вже у 1950-х, остання побачила світ у 2018 році. Його тексти представлені в «Антології чеської поезії», що вийшла українською в 1964 році, і водночас його було номіновано на чеську премію Magnesia Litera за найкращу поетичну книгу у 2011 році. Мабуть, можна сказати, що він є одним із символів чеської літератури другої половини ХХ століття.