Прізвища людей, в тому числі й українські, — багатюща скарбниця для мовознавців, істориків і всіх тих, хто цікавиться рідною мовою.
Серед українських прізвищ чи не найпоширенішими є такі, що закінчуються на –енко. А чи знаєте ви, коли вперше було зафіксоване подібне прізвище в писемних джерелах?
Вперше таке прізвище датується 1480 роком, коли в грамоті великого князя литовського Казимира IV згадується Сенько Полозенко.
Зазначимо, що в ті часи більшість прізвищ мали або патронімічний суфікс –ич (Антонович, Максимович, Жданович тощо) або відносно-присвійний суфікс –ськ(ий), що позначав місце, звідки походив рід тієї чи іншої людини (Вишневецький, Збаразький, Хмельницький тощо). В
... Читати далі
Український інститут книги витратив на програму підтримки перекладів для популяризації української літератури у світі майже 184 тисячі євро у 2021 році. Переклади книг українських авторів вийшли 21 мовою в 24 країнах.
Про це повідомляється на сайті Українського інституту книги.
"На популяризацію української літератури за кордоном шляхом співфінансування перекладів було виділено майже 184 тисячі євро (минулого року — 150 тисяч євро). Це дозволило надрукувати загальним накладом понад 66,5 тисяч примірників, що на 45% більше, ніж у 2020 році", — йдеться у пресрелізі.
... Читати далі
У Харкові відкрили відновлену меморіальну дошку мовознавцю Юрію Шевельову, яку розбили у 2013 році.
Урочисте відкриття відбулося 22 січня о 15:00 біля будинку на вулиці Сумській, 17, де у 1915-1943 роках жив Шевельов, передає кореспондент Суспільного.
"Для мене це відновлення історичної справедливості. Нарешті пам'ять видатного харків'янина буде гідно вшанована. Це могли і мали зробити набагто раніше. Не перший раз вже громадськість намагалася відновити цю дошку", — сказав Суспільному представник громадської організації "Світанок" Вадим Поздняков. ... Читати далі
Психологи вважають, що саме здатність до відновлення, а не щастя, - антонім депресії. Щасливі люди знають, як справитись з потрясіннями. Це свого роду зброя проти неминучих падінь, що трапляються в житті кожної людини. Японська приказка говорить: "Впади сім разів, встань вісім".
Вони цінують прості задоволення
З'їсти морозиво на лавочці в парку, погладити собаку за вухом, відчути, побачити веселку. Щасливі люди дуже цінують такі речі, які взагалі нічого не
... Читати далі
Міжнародне журі, до складу якого увійшли представники Франції, Японії, Польщі, Венесуели та Італії, обрало переможців Болонської виставки ілюстраторів. Серед них — дві художниці з України.
Як пише suspilne.media, про це повідомляється на сайті виставки.
Всього на 55 Болонську виставку ілюстраторів подали заявки 3873 художники з 92 країн. Було обрано 318 фіналістів конкурсу. Серед переможців — представниці України Дорошенко Поліна та Іваненко Ганна.
Болонська виставка ілюстраторів проходить щорічно з 1967 року. Мета конкурсу — показати останні тренди ілюстрації за допомогою нових художників. Виставка організовується в рамках Ярмарку дитячої книжки у Болоньї (Італія). Цьогоріч захід проходитиме з 21 по 24 березня.